Cena cpu ZEN

Kolik si myslite ze bude stat novy ZEN procesor?

Odpovědi na otázku

150-250 € podľa modelu. Všetky modely sú Windows 10 only. Síce pôjde aj Windows 7, ale ovládače naň nebudú žiadne, teda ani pre grafiku, ak by sa jednalo o APU model.

To zda pojedou na Win7 je otazka. Ze strany OS zadna podpora takze se to muze chovat podivne a o spouste veci v CPU nebude mit OS ani poneti.

Hmmm pomerne levne a diky za odpoved

Zen nahrádza dá sa povedať AMD FX-9xxx sériu, čiže vyššie s cenou by isť nemali. Ale zas nevieme ako nato zareagujú slovenskí a českí predajcovia. AMD FX-9590 sa dá na Slovensku kúpiť za 217 € aj s dopravou zdarma. Škoda, že má TDP 220 W. Zenká by už mali mať o dosť nižšie TDP.

Na takovou pitomost si prisel kde. I AMD prodavala CPU za 999 dolaru pro obyc lidi. Proste kdyz ten CPU bude mit vykon, tak bude mit i odpovidjici cenu. Sam jsem kupoval AMD CPU za 12k.Proste o cene nikdo nic aktualne nevi, pochybuji ze presnou cenu produktu co tu bude za pul roku vi v AMD.

Optimisto. Pokud ZEN bude takový, jak se zatím AMD snaží prezentovat (podobný výkon na jádro jako Intel a 8 jader), tak rozhodně nebude za 6000 Kč. AMD se to zatím snaží prezentovat tak, že ZEN dokáže konkurovat i platformě 2011-3. Takže je dost nepravděpodobné, že by se AMD chtělo prodávat konkurenci k drahým i7, které stojí od 12k do 50k za polovinu. To si může myslet jen blázen. AMD není milosrdný samaritán, který by měl potřebu darovat světu výkon Intelu zadarmo. AMD je firma, která si potřebuje zachránit zadek. A to se ji povede jen tak, že vyrobí něco, co bude konkurovat Intelu a bude to prodávat za cenu, která ji zaplatí náklady na vývoj a po dlouhých letech přinese konečně i nějaký zisk. Je to firma a její akcionáři už jí mají plné zuby, takže si nemůže dovolit je naštvat ještě více.ZEN ale klidně může být i hodně levný. Ale to pouze v jednom případě. Když se nepovede, bude to stejné fiasko jako Bulldozer nebo první Phenomy (neplést s povedenými Phenomy II) a nikdo ho nebude chtít.Jen tak mimochodem, když nastupoval Bulldozer, stál úplně stejně jako i7-2600K. Tedy cca 6500 Kč (dolar byl za 17 Kč, takže to dnes odpovídá ceně i7-6700K - 9000-10000 Kč). Jen se nepovedl a tak dnes stojí méně než polovinu toho, co stával. A stejně se za tu cenu nijak zvlášť neprodává.AMD jistě vydá i něco okolo 6000 Kč (a určitě i levnějšího, stejně jako Intel neprodává jen i7). Ale rozhodně to nebudou ty nejlepší ZENy, konkurující nejlepším Intelům. Pravděpodobně to bude něco, co bude výkonem konkurovat i5, v extrémně optimistickém případě až i7 (1151, nikoliv 2011-3).A k tomu optimismu o ZENu. Zkus si dohledat optimistické články o Bulldozeru z doby, než vyšel. Ty byly v podobném duchu jako to, co se aktuálně objevuje o ZENu. A pak si najdi první recenze. Je to jako nebe a dudy. Já také doufám, že se ZEN povede a rozhýbe zkostnatělý vývoj procesorů, Ukázat celý příspěvek

Omg, viac ako 300 € oproti predraženej Intel sračke stáť nebude.

To si povíme příští rok, ok? Ale spíš se modli, aby měli i něco, co si mohou dovolit prodat dráž. Protože jinak by to znamenalo, že je ZEN propadák.

"predraženej Intel sračke" Slovák, no!

Přesně tak WiQiX vždy se lidi pletou ohledně cen, nechápu proč se vždy řekne že je Intel dražší !!! JAKOBY na světě byla jenom i7, Vždyť řada fx 9 se prodává za +- 7 tisíc (bavme se o herním výkonu a výkonu 1 jádra) A je slabší než Intel i5 a teď si přestavte kdyby měl stejný výkon jako i5 kolik by stál ? a kdyby i7 ? kolik ? věřte že, cena by byla kolem a nebo nad 10 tisíc, Takže, mně nenapadá jediný důvod proč by AMD měl prodávat Zeny za pár ''korun'', jak si to lidi myslí,

Reálně bude výkonem spíše na úrovni LGA2011-1, tedy Ivy Bridge Xeon E5 26xx/46xx v2. Což ale, pokud bude nízká spotřeba, nebude zlé a bude ideální konkurent Kaby Lake.

