» Poradna » Windows (a jiné OS)

BSoD

Ahoj všem Mám už delší dobu problém s notebookem. Značka Acer Aspire5741G, Procesor Intel Core i3 M330 @2.13GHz. Velmi často mi vyskakuje BSoD neboli ''modrá obrazovka''. Odinstalovala jsemněkteré nově přidané programy, nainstalovala všechny aktualizace, ale stále se nic nezměnilo.Nainstalovala jsem si program WhoCrashed, takže přidávám přesný popis problému. 1.) On Wed 26.4.2017 9:36:13 your computer crashedcrash dump file: C:\Windows\Minidump\042617-36613-01.dmpThis was probably caused by the following module: usbport.sys (USBPORT+0x14FEC) Bugcheck code: 0xBE (0xFFFFF88004D92FEC, 0x14F55D121, 0xFFFFF8800953B720, 0xA)Error: ATTEMPTED_WRITE_TO_READONLY_MEMORYfile path: C:\Windows\system32\drivers\usbport.sysproduct: Microsoft® Windows® Operating Systemcompany: Microsoft Corporationdescription: USB 1.1 & 2.0 Port DriverBug check description: This is issued if a driver attempts to write to a read-only memory segment.This appears to be a typical software driver bug and is not likely to be caused by a hardware problem. The crash took place in a standard Microsoft module. Your system configuration may be incorrect. Possibly this problem is caused by another driver on your system that cannot be identified at this time. 2.) On Wed 26.4.2017 9:36:13 your computer crashedcrash dump file: C:\Windows\memory.dmpThis was probably caused by the following module: usbport.sys (0xFFFFF88004D92FEC) Bugcheck code: 0xBE (0xFFFFF88004D92FEC, 0x14F55D121, 0xFFFFF8800953B720, 0xA)Error: ATTEMPTED_WRITE_TO_READONLY_MEMORYfile path: C:\Windows\system32\drivers\usbport.sysproduct: Microsoft® Windows® Operating Systemcompany: Microsoft Corporationdescription: USB 1.1 & 2.0 Port DriverBug check description: This is issued Ukázat celý příspěvek

Odpovědi na otázku

nainstalovat ovladace pro grafiku a chipset ze stranek vyrobce, nepouzivat generic windows drivery.

No, píše to, že se systém pokouší něco zapsat do paměti určené pouze pro čtení. A tvrdí, že to nebude HW problém. Ale nikdo z toho nedešifruje, co konkrétně to způsobuje. Takže doporučuji kompletní vyčištění a reinstalaci Windows. Nic lepšího asi nevymyslíš. Většinou ale BSOD bývá způsobeno spíš hardwarovým problémem, takže nejsem jistý, jestli se tomu diagnostickému programu dá věřit. Každopádně začni tou reinstalací.

Nainstalované nekompatibilní ovladače pro1) USB řadič;2) VGA.Zřejmě admin zapomněl včas zakázat automatickou instalaci ovladačů z MS WU = jedna z mnoha zhůvěřilostí W10. Co s tím?1) Zákaz automatické instalace ovladačů z jakéhokoliv zdroje, nejen z MS WU.2) Odstranění kritických ovladačů USB řadičů a VGA:devmgmt.msc -> spustit jako správcePravomyš na uvedené zařízení -> Odinstalovat -> Smazat ovladač.4) Stažení originálních ovladačů od výrobce NB pro danou utajenou verzi W10.5) Instalace originálních ovladačů.6) Restart OS.

Zkus to napřed po dobrém - aktualizuj drivery chipsetu desky. https://www.acer.com/ac/cs/CZ/content/drivers

Mám W7

Někam ten soubor nahraj a dej sem odkaz.C:\Windows\Minidump\042617-36613-01.dmp

******************************************************************************** ** Bugcheck Analysis ** ********************************************************************************ATTEMPTED_WRITE_TO_READONLY_MEMORY (be)An attempt was made to write to readonly memory. The guilty driver is on thestack trace (and is typically the current instruction pointer).When possible, the guilty driver's name (Unicode string) is printed onthe bugcheck screen and saved in KiBugCheckDriver.Arguments:Arg1: fffff88004d92fec, Virtual address for the attempted write.Arg2: 000000014f55d121, PTE contents.Arg3: fffff8800953b720, (reserved)Arg4: 000000000000000a, (reserved)Debugging Details:------------------TRIAGER: Could not open triage file : e:\dump_analysis\program\triage\modclass.ini, error 2DEFAULT_BUCKET_ID: WIN7_DRIVER_FAULTBUGCHECK_STR: 0xBEPROCESS_NAME: AvastSvc.exeCURRENT_IRQL: 8TRAP_FRAME: fffff8800953b720 -- (.trap 0xfffff8800953b720)NOTE: The trap frame does not contain all registers.Some register values may be zeroed or incorrect.rax=fffff8800953b9b0 rbx=0000000000000000 rcx=0000000010000001rdx=0000000000000002 rsi=0000000000000000 rdi=0000000000000000rip=fffff800032bda5f rsp=fffff8800953b8b0 rbp=fffff8800953bb10 r8=fffff800032ba35f r9=0000000000000000 r10=0000000000000000r11=000000000e56e370 r12=0000000000000000 r13=0000000000000000r14=0000000000000000 r15=0000000000000000iopl=0 nv up di ng nz na pe ncnt!KiExceptionDispatch+0x5f:fffff800`032bda5f Ukázat celý příspěvek

No, jenže já už Avast odinstalovala odpoledne a večer to zase spadlo....

Jak - odinstalovala? Pomocí odinstalační utility z nouzového režimu??

V nouzovým režimu jsem byla a Avast vůbec v počítači nemám

20:48 tvrdíš žes ho odinstalovalaptal jsem se jak - odpověď jsem nedostalnyní zase tvrdíš, že tam nikdy nebylco si mám o tom myslet?takto se řešení vzdaluješ........

Vysvětlím ti to tedy naposled :) Avast jsem ODPOLEDNE odinstalovala, tudíž NEMŮŽE být v mém notebooku nainstalovaný, tudíž je jasné, že ho v noizovém režimu NENAJDU. Chápeš?

Ale já se ptal, JAK JSI HO ODINSTALOVALA.Nepsal jsem nic o tom, že máš jít no nouzového režimu a hledat tam avast...Takže ve vlastním zájmu odpovídej na co jsi tázána - pokud máš ovšem zájem problém vyřešit.----------------------------PS: Dotaz potřetí pokládat nebudu.

Odinstalovala jsem ho takhle -> Start->Ovládací panely->Programy->Odinstalovat program :*

No to to trvalo....---------------Ale takto se to nedělá - avast není odinstalovaný kompletně - zůstaly zbytky (drivery, položky v registry) které dělají problémy.---------------Takže stáhni a nainstaluj Avast znova (přesně tu samou verzi) > restartuj PCStáhni si odinstalační utilitu (ze stránek avastu) > nabootuj do nouzového režimu a z něho pomocí té utility avast odinstaluj.Pak restartuj. Je určitá naděje, že se tímto problém vyřeší.----------------A pokud ne, jestli nemáš zálohu OS (jakože nemáš, znám tě!) tě čeká reinstalace.

Neznáš mě

Opět to spadlo Já už fakt nevím

Zkus to napřed po dobrém - aktualizuj drivery chipsetu desky. https://www.acer.com/ac/cs/CZ/content/drivers