Bezdrátová myš -- výdrž baterie.

Pro ovládání PC používám bezdrátovou myš (levnější Omegu). I když používám kvalitní dobíjecí baterie (eneloop), musím je dobíjet cca po šesti týdnech. U mini NB mám též bezdrátovou myš (Genius), napájenou alkalickými bateriemi. U této myši je výdrž baterií v měsících, nevím přesně, ale určitě 6. V čem je příčina malé výdrže u té Omegy?

Odpovědi na otázku

Asi v konstrukci, prostě má větší odběr. Navíc má vypínač? Možná má (také) větší odběr ve stand-by.

Vypinač nemá, ale cca po minutě nečinnosti přechází do stand-by.

Některé mají i vypínač i stand+by režim s nízkým odběrem. Ta tvá má nejpíš ve stand-by velký odběr, bylo by zajimavé to změřit. A může mít větší odběr i v pracovním stavu.

Pro orientaci uvádím odběr (změřený) své bezdrátové myši (Trust).Akce - cca 5 mAStandby - cca 0,25 mA

Já mám ve stand-by 0,05mA. Odběr v akci si už nepamatuju. (Logitech M185)

Čím to měříš?

To myslím vážně Droniku? No čím asi...multimetr přeplý na proudový rozsah. Vytáhnu baterku, vyrobím malý "udělátor" abych mezi baterku (článek) a myš mohl zapojit multimetr.

Edit, sakra, překlep zase: "To myslíš vážně Droniku?"

Teď jsem to měřil znova, Logitech M185, měřeno multimetrem Extech EX530při práci v klidu odběr kolísá v několika mA, když hýbu s myší, tak odběr přeleze přes 10mA.Ve stand-by odběr kolísá od cca 40uA (0,04mA) se špičkou až 150uA (co necelou sekundu) nejpíš když na chvíli aktivuje transceiver aby zjistila přítomnost donglu.

Zdarec,tak zkus dát jednou místo dobíjecích baterek klasický,alkalický (nebo jak se jim řiká) tužkovky,a uvidíš.Když jsem měl předtim bezdrátovku na AAA tužkovky,tak mi vydržely dýl klasický,než nabíjecí (už nevim,co jsem za nabíjecí měl)

To určitě zkusím, napadlo mě totiž, zda by to nemhlo být tím, že dobíjecí baterie mají jen 1,2Voproti 1,5V u alkalicých.

Jo to taky může být problém.

Za zkoušku nic nedáš.Píšu z vlastní zkušenosti.Ale řeknu ti,teď mám taky bezdrátovku,co má AKU v sobě-dobijim přes micro USB,a nevydrží ani měsíc... A to na noťasu nejsem nijak často.Je sice pěkná,svítí barevně kolečko + ta myš,má hromadu nastavení,ale na výdrž je to slabota...

To je přesně ten problém. Elektronika je připravená na 1,5V a při poklesu hlásí vybitou baterku, pokud tam dáš akumuátor 1,2V pak už se vlastně tváří jako "polovybitý".

Jo, to bude ono. Měl jsem v ruce kompakt (tuším Olympus), který na dobíjecí akumulátory vydržel pár fotek a vypl se, alkalické monočlánky držely dlouho. V menu se musel přepnout typ zdroje z 1,5 V na 1,2 V, pak se to chovalo normálně.

Přesně stejnou zkušenost mám také. Od té doby používám alkalické tužkové články a jedna myš vydrží i několik měsíců, druhá a třetí i přes půl roku. Akumulátory byly jen zbytečná a nepříliš efektivní komplikace.

kup si nabíjacie baterky 1,5V http://www.conrad.cz/akumulator-conrad-energy-...

Tady je ale potřeba zdůraznit, že je k tomu potřeba nabíječka pro tento typ akumulátorů. Běžné nabíječky pro NiCd a NiMH nelze použít.

Zase hovadiny, jedine lion nesmú prekročiť napájanie na článok. Aku 1.5V znesú to, čo im naservíruje každá nabíjačka s toleranciou +voltage.

Hovadiny tady meles ty.

Výdrž záleží na použité technologii. V práci mám Logitech M505, kde jsou dvě AA a vydrží reálně 15 měsíců (schválně si na baterky píšu datum vložení). Zatím jsem je měnil 2x za cca 3,5 roku, naposledy loni v listopadu. Dělá se s ní +-8h denně.Doma mám Logitech G700s, kde je 1x AA nabíjecí a ta vydrží maximálně týden při max. pár hodin denně. Ale je to myš s trochu jiným účelem a spotřeba je to poslední, co mě u ní zajímá.Kolik tedy vydrží nějaká Omega ti nikdo neřekne. Leda by ji měl sám doma.

T-tech Wireles Optical Mouse WLM-01 ..2xAAA (takovej šmejdík z Číny) funguje zatím trvale už od ledna 2015

Logitech myši jsou známy nízkou spotřebou (některé), ale má zkušenost s M705 mluví také o nekvalitních mikrospínačích. Ve dvouleté záruce výměna mikrospínače po cca 1,5 roku (baterky původní). Po uplynutí záruky opět vadný levý mikrospínač. Po otevření myšky zjištěno použití mikrospínačů nevalné pověsti a ne mikrospínačů Omron. Dodatečně zjištěno, že myška byla kompletována v Polsku! Starší myška kompletována někde v Asii fachá pořád perfektně. Jenomže jak zjistit, kde byla kompletována, když na krabičce to napsáno není! Nakonec jsem přešel na myšku Fujitsu. Sice baterky méně, ale mikrospínače jsou Ok.

Potvrzuji. U mé G700 také odešly cca po roce a půl, oba. Po dlouhé, trochu komplikované reklamaci, jsem dostal novou G700s a ta vypadá, že už má pořádné. Zatím drží a nic nenasvědčuje, že by se to mělo změnit. Už to budou dva roky.

naštěstí se ty mikrospínače dají s trochou cviku opravit. Stačí správně srovnat plíšek, který se únavou ohýbá. Takhle jsem zachraňoval svou asi 7-8 let starou M610 v leváckém provedení. nejde ji koupit, ani ekvivalent... lefty prostě není dostatečná cílovka :( tudíž ji držím při životě co to jde a krabice na elektroodpad se jen tak nedočká.

kvalitní alkalická baterie bude mít násobně lepší kapacitu než dobíjecí baterie které se dají v současnosti koupit. Nic co by mělo člověka znepokojit.Tak jak tak, každá myš bude mít trošku jinou spotřebu, hrát roli může třeba i rušení atd.