» Poradna » Programy

Bezpečné odpojení HDD disku

Zdravím,chtěl bych se zeptat, jestli někdo neznáte nějaký program na bezpečné odpojení WD Elements 1,5 TB HDD. Normálně ve Windows 7 dám bezpečně odpojit (vpravo dole na panelu), ale disk stále běží a svítí.Kdežto na Linuxech (Ubuntu), tak když jsem dal odpojit, tak disk se převedl asi do režimu spánku a místo toho, aby dál běžel, tak se vypnul a dioda začala blikat.Předem děkuji za odpověď

Odpovědi na otázku

U externého disku vypnite Indexovanie a v správcovi zariadení zaškrtnite optimalizovať pre rýchle odstránenie.

ok, díky

Pokud ten disk nepotřebuješ fyzicky odpojovat často raději ho nech běžet déle ti vydrží než časté zastavování. Má letitá zkušenost, ale jinak je to na tobě.

Uvědom si, že smyslem bezpečného odpojení není zastavit disk, ale vyprázdnit všechny diskové cache, aby se všechno, co je jenom v paměti a má být na disku, se na disku také ocitl.Je lhostejné, jestli se potom diskové plotny otáčejí, nebo se zastaví - už mezi tím není žádný rozdíl (hlavičky tak, jako tak bezpečně zaparkují).