Chladnicka rusi reproduktory pri vypinani

Ked sa zapne a hlavne vypne chladnicka, tak v reproduktoroch na PC tak praskne. Je to mozne vyriesit?Chladnicka je zapojena v inej zasuvke, do inej fazy ju nie je mozne zapojit.Dakujem.

Odpovědi na otázku

Prvni zkontrolovat spravne zapojeni a dotazeni v zasuvce. Nemel by tam byt hlinik. Zasuvky pokontrolovat v celem bytě ( i u sousedu) . Nekdy pak staci i prodluzka s 2 ochranama

Dik za odpoved. So zapojenim toho vela nespravimRepro a pc mam zapojene cez prepatovu ochranu Belkin, pomohlo by teda prepatovu ochranu aj pre chladnicku?

Nepomohlo.

... tak já bych zcela vážně zapřemýšlel o výměně lednice - je stará /energetická třída B a horší? = vysoká spotřeba a dlouho už třeba stejně nevydží? ... je už hlučná? ... a už méně chladí? ... nová bude A +++ /ušetříš na elektrice/ ... a ta lednice ruší více zařízení ... a lepší je odstranit zdroj rušení, než řešit následky /odstraňovat rušení pro více zařízení/ ... aspoň dle mého názoru ... ... jinak můžeš si koupit třeba on-line !!! UPS /NE OFF-LINE!!!/ tzn., že napájení jde vždy přes baterii /ozn. jako SMART/ , ale zjisti si kolik za ni dáš /s potřebným výkonem/ - nebude to rozhodně zadarmo - nebude už lepší vyměnit tu lednici? ...

" ... nebude už lepší vyměnit tu lednici?"No jasně, tvl. A nebylo by lepší koupit rovnou novej barák? Kvůli lupání v reprákách ...

Potom je najvyšší čas odviesť ladničku na zberný dvor a kúpiť novú ! Opravu , pokial nie si self-odborník , nedoporučujem . Aby si nezaplatil viac ako stojí nová.

Můžeš zkusit vyrobit či koupit "odrušovací filtr" a zapojit přes něj PC + repráky nebo lednici.

Je nejaky navod, alebo odkaz kde sa to da kupit?

Za to chladnička nemůže, nějaké šmejdovní reproduktory.

Kompresorova lednicka je indukcni spotrebic s proudovymi spickami pri rozebehu a nepetovymi pri dobehu. Ovsem AV zarizeni, ktere je ovlivneno beznymi porechodovymi jevy na rozvodu NN je pekny smejd. Repraky maji "interni" zdroj, nebo adapter? Kam jsou pripojene (nemas zemni smycky)?MP

Reproduktory su Creative 5.1, starsie, ale ziadne smejdy, zapojene za prepatovkou Belkin, maju externy adapter.Ono to nie je rusenie, ale iba jemne prasknutie a nie vzdy rovnako hlasne, niekedy to ani nezaregistrujem.Moze byt problem to, ze kable od repro su blizko napajacich kablov od prepatovky/pc/monitora?

Prepetovka ti proti tomuto nepomuze. Porid lepsi adapter a/nebo posilni kondzenatoryMP

Přepěťovka není odrušovací filtr. Takže si zjisti, jaký proud lednička odebírá, (nebude to nijak moc) a pak zkus koupit a ODBORNĚ NAMONTOVAT! odrušovací filtr, používaný ve fénech, nebo vysavačích; bývá to váleček, nebo krabička s celkem pěti vývody. Tentýž filtr bych předřadil i před adaptér pro napájení reproduktorů.

Dik za tip. Kolko priblizne ten filter stoji a namontovat sa ma do vnutra chladnicky, treba ju rozobrat, alebo mimo?

Něco podobného jsem řešil a nakonec jsem koupil oddělovací transformátor 1:1. Tzn. 230V na 230V.

Mohol by si dat odkaz, alebo cely nazov a ako to zapojit, prosim?

Omlouvám se, ale není možné vám poslat "návod". Člověk musí problematice rozumět. Není to o tom, že koupíte "krabičku" a zapojíte. Je v tom trochu bastlení. Pokud by to zapojovala osoba neznalá, mohlo by to dopadnout špatně.

