» Poradna » Notebooky

Chladicí podložka - vyplatí se?

Zdravím, chtěl jsem se zeptat, jestli se vyplatí, koupit si chladící desku. Při jakých stupních bych si ji měl koupit? Jakou byste mi doporučily? //upraven titulek

Odpovědi na otázku

Omlouvám se za špatný titulek :D

Jestli myslíš nějakou chladící desku na letní verandu, tak nevím Jestli myslíš chladící podložku pod notebook, tak převládá názor, že nic moc neřeší. Ofukuje plastové dno NB a chlazení údajně nijak výrazně nelepší. Můj NB třeba saje vzduch přes klávesnici a tam by byla úplně na nic.

Ty stupně jsou dost individuální podle typu notebooku a taky jestli na tom chceš dělat něco náročnějšího (třeba hrát hry) nebo ne. Dost pomůže i jednou za čas vyfoukat zevnitř prach. Názory na to jestli podložka má smysl nebo ne se dost různí. Mě minimálně o pár stupňů teplotu v notebooku snižuje. Bez podložky by se při hraní her už třeba docela hlasitě roztočil vnitřní větrák na cpu...s podložkou se tolik netočí (prostě je tam o těch pár stupňů míň). Mám dobré zkušenosti se značkou Zalman a typem ZM-NC3000S. Typ podložky pak taky záleží na tom, jak máš umístěné větrací otvory na spodku ntb. Někomu víc vyhovuje víc menších větráčků, které si může umístit jak chce, někomu stačí 2 středně velké a nebo je možnost dát jeden velký přes celou plochu... tady můžeš na některé kouknout:https://www.alza.cz/chlazeni/pro-notebooky/18...

Kuchyňské prkénko vyjde levněji a udělá to samé - lépe zpřístupní chladící otvory v plastu, protože firemní notebooky na práci a ne zapařování placebo "chlazení" nepotřebují.A ptalo se to žen opačného pohlaví.

Chladící podložka snižuje o pár st. záleží na provedení NB.Já ji používám protože mě vyhovuje, že je výškově nastavitelná. Lépe se mě na ní píše a LCD je výše.

když už, tak aspoň něco jako Cooler Master ALU NotePal U2 Plus:http://podlozky-a-stojany-k-notebookum.heureka.cz/cooler-master-alu-notepal... kupovali jsme pár jejich předchůdců a funguje dobře - větráky dáš kam potřebuješ a taky se na tom notesu lépe pracuje.