» Poradna » Windows (a jiné OS)

Bios

Dobry den, potrebuju poradit, chtel jsem si flashnout bios pres ez flash 2 asus vsechno probehlo v pohode, pak mi to napsalo ze pc se resetuje a od te doby se bios nechce nacist. Po zapnuti abi nepipne a je cerna obrazovka. Predem diky za rady

Odpovědi na otázku

Nepovedený flash. Na dálku Vám nikdo nepomůže. Předejte svoje zařízení tomu, kdo věci rozumí či hledejte pomoc v servisu.Flash biosu se provádí vždy účelově, nikoli pro srandu králíkům. Pro laika je to riziková záležitost.

Pokud ta tajná deska nemá Dual BIOS, tak s tím doma bez patřičného vybavení nic neuděláš. Takže servis.

Dual bios neměla, jediná věc co mě napadla je na základovce resetnout bios a hele, pc v pohodě naběhl.Jinak pro srandu jsem si ten bios neupdatoval, mam totiž 2jádrový procesor a jelikož chci 4jádrový, tak jsem si ho musel updatovat, protože na webu základovky 4jádrové procesory podporovaly jenom novější bios.

oni to prekvapive pisou taky v navodu. vzdy po aktualizaci biosu se ma resetnout, protoze novy bios nemusi mit stejnou strukturu pro ulozeni konfigurace.

Asus nepotrebuje dual bios aby to slo vyresit hezky a jednoduse. Staci dat do definovaneho USB portu flasku s BIOSem a ono si ho to samo natahne.Dual Bios od Gigabyte je pouze marketingova blbost.

Akorat ta flashka musi mit FAT32. A pak taky - je-li na ni i jiny soubor nez ten s BIOSem - muze se stat leccos divneho. Proto tam nic jineho byt nesmi.Ale je to elegantni, ucinne a spolehlive. Proste Asus.

Ano kdysi dávno Gigabyte opravdu měl dva fyzické obvody s BIOSem, ale to bylo v počátcích a dnes je z toho pouze krasožvástový blábol.Asus dosud má IO pěkně v patici, takže přinejhorším jej lze vyndat a strčit do programátoru, ale to by opravdu muselo být něco.