» Poradna » Mobily

Chlazení Zesilovače..

Zdravím ! Zesilovač se mi neustále zahřívá jako topení již při 50% hlasitosti ..Připojil jsem ho k reprobednám značky Heco victa prime 702 ..Zvuk je velmi dobrý , nezkreslený a přesto zesilovač hřeje.Chlazení je aktivní a výkon je zcela dostatečný i při maximální hlasitosti je zvuk velmi jasný . Levá strana zesilovače kde je umístěné chlazení se zahřívá ..fotografie zesilovače :http://www.hifi-forum.de/bild/amp2-2000_632061.htmlhttps://www.amazon.de/Lektron-AMP2-2000-VERST%C... http://ecx.images-amazon.com/images/I/314pdpNLlmL.jpg

Odpovědi na otázku

Ano, děkujeme za informaci. A otázka zní jak? Žádnou nevidím...

a čo si čakal? je to spotrebič, navyše dimenzovaný pre vysoký výkon. neni to klasický HiFi zosilovač, slúži na ozvučenie diskoték a akcií s patričnými reproduktormi, nie na napájanie HiFi reproduktorov.na tie reproduktory stačí bežný 2x30W zosik

Že se zahřívá levá strana je asi normální, když jsou tam chladiče co mají rozptýlit vzniklé teplo do okolí.IMHO asi je to stereo, co takhle opatrně (abys ten zesilovač neodrovnal) změřit, jestli se nějaký výkonový tranzistor nezahřívá víc než jiné součástky a podle toho konat? Je docela dobré občas vyčistit žebra zesilovače od prachu a zkontrolovat, jestli se ventilátor dobře točí. Ostatně pokud tam je ten ventilátor od přirození a ne dodatečně nabastlený, tak asi výrobce zesilovače počítal s tím, že ten zesilovač bude topit "trochu" víc.

Zesilovač 2x1000 W bude dost hřát i bez zátěže. V rámci klidového proudu to budou nejspíš desítky wattů. Na doma to zrovna není. Při skutečné zátěži se asi větráky rozhučí ...

Před několika týdny jsem dostal zadarmo, (nehraje to a nic moc vzhled), nefunkční TW 40. Trochu jsem se v něm pošťoural už hraje a velice dobře. Na doma to, vzhledem k panelům, bohatě postačí, zvuk je, na to, jak je to staré, přímo luxusní a chladič je po hodině provozu sotva vlažný.

TW 40 má koncové tranzistory zapojené tak, že jimi v klidu neteče žádný proud. Výhoda je, že se tolik nezahřívá, nevýhoda, že dochází ke zkreslení.Zesilovač, na který je dotaz, možná jede ve třídě A nebo AB, zajišťuje velmi malé (A) nebo malé (AB) zkreslení, ale daleko více se zahřívá.

Zesy s vykonmi nad 500W boli uz pred 30 rokmi digitalne. Tento nieje vynimka, preto jeho maximalny vykon je az 3200W pri 10% skresleni. Pri vahe 14kg by to ani inak byt nemohlo. Aby to malo prijatelne skreslenie tak to ma elektronicke obmedzenie vykonu, pretoze zes s 10% skreslenim by kazdy vyhodil. Bohuzial tato super technika prenikla uz aj do HiFi, preto mozeme mat zosilovace, ktore maju pri 100W skreslenie 1%, co je 100x viac ako zosilovace analogove a nikto sa nad tym nepozastavuje. Dokonca mnohi tvrdia, ze to nieje pocut a reproduktor samotny skresluje viac.Pri 50% vykonu, to samozrejme hriat moze a je to normalne.