» Poradna » Windows (a jiné OS)

Chci nainstalovat win 7 ale os který mám v původní v počítači se vždy spustí.

Ahoj nevíte co s tím ? Pokouším se nainstalovat win 7 ale windows 8 který mám v původní v počítači se vždy spustí,i když jsem v boot menu v biosu nastavil jako prioritní bootování z mechaniky?

Odpovědi na otázku

F12

Proč F12? Myslíš, že má Gigabyte MB?Asus_F8Gigabyte_F12MSI_F11HP_F9AsRock_F11 dál nevím

NO a pokud má v Biosu UEFI, tak je v pasti, bo tomu nerozumí

Je to notebook tak nevim co tam je za desku

Značka?

vaio

Ne vaio, ale Sony.Pro Boot menu, stejně jako pro vstup do Biosu se používá NOVO tlačítko.

mačkam f12 a začne se spouštět původní windows jediný co funguje je f2 to mě pak hodí do biosu.

Měl bys vědět, že pokud máš v PC UEFI, instalačka W7 není schopna bez úpravy nabootovat.Řešením je:1. Přepnout bios na Legacy a disk převést z GPT na MBR.2. Upravit instalačku-------------------------------------------------------------------------------------------------------------------Pokud máš zájem, mohu ti upravenou instalačku poskytnout.

JO dík to bych rád

Tak dej kontakt, pošlu ti odkaz.

zanlukpikard@seznam.cz

Prosím tě, toto mně zajímá. V takovém případě, kdy je v PC UEFI, je nutné vždy přepínat na Legacy, když chci instalovat Win 7?Když se z disku odstraní instalátorem Win 7 veškeré oddíly, tak, že vznikne nepřiřazené místo, poté vytvořím oddíl, který naformátuji, pak by měl jít nainstalovat Win 7, ne? Je to i takto možné zrušit GPT? Pokud tomu správně rozumím, to by mělo fungovat.

Ne, dotyční jsou kikoti a radí koniny. Pokud je ta možnost, je lepší instalovat operační systém na systém oddílů GPT. Již od dob Windows Vista.Tady máš návod, jak nainstalovat Windows 7 na systém oddílů GPT a ponechat UEFI:http://www.hodgin.ca/2012/10/02/creating-a-uef...

A nějaký rozumný důvod, proč instalovat W7 místo W8.1?

Prostě proto, že W7 jsou lepší. A také proto, že na některý HW nejsou pro Shit 8 k dispozici ovladače.

Lepší v čem?

Jo a provozuju obojí, ve stolním PC mám W7 a v notebooku W8.1 To jen tak pro pořádek, kdyby sis náhodou ty důvody chtěl vymyslet

Ve všem. Počínaje vzhledem, přes ovladače staršího HW, možnosti likvidace spywaru, možnosti instalace a provozu bez připojení na net a t. d. Ono ne vždy platí, že co je novější, musí být vždy lepší.

Jako vždy úplně mimo. Nepoužíval jsi to, ale kecat umíš parádně. Pochopitelně, že připojení k internetu není při instalaci potřeba, na starší HW si vyjma prehistorických šmejdů alá Pavelkovo PC najde v pohodě ovladače. Vzhled netřeba řešit, je to to samé co W7. A funguje to lépe než kradený předaktivovaný sajrajt z tržnice od Rákosníka. Už aby byl Windows 365 a nic jiného nemělo podporu, alespoň bys přestal krást, šmejde.

Od tý doby co zkončila podpora XP jsou ty počítače nějak funkčnější. Mě by zajímalo jakou čekáš podporu od výrobce třeba hadru do boudy. Baf, baf, baf, buf.

Boot z originální instalačky W7 čeká 5-6s na "any key" a když ji nedostane, spustí se počítač z dalšího zařízení v pořadí (u tebe HDD). Jde instalační médium číst ve tvé mechanice? Máš originál médium a vidíš dotaz "Press any key to boot from CD or DVD..."? Nastartuješ počítač z jiného CD/DVD?