» Poradna » Web a internet

Bezdrátové připojení

Dobrý den,potřebuji se připojit ze stolního PC k wifi a váhám, co je nejlepší varianta (kabel samozřejmě není možné připojit).Napadají mne tři varianty:- USB wifi karta- PCIe wifi karta- Wifi router a kabelem do PCPředem děkuji za nápady.

Odpovědi na otázku

Velká výhoda Wifi routra je, že nepotrebuje driver, funguje v akom koľvek operačnom systéme a dá sa dobre polohovať. Ostatné veci sú vhodné vtedy ak majú externú anténu. PCI wifi karta s anténami namontovanými na tej karte je najhoršia vec zo všetkých. Existujú, ale PCI karty, ktoré majú externé antény s kúskom kabliku.

Ovšem obrovská nevýhoda WiFi routeru je, že většinou tvoří bottleneck, protože 10 Gb/s ethernet má relativně málo routerů a když mi 802.11ax dává teoreticky 4 Gb/s a prakticky skoro 2 Gb/s, byla by fakt škoda omezit se na 1 Gb/s. No a při cenách routerů s 10 Gb/s síťovkami si člověk říká, jestli není lepší koupit prostě PCIe WiFi kartu. Třeba s chipsetem Qualcomm nebude až takový problém s drivery.

Neviem, ale rozumel som to ako router v režime klient. Tam by neexistencia 10 Gbps rozhrania nemusela vadiť keď píše, že káblom sa ani neuvažuje pripojiť. No a 10 Gbps sieťovky ešte nie sú bežne na mainboardoch.

Tak rychlý internet nemám :D jde mi spíš o stabilitu. Ale Díky.

Tak potom to rozhodovanie či kábel, alebo wifi ti môže pomôcť informácia, že najvyššie MCS rýchlosti a stabilita funguje cez wifi len v neďalekom okruhu okolo routra, tak zhruba do 15 feetov a to bez prekážok.

Na co router v režimu klient (=WISP)? Stačí čistý klient (bez překladu adres). Tedy když už, tak access point v režimu klient.

Pokud nekradete Wifi sousedovi, vždycky jde kabel nějak připojit.

To ne, ale mám jediný přívod netu na půdě a bydlím v podnájmu, takže nemůžu moc zasahovat.

Tak PC k WIFI bych řešil malým usb donglem, ale u "vah" (skutečně jde o wifi váhy?) může být téma, co mají umět, k jakému sw mají být připojené atd.

Tak logicky bych zacal tim nejjednodusim a nejlevnejsim. Samozrejme to musi splnovat pozadavky. Slusny wifi cudl muze stacit. Hlavne pozor na ty nejmensi, nema jak odvadet teplo a za chvili shori... Existuji i wifi dongly s konektorem na antenu. Zalezi na mistnich podminkach - sily signalu.

Zkoušel jsem zatím router a usb, vypadá to že rychlost je +- stejná, ale nevím právě, co stabilita. PC mám cca 2 metry od routeru, přesně pod, akorát přes strop (dřevo-izolace-sádroš)

Tak jde o to, jestli chces k te cizi wifine na pude pripojit pouze PC pro pristup na internet a nebo jestli si chces vytvorit vlastni sit s vice zarizenimi oddelenou od te cizi… Pokud chces pripojit jen ten PC, tak kup za par stovek USB dongle. Pokud chces mit vlastni sit, tak samozrejme kup router a k nemu pak PC pripoj kabelem.

Ok, to mi asi stačí. Děkuji všem zúčastněným.

Kabel je vždycky možné připojt, pokud člověk není línej jako prase.