BD-R LG BH16NS55 neumí zkontrolovat kvalitu disku?

Zdravím, koupil jsem si BD-R vypalovačku LG BH16NS55. Zdá se, že vše funguje, jak má, ale potřeboval bych z disků přečíst informace o kvalitě zápisu, tj. PIF/POF u DVD, resp. LDC/BIS u Bluray médií. Opti Drive Control, PlexTools i CD-DVD Speed hlásí, že mechanika funkci nepodporuje, takže ji půjdu vrátit.Chci ji k archivaci na M-Disc média, proto bych rád i viděl, v jaké kvalitě jsou data vypálena, popř. je průběžně kontroloval a sledoval jejich degradaci, a ne, že po pár letech prostě něco nepřečtu. (OK, u M-Disců to skoro nečekám, ale jsem paranoik)Čím ji ale nahradit? Jedna z možností je ASUS BW-16D1HT, což je údajně přeznačená LG BH16NS40, která tuto funkci ještě podporovala. Máte někdo zkušenosti s touto mechanikou, fungují u ní tyto testy? Případně rozchodil někdo výše popsané funkce u LG BH16NS55?

Odpovědi na otázku

K čemu stejně dojde. To je reakce na čtvrtou větu elaborátu. Pokud totiž takto postupuješ, nejsi paranoik, ale vůl. Data se uskladňují podstatně jinak, jinde a jinam.

Díky, ale na to jsem se neptal.

Opravdu? A jakpak se data v SOHO oblasti skladují? Zjevně neznalost, co jsou ty média zač.

Odpovědí je typ řadiče použitý výrobcem a případná spolupráce se software.