» Poradna » Programy

Chci se učit programovat - Java nebo C#?

Cau,chci se ucit programovat premyslim o Java nebo C# co myslite co je lepsi a proc? Asi to C# kdyz je novejsi ne ze uz tam vychitali vsechny mouchy. Chtel bych do budoucna programovat nejaky aplikace a tyhle jazyky mi prijdou nejlepsi koukal jsem i na C++ ale to je docela tezky se mi zda.//Upraven titulek.//

Odpovědi na otázku

smajliky, projev a dovrsuje to nazev = trollingjestli ne, tak uz se to v poradne resilo a jestli se to nechce hledat, tak s programovanim ani nezacinatps: upozorneni odeslano

Na začátku přemýšlení si zopákni hy chy ky ry ....

Omlouvam se za ten nazev chtel jsem to dat jako nick az ted koukam ze je to blbe

Nejdříve si trochu ujasněte co si od toho programování slibujete. Zda např. aplikace ve Windows (tlustý klient) = C# a nebo časem něco, co jde za tenkým klientem = server(web)/client(browser) = Java. Pochopitelně nevylučuji, že i v Javě se dají psát podobné věci co v C#. V případě C/C++ můžete uvažovat i o programování čipů a jejich ovládačů atd. Jinak taková diskuze (jak bylo zmíněno trolling) končí něčím podobným jako je Linux vs. Windows apod. Tak i tak počítejte s tím, že je to na docela dlouho, tedy za předpokladu, že to myslíte opravdu vážně.

Jestli chceš dělat aplikace pro windows tak doporučuji C#. Jestli budeš chtít programovat např pro android tak je lepší Java.Takže výběr trochu závisí na tom co budeš programovat.

Java je značně využívaná, ale má jednu zásadní nevýhodu a to je virtuální stroj přes, který se kod real time překládá do strojovéo kódu - já osobně bych šel do C++ (nebo možná spíš i do C) - prostě co nejvíc low level

To ma prece i C# ne?

To má, ale tam se to dá "obejít". Součástí .NETu je i nástroj ngen, který právě dokáže zkompilovat ten mezikód přímo do nativního kódu daného CPU. Takže pak při spuštění se už neprovádí znova kompilace, ale použije se tenhle předpřipravený kus. Nevím zda má tohle i java, v té nedělám.

Prvně se musíš naučit programovat - a to s výběrem jazyka téměř nesouvisí. Začni matematickou logikou a algoritmizací problému, programovací jazyk si zvol jakýkoli chceš. Ovšem je to běh na dlouhou trať, prakticky na celý život. Rozumné programy budeš tvořit řádově za roky učení (jsi-li mimořádně nadaný a schopný, pak možná měsíce).Jakmile budeš umět programovat v jednom jazyku, přechod na jiný už je jen technická záležitost (náročnost řádově týdny).

To chapu ale abych si to mohl prakticky vyzkouset potrebuju nejaky konkretni jazyk. Kdysi jsem trochu delal v C (do skoly) ale prece jenom kdyz nemuzes delat moc graficky veci tak to cloveka prestane bavit.

Už z formálního hlediska ti naprosto nedoporučuji se v programování "hledět nalézt". Jedná se totiž o fenomén, který má jisté, a to velmi tvrdé, zákonitosti a struktury - prostě "štábní kulturu".Ty ani nevíš, kde se větě píše "čárka" (nemluvě o otřesně nepřesném a chybném projevu, který jsi předvedl ve svém elaborátu).

Pro začátečníka bych volil spíš C#, podle mě neni tak náročný.

Hlavní je, se naučit programátorsky myslet (algoritmizovat). V jakém jazyce se pak daná věc napíše je "podružné". I když pro některé typy úloh jsou některé jazyky vhodnější a jiné méně. Plusem je určitě znalost angličtiny, spousta materiálů je (pouze) v EN.

Jelikož si vypatlaná lamička a na vždy vypatlanou lamičkou zůstaneš tak doporučuju Autoit, ten zvládne i vypatlaná lamička.Teda pokud chceš opravdu vytvářet nějaké programy.Ale to je mi jedno, mám teď jiné problémy, chceš se mi strašně srát, tak musí man záchod.

Jako programátor jsem znechucen touto odpovědí

To mas uplne jedno - alespon na zacatek. Syntaxe obou jazyku je hodne podobna, na Linuxu je asi ta Java lepsi ale existuje projekt Mono firmy Xamarin takze se taky da.