» Poradna » Windows (a jiné OS)

Černá obrazovka

Dobrý den, mám problém s počítačem. Když ho zapnu tak se rozjede pc a obrazovka je ppořád černá. Problém s černou obrazovkou uz mám delší čas, od te doby co mladší bratr vypnul pc tím ze ho odpojil od elektřiny a černá obrazovka se občas objevila po vypnutí pc a tak jsem ho vypnul úplně tlačítkem ze předu.Pak se také občas počítač zasekl uprostřed práce a tak jsem ho restartoval a běžel normálně dál. Nejsem žádný počítačový znalec. Tak me zajímá jestli by to šlo nějak vyřešit nebo jestli to mám dat do servisu. Děkuji za odpověď.

Odpovědi na otázku

nejdřív zkus kabel od monitoru, jestli je správně zasunutej a jestli neni kaput.puč si třeba jinejpři startu PC obvykle vydava pípání když je něco špatně, podle typu biosu AWARD má jinej atd. http://cs.wikipedia.org/wiki/Beep_k%C3%B3dhttp://www.technick.net/public/code/cp_dpage.phphttp://www.bioscentral.com/beepcodes/awardbeep.htmtim se da zjistit co asi je špatně, když je všechno OK, zkusil bych kompletně opatrně rozebrat a složit PC (vypnutý a vyndaný ze zásuvky)procesor a chladič na něm nevydnavej, jestli nevíš jak....a když to bude dělat dál, tak ten asi budeš muset do toho servisu .... možná to bude zdroj ... ale vypnutí počítače vyndáním ze zásuvky nevadí, ale ideální to neni.je v PC záruce ?

No už ho mám asi 8 let a běžel celkem bez problémů až v poslední době začíná zlobit. Možná sem to měl napsat uz předtím ale ještě k tomu všemu se mi prehriva graf karta a to i po důkladném vyfoukani od prachu.

podle mne to bude muset koupit novou grafiku us pomalu odchazi