"Reálně bude výkonem" ... to ukázala věštecká koule nebo kávová sedlina?

Nedávno se to řešilo na primě Volejte věštce tam to řekla jolandaA že prý bůh pomůže AMD s prodeji, tak uvidíme :))))

Malíček zapíchnutý do čerstvé stolice.Vzhledem k porodním problémům Polaris jsem realista. Když se podíváš na akvizice, tak AMD v poslední době nic významného nekoupilo (jako před uvedením K6 společnost NexGen, Alpha před uvedením Athlonů, které pak recyklovali na Athlon64). Stejně tak čipsety už jim prakticky navrhuje „garážová firma“ ASMedia (vznik odštěpením od Asusu, který se odštěpil od Aceru). Očekávat vynikající Zen je jako věřit tomu, že je Škodovka schopná konkurovat Maybachu nebo dělat supersporty - nemá na to lidské ani patentové zdroje.

AMD se musí hlavně podařit uvedení. Nesmí to podělat jako s RX 480. Musí vydat hotový produkt, ne nedodělek, který pak během dalších pár měsíců bude ladit. Důležité budou první recenze a první přijetí. Pokud si AMD posere obraz ZENu, může se jít rovnou spláchnout.Otázkou je, zda AMD něco takového zvládne. Nepamatuji si produkt, který by uvedli bez porodních křečí a měl úspěch. Možná tak Phenomy II byly fajn, ale ty následovaly až po zpackaných Phenomech I.

OT: Reálně si všichni přejeme, ať se ZEN podaří, protože to všem může jen pomoci...

Modlím se za to před spaním a ihned po probuzení. Dále 2x týdně chodím zapalovat svíčku do kostela. Jednou do katolického, jedno do pravoslavného. Protestantský bohužel nemám nablízku, takže chodím ještě pro jistotu 2x týdně do mešity (přeci jen je to náboženství budoucnosti) a po zbytek týdne nedělám nic jiného, než že opatlávám plzeňského andělíčka a říkám si "AMD neposer to! AMD neposer to!". Už z chudáka skoro nic nezbylo:http://www.demophobia.net/pisne_v_krajine/balada%20...

Tak s tymto si dovolim suhlasit na celej ciare.

Já si to samozřejmě také přeji - ovšem v AMD by měli najmout markeťáky od Intelu - ty, co šikovně dokázali držet prodeje topící a zastaralá Pentia 4 (která byla kanibalizována Tualatiny), ty markeťáky, co bagatelizovali chybějící ESD ochranu USB v jižních můstcích nebo posledně ty, kteří dokázali zakamuflovat celou vadnou revizi čipsetů B2 při uvedení Sandy Bridge, která je vyšla údajně na miliardu USD.

Tak platí DDworld a armádu šašků tlačících FX9xxx jako ekvivalent i7xK :D

Armáda DDebilů má naopak zcela opačný účinek, protože odradí posledního uživatele, co o AMD, alespoň chvíli seriózně uvažoval a dokonce k tomu našel i pár objektivních důvodů jako třeba Ježek z Tydýtu.Já myslím spíš stejný markeťáky na způsob těch, co pomohli Babišovi vyhrát volby. I když srovnávat Intel s Agrofertem, to asi nebude dobrý příklad - protože Agrofert je nalešntěné prázdné houvno bez obsahu a to Intel ještě není.

Tak vypadá, že jsem IPC bohužel trefil. http://diit.cz/clanek/ipc-zenu-na-urovni... Teď jen zbývá doufat, aby při plné zátěži nestoupala spotřeba nad 60 W a cena bude nějakých 20 % pod Skylake/Kabylake, jinak se AMD z toho marasmu nedostane.

Mno nečetl sem to celé, ale jelikož má jít na start proti 2011 platformě (počet jader a výkon na jádro, tak počítám s podobnou cenou a až pak následující "ořezané" deriváty za nějakou rozumnou cenu pro domácí použití... (s deskama taky těžko říct, kolik si řeknou za AM4 desku ve slušné výbavě - 2000,- to podle mě taky nebudou).Vydat Zen a prodávat ho za 5000,-, nevím jak by se jim to vyplatilo...

Záleží na výkonu. Pokud zen 8jader/16vláken bude něco jako skylake i7-6700k nebo i7-4790k nemůže stát víc jak tyto cpu tedy okolo 10 000kč. Ovšem pokud bude lepší, což ale nemyslím tak víc. Osobně jsi myslím, že amd bude rádo pokud tady tyhle cpu dotáhne.