» Poradna » Notebooky

Chlazení - notebook

Zdravím,Vlastním notebook Acer Aspire V15 Nitro (VN7-591G-76L9) a mám problém s chlazením při hraní her. Notebook je vybaven dvěma větráky (jeden pro CPU, druhý pro GPU), bohužel i tak dosahuje vysokých teplot. Například u hry Battlefield 4(děje se to ve všech nastavení detailů, samozřejmě u Ultra detailů se to stává xkrát častěji než na LOW), jede vše plynule, dostatek FPS až do doby, než grafická karta dosáhne 85 C, poté se GF podtaktuje, vytížení spadne pod 40procent, teploty klenous na 80 C a celé se to opakuje. Po nějaké době hraní se to opakuje v kratších a kratších intervalech a tím se hra stavá nehratelnou. Díval jsem se na nějaké videa na youtube, kde dotyčný hraje taky Battlefield 4 a teplota jeho GF se ustálí na 75 C. Myslíte, že mám notebook poslat na reklamaci, popřípadě nějaký jiný nápad? Díky všem za reakce.

Odpovědi na otázku

Byl notebook někdy vyčištěn a přepastován ? problém bude v prachu podle mého a máte našĺápnuto k utrhnutí čipu grafické karty.

Tak problém je hlavně ten, že to hraje na notebooku :) . Kór na plastovém Aceru.

Notebook ještě čištěn nebyl, ale vůbec ho nepokládám do duchen nebo něco podobného. Notebook je starý cca 5 měsíců.

To, co popisujete je naprosto v pořádku. NB a jeho klíčové komponenty (CPU a GPU) se brání proti přehřátí a možnému poškození. Nic nevyreklamujete. Tak to prostě s hraním her na NBcích je. Jediná možná rada je hrát hry na desktopu a ne na NB.

To je celkem jednoduchý. Pokud je to starší notebook a závada se projevila až teď, je potřeba jej vyčistit od prachu - vyfoukat stlačeným vzduchem bordel směrem zevnitř ven a provádět to jednou za pár měsíců.Pokud je nový a závada se projevuje od začátku tak výrobce někde udělal chybu - reklamace/vrácení. Tohle by dělat nemělo. Můžeš si omezovat FPS ještě tak možná jako dočasné vyhnutí se problému.Vzhledem k tomu, že Acer je tímhle vyhlášený kvůli honbě za nacpáním co nejvýkonějšího hardwaru do co nejtenčí a nejlehčí konstrukce předpokládám, že to bude spíš ta druhá možnost. Mam stejnou grafiku v notebooku jiného výrobce, chladí se jednim větrákem spolu s procesorem a ještě se mi nestalo, že by se podtaktovala vlivem teploty. Někteří ti tu budou cpát kecy o hraní na noteboocích, k tomu jen tohle - kvalitní ntb si teploty řeší sám bez otravování majitele, bez snižování výkonu a bez riskování poškození.

No, trvá to od začátku.. Taky si myslím, že to není normální, protože hry se stávají nehratelnými a Acer mě nalákal na "špičkový herní výkon", nebo tak něco. Na zahraničních foréch sem narazil na člověka, který řeší stejný problém a ostatní mu psali, ať to reklamuje. Myslíte, že je vhodné napsat přímo na podporu Aceru?

muzes zkusit, ale stejne notebook neni vhodny na hry, zvlaste ktere uvadis

https://www.youtube.com/watch tady je video, kde na stejném notebooku, akorát s procesore i5, hraje GTA 5 a půl hodině hraní tam dal screen z teplot. Při detailech MEDIUM-HIGH je teplota GPU 64 C, při HIGH 74 C. Mě, ať už mám nastavené jakékoliv detaily, teplota stoupá až k zmiňovaným 85 C, kde pak dojde k pod taktování. Takže musí být něco špatně.

Není, jenom to umí uchladit. Pokud ty to hraješ bez aktivní hliníkové podložky, tak to potěš koště.

Já také hraji hry na herním notebooku,a také se stýkám s vyššími teplotami,ale mám brutální FPS dropy při hraní her (Nevím,zda se ti stává to samé) . Já jsem se rozhodl,že si koupím chladící podložku pod notebook,je to deska,která ti chladí notebook zespoda,a stojí max 500,-Zvaž to taky,a případné řešení mích FPS dropů bych také uvítal.Díky (můj NB: Acer Nitro 5)