Oddelovaci transformator je nezbytny pro galvanicke oddeleni. Jina filtrace se da udelat mnohem jednoduseji LC filtrem.Proc si myslis, ze je treba galvanicke oddeleni (ne ze bych nepsal o zemnich smyckach)?MP

Ano, LC filtr jsem taky používal, ale jinde. Nicméně tenkrát jsem to trafo našel na jedné zrušené nemocnici. Už je to dávno. A proč se používá např. na operačních sálech je snad jasné. O tom se nemusíme bavit.

Ze zkušenosti. Na 90% u chladničky vadný 'odrušovací' kondenzátor. Stojí asi 150 Kč.Nebo bývá v rozvodech 230V již uvolněné uzemnění. Špatně se dohledává, zpravidla neznámo, kde všude je propojení v rozvodných krabicích. Ale může to být hned v první zásuvce u ledničky.

U deset let stare lednice uz se muze vyskytnout ledacos. Mel jsem Candy 110 + 50 l a za 11 let pri prepeti v siti byla v riti. Vedla jela nova mala nekvalitni Beko a ta prezila. Šmejd v lete topi jak blba, ju tak do sklepa

Tohle je úplně normální. I ve starých rádiích běžně praská při zapínání a vypínání spotřebičů. Vyřešily by to repro s lépe filtrovaným napájecím zdrojem.

Obecně, každá proudová změna (ráz, harmonické složky a tak dále ...) vytváří eletromagnetický šum. Úroveň je definován normami a proto musí být v zařízeních odrušovací prvky povinně. Ke smůle u starších zařízení degenerují (pouzdření kondenzátorů se uvolňuje, vznikají trhliny až k jejich celkovému rozpadu). Rušení v běžném provozu bývá NEzaznamenatelné.

stará rádia - jiný typ zarušení, je přijímaný anténním vstupem, zejména u amplitudové modulace u rozsahů na dlouhých, středních a zejména na krátkých vlnách

Ty víš o někom, kdo poslouchá AM? Já to pozoruji na FM. Tyhle jednoduché audio přístroje mají ve zdroji jenom trafo, usměrňovač a jeden elyt. Přes to ledacos proleze.

Toto mi nieco pripomenulo, davno mi kablovka rusila pocitac, myslim ze problem bol v tom, ze zdroj bol uzemneny na inom mieste, bolo to ine rusenie, ale pomohol vtedy tusim nejaky galvanicky oddelovac napojeny pred antenny vstup.Teraz mam v PC dva TV tunery, interny ma okrem DVB-T aj analog a FM radio a mam tam zapojene nieco ako spolocnu antenu, su tam zapojene aj ine zariadenia.Moze to byt problem? Skusam to teraz s odpojenym antennym kablom.

AM neposlouchám, ale kdo sídlí někde na 'zapadákově', nebo je v Evropě na dovolené (bez internetu) a chce české zpravodajství, loví SV/MW nebo KV/SW.https://old.radio.cz/cz/html/kv.html

Zdravím, nejdříve pro čtenáře například budoucí co mají problém s praskáním v repro. Občas praskání v reprobednách způsoboval zalomený kabel který držel na pár vláknech. Teď o tom výpadku zvuku. Mám receiver Onkio 5100 a podle manuálu pokud chcete ušetřit trochu elektřiny tak se mají v menu přístroje povypínat kabely které nepoužíváte například HDMI. Nechal jsem zapnuté jen HDMI DVD a TV arc HDMI zbylé 4 jsem vypnul. Od té doby, když se ve vedlejší místnosti sepnula chladnička , tak se ztrácel zvuk asi na cca 1 sekundy. Pravděpodobně jde o rušení stínění a né o pokles elektřiny jak se tady a jinde píše. Po zapnutí všech HDMI v menu receiveru se přestal opět zvuk vypínat. Tak takový je můj poznatek ke ztrátě zvuku.

Chladničky nemají takový odběr aby způsobovaly pokles elektřiny.

Jak už někdo psal klidně to může být kvalitou HDMI a jinými kabely mezi receiver a TV. Tím že jsem na receiveru povolil všechny HDMI tak jsem se zbavil zřejmě rušení.

Občas ještě v repro za praskalo nejen v používání tv stačilo jen zapnuté rádio v receiveru. Vyřešeno vyměněn Speed HDMI kabel za ultra speed8k HDMI mezi tv a receiverem. Zřejmě lépe stíněný.