» Poradna » Notebooky

Chlazení Dell xps 13 - 2015

zdravím,prosím o radu. Při používání nového ntb dell xps 13 s win 10 se při nabíjení docela hlasitě chladí, ale když nenabíjím, tak je tichý, tedy většinou. Možná to souvislost žádnou nemá a jde jen o můj pocit po dvou dnech užití. Každopádně prosím o radu, jak zjistit, proč se zrovna chladí, něco, co mi zobrazí na sw úrovni teploty a případně otáčky ventilátoru? Lze případně nějak upravit nastavení chlazení?Děkuji moc

Odpovědi na otázku

při nabíjení se zahřívá baterka a u tenkých notesů to může být důvod k zapnutí chlazení.

on není zas tak tenký, ale ok...každopádně lze toto nějak uživatelsky řídit?

To bych si nedovolil, zkracuješ životnost baterií a obvodů. Proč si myslíš, že rychlonabíječky do foťáků mají ventilátor?

mým foťákem je dlouhé roky iPhone, takže na toto nejsem schopen odpovědět relevantně

jednak si myslím, že to chlazení spíná nějaký separátní obvod s čidlem teploty, takže to uživatelsky ani nejspíš řídit nepůjde. A jestli si nabíjecí obvod myslí, že baterie potřebuje při nabíjení chladit, tak bych se s ním fakt radši nehádal, pokud nechceš mít z notebooku toaster Jinak třeba LiPo nabíječky pro RC modeláře mají taky chlazení a nikdo není takovej magor, aby ho zkoušel vypnout.

Třeba je to syn Kellnera čili $ no problemo amigo.

Bohužel nejsem, jsem prostý chlapec z východu

To je Kellner také, dokonce na "dálném východě" i žije. A $, začínal všelijak - křišťálově, tedy našinec.