» Poradna » Notebooky

Blikání monitoru u notebooku

Dobrý den.Mám od prosince notebook Lenovo Yoga 300 s Windows 10. Brzy mi začala blikat obrazovka - nevím, jak to jinak popsat, zejména když něco píšu, ať již na internetu nebo ve Wordu, není to v jednom kuse, třeba v intervalu několika minut jedno nebo dvě bliknutí. Několikrát se stalo, že obrazovka zčernala úplně a musela jsem zapnout znovu notebook. Dala jsem ho na reklamaci, provedli mi prý reinstalaci softwaru, ale je to úplně stejné, jako to bylo. Omlouvám se, vůbec nerozumím počítačům, chci se zeptat, čím by to mohlo být. Děkuji za případnou odpověď.

Odpovědi na otázku

Nejspíše to bude ovladači. Stáhnout ty ze stránek výrobce. Podobné chování jsem měl na tabletu s win 8 a bylo to také lenovo. Na notebooku u známeho bylo něco podobného. Ovladače v tomhle ohledu jistě pomůžou. ;)

Na to bych nesázel, to vypadá spíš na hardware.

Na zaklade toho, ze vubec nerozumite pocitacum mozeme odporucite iba:a) je to v zaruke? ---> reklamovatb) po zaruke? ----> Servis

Děkuji moc všem.

U našeho Lenovo Yoga 300 11IBR se blikání displeje projevuje také. Mám pocit, že displej blikal již záhy po zapnutí při čtení těch úvodních podmínek. V prostředí Win 10 se blikání projevuje také. Displej jakoby na zlomek sekundy zčerná. Někdy myslím neblikne celé dlouhé minuty, pak během deseti sekund blikne třeba několikrát. Nepodařilo se mi najít žádnou souvislost (spuštěné aplikace, stav napájení, vytížení procesoru...). Podle vašeho příspěvku nejde zjevně o náhodnou chybu. Pokud by pomohly nové ovladače, nechápu, proč Vám je při reklamaci servis nenasadil. Možná jde o typovou chybu HW, nebo opravené ovladače nemají. Pokud budete mít čas, dejte krátce vědět, jak Vaše reklamace dopadla. Chystám se tablet také reklamovat a zkušenosti ostatních se hodí. Pokud by se nám podařilo blikající displej Lenovo Yoga 300 nějak umravnit, zkusím to sem dopsat.

Zdravim,chtel jsem se zeptat jak jste dopadl. Mame take Lenovo Yoga (byt jiny typ) a trpi podobnymi problemy.Moc dekuji.

V mém případě blikání monitoru způsoboval Lenovo Energy Management. Prostě se nekontrolovatelně přepínaly profily. Prostě jsem ho vypnul a bylo po blikání.

Mám Lenovo Z50-75 a nedávno mi začal monitor taky problikávat (mžikové blikání černé obrazovky), někdy jednou za den, jindy desetkrát za půl minuty. Začal jsem to pozorovat poté co jsem dal notebook do servisu kvůli opravě pantu, a zároveň jsem koupil novou baterii. Zpočátku jsem se bál, že je to novou baterií, tak jsem vrátil starou a vliv to nemá. Ani jsem nezpozoroval závislost na zatížení, stavu baterie apod. Někdo další nějaké rady, než se vrátím do servisu?