» Poradna » Programy

Black Moon Chronicles

Pěkně zdravím.Rád bych požádal o radu, Po mnoha letech jsem si vzpomněl na tuto hru "Black Moon Chronicles " a tak jsem vyštrachal a oprášil stará cd a nainstaloval. Bylo milé překvapení, že i na své stáří běhá na Win 7, 64bit. Ale zklamání se dostavilo poměrně rychle, Ačkoliv zvuky bojujících jednotek, kouzel a dalších fungují, hudba nikoliv :(, Hraji si tu stím už pár hodin a bez výsledku, zkoušel jsem stáhnout i sound-fix pro tuto hru, ale též bohužel bezvýsledku.Ačkoliv hra jde hrát i bez hudby, nebaví mě to bez ní, přec jen hudba je na téhle hře jedna z nejpěknějších. posuďte sami: https://www.youtube.com/watch (jedna z mnoha)Proto Vás chci poprosit o radu, pokud by jste někdo věděl.(Notebook HP Envy 17-2100en, Win 7 ultimate, 64bit)

Odpovědi na otázku

dosbox

To byla jedna z možností jež mě napadla, hnedle po testování kompaktibility. V dosboxu jí bohužel nepustím, když tak vzpomenu, tak hlásí "This program cannot be run in dos mode"

Není ta hudba ve formě CD tracků?Někdy pomohlo propojit CD (DVD) mechaniku audio kabelem k AUX na zvukovce (což bude u NTB dost problém).Další možností jsou nějaké chybějící kodeky (což ovšem není příliš pravděpodobné).

Bohužel ne, pouze zvuky a hlášky jsou *.wav ve složce hry. Ale hudba samotná je na CD2 ve formě souboru *.hnsCd2 mám ve formě img na hdd. (abych nemusel obtěžovat mechaniku) Pokud hru nainstaluji na stolním pc (staršího data výroby) na němž je tedy win-xp, tak hudba funguje jak má,jsem-li v menu a pokud odpojím cd, tak vyskočí žádost o vložení cd2, a cesta k souboru, Hns/intro.hns (ve hře samotné, po odpojení, hudba přestane hrát ale cd již nežádá)Pokavaď tento postup zkusím i zde na notebooku, tak si cd nežádá vůbec. pouze pro spuštění.Mám lehké podezření, neboť v autorun cd, pod záložkou "Technická podpora" odkazuje v rámci zvuků přes dxdiag na verzi ovladače 4.5.**.**.**Což stolní pc plně splňuje, Ale na notebooku jsem již na verzi 6.10.****.*(pro doplnění, když jsem vyzkoušel na stařičkém notebooku, kde verze ovladače jsou 3.57.*** tak hudba též nefungovala)Kompatibilitu jsem zkoušel jak pro 95,98 tak i xp)

Je pravda, že problém by mohl být přímo s DX (respektive jeho zvukovým subsystémem).Teď mě napadlo, co zkusit virtualbox s XP OS?Hra stejně nepoužívá akcelerovanou grafiku, takže by to neměl být problém a vy by jste získal rozhraní, nezávislé na stávajícím OS.

Napadalo mne též virtualní hdd s xp, Ale nechce se mě tu stím až takhle zápasit, kvůli hře, to už pro mě bude jednodužší znárodnit skladby na YT, dát je do playlistu WMP, ale problém by to neřešilo, Spíše hledám řešení bez zbytečného stahování bůhvíjakých programů a jejich instalaci.

Zkusit hru spustit v jiném režimu kompatibility (Windows 95,98,2000) ?