» Poradna » Mobily

Bezdrátová nabíječka a nabíječka najednou?

Dobrý den, (tato otázka je jen teoretická/zajímalo by mne to) Chtěl bych se zeptat, jestli by šlo najednou nabíjet přes bezdrátovou nabíječku a nabíječku ze sítě? (Jako, že by jste nabíjeli normálně přes "šňůry" a bezdrátovou nabíječku najednou.) Odrovnalo by to baterku nebo by to pomohlo rychleji nabíjet baterku? Nebo se jen vyčerpává energie a baterie se rychleji nenabíjí (nenabíjí se pořád stejně) ?

Odpovědi na otázku

Záleží na tom, s jakou logikou je konstruována řídící elektronika nabíjení. Jestli si myslíš, že ty dráty z nabíječky drátové i bezdrátové jdou rovnou na baterku, tak ne, nejdou.

Řekl bych že to nic nezničí, ale že elektronika pozná, že je připojená na dvě nabíječky a zapojí jen jednu z nich.

Mám Nexus 5 a když se připojí USB, tak se bezdrát ignoruje. A to i v případě, že se zapojí USB do špatnýho zdroje co dá malej proud a bezdrát by dal víc.Taky škoda, že když se do USB připojí OTG adaptér, tak nejde bezdrátově nabíjet

Děkuju všem :)