» Poradna » Windows (a jiné OS)

BSOD při spuštění průzkumníku.

Dobry den, počítač mi opakovaně padá do modré smrti. Nejčastěji při používání průzkumníku, případně při otevření konkrétní složky na jiném disku (BSOD zaručena). Méně často při jiných činnostech. Při BSOD pak počítač uvádí příčinu critical process died. Po restartu napíše isolinux.bin is missing or corrupt, po opětovném restartu naběhne. Pokud zase nespadne kvůli custom error.Zkoušel jsem memtest, ale ramka prošla. Odpojil jsem i dedikovanou grafiku, takže si myslím, že hardwarem to nebude.Moje sestava:Windows version: Windows 10 , 10.0, build: 10586Windows dir: C:\WINDOWSHardware: Z97M-D3H, Gigabyte Technology Co., Ltd.CPU: GenuineIntel Intel(R) Core(TM) i5-4670K CPU @ 3.40GHz Intel586, level: 64 logical processors, active mask: 15GPU: Nvidia GTX 650 Ti (odpojena)RAM: 8444280832 bytes totalDump file: https://drive.google.com/file/d/0B6oDW6cIacbpdHpsN... Předem děkuji za reakce.

Odpovědi na otázku

Deje se i po cistem ( https://support.microsoft.com/cs-cz/help/929135/how-to-... ) spusteni Windows?MP

Zkusim.

Tak pada to i při tom čistym spuštění. Avast nešel zakázat.

Ty používáš Avast ve Win 10? Vzdyt jim to doted nefunguje :(MP

Avast jsem již odinstaloval a od te doby nemuzu BSOD vyvolat.

Je to smutne, ale zadny z ceskoslovenskych antiviru ve Win 10 nefunguje. Netvrdim, ze je vestaveny defender nejvic nejspsi ueberantivirus v galaxii, ale k cemu je ti papirove mnohem lepsi Avast, když ti shazuje OS? To ma delat malware, a ne antivir!MP

V prvom rade vylúč SW problém s OS.Sprav si bitovú zálohu systémových oddielov bokom.Stiahni si ISO W10, vyrob bútovacie médium.Naformátuj tabuľkou NTFS systémové oddiely a sprav čistú inštaláciu. Záplatuj W10. (Nemeň veľkosť oddielov lebo prídeš o možnosť obnovy zo zálohy) Potom uvidíš, či problém robí OS desina alebo máš HW konflikt. Je to rýchlejšie riešenie než hodiny, dni, roky skúmať problém z dumpu.

Vyborne vytvoreny dotaz!Nakolko si teda HW testoval, odporucal by som reinstall OS na cisto.Neviem, kde sa tam zobral isolinux, mal si tam pred tym piratsku Windows 7 a upgradoval si ju?(tam vacsinou bol pouzity linuxovy bootloader)

Upgradoval jsem Windows 7 z krabicove verze na W10. To isolinux.bin se tam objevilo asi pred tydnem, take se tam objevuje reboot and select proper boot device. V BIOSU ma v poradi prioritu disk na kterym je windows.

Reboot and select proper boot device by znamenalo, ze v danom momente BIOS nevidi systemovy bootovaci disk. Je mozne, ze diskm odchadza, alebo je vadny SATA alebo Napajaci kabel disku.Ta iste hlaska sa objavi, ked dany disk odpojis, teda BIOS nema z coho bootovat.Preveril by som aj tuto moznost...

Fatální chyba:"Upgradoval jsem Windows 7 z krabicove verze na W10"Zůstal nějaký nekompatibilní ovladač nebo jiný nízkoúrovňový sw.Co s tím?Prostuduj si FAQ:http://forum.zive.cz/viewtopic.phpNezapomeň na začátku instalace OS vyčistit systémový SSD.Pro začátečníky se důrazně doporučuje před začátkem instalace OS:1) odpojit fyzicky všechny datové interní i externí jednotky;2) zkontrolovat, zda je systémový SSD zapojený do prvního portu diskového řadiče; pokud ne: zapojit korektně;3) zakázat v BIOSu|UEFI FastBoot.Po instalaci OS zakázat FastBOot i ve W10.

Hláška"isolinux.bin is missing or corrupt"odpovídá dvěma variantám:A/ OS není nainstalovaný z ověřeného originálního MS média do čistého SSD;To by vysvětlovalo i BSOD za provozu: promořený OS rootkity.B/ V USB|DVD je zapojená bootovací jednotka.Co z toho se Tě týká?Var. (B) ovšem vysvětluje jen nepodařený boot PC, ne BSOD => musíš hledat jinou chybu.Co s tím?1) Odpověz na důležitý dotaz Velkého Guru Mirka Prágla.2) Prostuduj hlášky v Admin logu a řeš je.

******************************************************************************** ** Bugcheck Analysis ** ********************************************************************************CRITICAL_PROCESS_DIED (ef) A critical system process diedArguments:Arg1: ffffe000ecf2f580, Process objectArg2: 0000000000000000Arg3: 0000000000000000Arg4: 0000000000000000Debugging Details:------------------TRIAGER: Could not open triage file : e:\dump_analysis\program\triage\modclass.ini, error 2PROCESS_OBJECT: ffffe000ecf2f580DEFAULT_BUCKET_ID: WIN8_DRIVER_FAULTBUGCHECK_STR: 0xEFPROCESS_NAME: svchost.exeCURRENT_IRQL: 0EXCEPTION_RECORD: ffffc001adeb97b0 -- (.exr 0xffffc001adeb97b0)ExceptionAddress: ffffe000ed024d50 ExceptionCode: 02480705 ExceptionFlags: 30020260NumberParameters: 794624 Parameter[0]: 00000000000c1e00 Parameter[1]: 00000000000c1e00 Parameter[2]: ffffe000ed024c68 Parameter[3]: ffffc001adeb97e8 Parameter[4]: ffffc001adeb97e8 Parameter[5]: 0000000000000000 Parameter[6]: ffffc001adeb97a0 Parameter[7]: 0000000000000000 Parameter[8]: ffffe000ed008c58 Parameter[9]: 0000000000000000 Parameter[10]: ffffc001adeb9820 Parameter[11]: ffffc001adeb9820 Parameter[12]: ffffc001adeb97b0 Parameter[13]: 0000000000000000 Parameter[14]: 0000000000000026LAST_CONTROL_TRANSFER: from fffff803e404b4f4 to fffff803e3b4f970STACK_TEXT: Ukázat celý příspěvek

Dekuji vsem, snad uz sem nebudu muset psat. Situace vyresena.