Black screen,blue screen

Dobrý den,mám skládané PC v CZC.cz z těchto component.CPU Intel Core i5-4590 (3,3GHz, 6MB, LGA 1150) BOXMB ASUS Z97-PVGA ATI Sapphire Radeon R9 380X Nitro OC, 4GB DDR5, PCI-ECOOLER SilentiumPC Fera 2 HE1224, chladič CPUDVD-R/+R Asus DRW-24F1MT,SATA, černá, bulkZdroj SEASONIC S12II-620 - 620W (80Plus Bronze)HDD WD Blue WD10EZEX, 3,5" SATAIII, 64MB - 1TBCase SilentiumPC Brutus M25, bez zdroje, černáSOFT Microsoft Windows 8.1 CZ 64bit OEMPc je zhruba rok staré,v prvních měsících jelo bez problémů,Zaklínač 3 na ultra bez problémů.V průběhu jsem též přešel na Win10.Jednoho dne po ránu,ihned po zapnutí pouze black screen jen s bílým podtržítkem,po restartu to samé,black screen,ani nenaběhly Windows.Technik z CZC mě informoval,že závada se neprojevila,PC je v pořádku,pouze že aktualizoval BIOS.PC pak zase jelo asi měsíc v pohodě,pak při hraní Bladeandsouls najednou blue screen,že shromažďování informací o problému a nasledoval restart.Pak to u této hry začalo dělat pravidelně,někdy hned,někdy po 2 hod hraní.Posléze to začalo dělat i u Zaklínače,někdy ani blue screen ale hned black screen s takovým bzučením z reproduktorů,počítač na nic nereaguje a je nutný restart natvrdo.Takové hry jako Hearthstone či Heroes of the storm jely v té chvíli bez problému.V poslední době to už dělalo i u nich,či jiných méně náročných her,jako Drakensang online či Elderscrolls Legends.Občas to z černého screenu přeskočilo zpátky na obraz,který však zůstane zaseklý a přes celý monitor přebíhají-blikají takové rastrované barevné pruhy.Zdálo se mi,že to nastává jen při hraní her,ale poslední dva dny už to přešlo i do běžného používání PC,jako je práce v grafických programech,konkrétně otevření blbého JPGčka v prohlížeči obrázku nebo v Photoshopu způsobilo black screen s následným nutným restartem natvrdo.Též Ukázat celý příspěvek

Odpovědi na otázku

Ahoj nejdřív vyluč chybu v SW,,aktualizuj bios, reinstal OS, stažení nových ovladače a zkus nahodit W10,místo blbých W8,,netaktoval si grafiku ?

Chce to vylučovací metodu.. 1. Přepnutí na integrovanou grafiku, otestovat paměti RAM2. Pokud problém přetrvává, provést diagnostiku základní desky.. 3. Pak už zbývá grafika, zdroj a monitor.. Monitor je taky nový..???

Tohle si myslím už udělal servis když tam PC dával, proto si myslím že jde spíš o SW problém,

PS : ale věta ''Zaklínač 3 na ultra bez problémů''je zajímavá na R9 380x běží zaklínač 3 na ultra tak na 30-40 fps

Jasně,chtěl jsem tím jen potvrdit stav věci,že v té době PC nejevilo žádný problém.Neméně zajímavá je i hned další věta,když už mi radíš,abych přešel na WIN 10.

Jenže máš herní PC, a zbytečně tam držíš přechodový systém,,,já bych vybral W7 nebo W10 ale na hry jednoznačně W10,W7 je už prakticky mrtvý systém a v herním PC nemá co dělat

Ale dík,ne netaktoval jsem ani procesor ani grafiku.

Dik,ne monitor není nový.

Počkat,ty jsi ještě nezkusil přeinstalaci Windows? Bůh ví čím jsi si to zadělal.

No zatím ne,když mám pár měsíců nový PC a začne tohle dělat,tak mi nepřišlo,že by v tomhle byl problém.Na starém PC jsem fungoval bez přeinstalace OS 3 roky.