» Poradna » Notebooky

Chladící podložka pro Notebook

kterou podložku by jste mi doporučili ?YENKEE YSN 120 nebo CoolerMaster NOTEPAL X-SLIM II ?u YENKEE YSN 120 nevím průtok vzduchu takže nevím kterou :(

Odpovědi na otázku

Tzv. chladící podložka je v podstatě nesmysl.. Něco jsem k tomu namátkou vyhrabal.. http://pctuning.tyden.cz/hardware/notebooky-pda/10...

Např.pro starší stroje které se rády přehřívají chladící podložka nesmysl není.Výše uvedenou jsem používal na velmi starém notebooku HP-Compaq 8000 a podložka opravdu pomohla.Chudinka tak nefuněl Ani jsem jí neměl zapojenou v USB.

Oprava,byl to notebook HP Compaq nc8000https://www.google.cz/

Žádnou, jestli se NB není schopen uchladit sám je něco špatně. Může být dále zanešený "vatou" pak je čas na servisní čištění (ideálně po 1 roce, žádné používání na postelích nebo s ucpanými větracími otvory), staré NB se zahřívají z povahy věci a cesta je jen jedna - poslední.> Běžně prodávané NB v cenách mezi 12 - 25k nejsou na nějaké trvalé přetěžování CPU případně GPU, ale pouze a striktně na občasnou zátěž.> Pro vysoký výkon po delší časový úsek se používají desktopová řešení se zcela jiným zdrojem a možnostmi chlazení - průvan.> Podložka nikdy nebude schopna přenést chladící efekt na požadované místo - je to placebo efekt.

pokud nějakou podložku, tak takovou, co chladí jak pasivně, tak aktivně a můžete dát větráky tam, kde jsou nejvíc potřeba - např. podložky Notepal řady "U":http://www.agen.cz/chladice-a-ventilatory-no...