» Poradna » Notebooky

Baterie přestala znenadání fungovat po 3 měsících bez předchozí ztráty kapacity

Dobrý den,Před 3 měsíci jsem koupil novou baterii do notebooku: http://www.c-baterie.cz/do-notebooku/asus/n56vv/Notebook:Asus N56VV-S4027HIntel Core i7 3630QM 2,4 GHzNVIDIA GeForce GT 750M 2 048 MB8 GB DDR3 1,6 GHz750 GB HDD 7200 ot/minbaterie 5200 mAh, 6 článkůNotebook jsem od té doby měl prakticky pořád napájený ze sítě. Cyklů vybití a nabití bylo v řádu maximálně desítek.Po třech měsících jsem měl notebook na baterii a zapnul PC hru (zapomněl jsem, že není připojena nabíječka). Počítač se mi po pár minutách vypnul do mrtva. Při zapojení na síť a zapnutí PC mi to ukazuje 34% napájen ze sítě, nabíjí se...ale nenabíjí se a při odpojení nabíječky jde opět do mrtva. Mohl jsem zatížením PC na baterii tuto baterku odrovnat? Má cenu posílat baterii na reklamaci? Může být problém v něčem jiném, případně mohu s tím něco udělat?Předem děkuji za radu.

Odpovědi na otázku

Důvod koupě nové baterie? Byla original?

Baterka samozřejmě odejít mohla, to se stane. Pokud jsi ji kupoval novou před třemi měsící, tak bych ji určitě reklamoval. Vzhledem k tomu, žes notebook provozoval převážně ze sítě, tak nemá žádný důvod být opotřebovaná. Otázka samozřejmě je, kdes ji kupoval a jak se ten shop staví k reklamacím. Ale nárok na to rozhodně máš.

Narazil si na baterku podvodné kvality, kterou někdo za levnou koupil, importoval a tady v ČR si mastí pořádně kapsu.

Důvod ke koupi byl fakt, že originální mi taky odešla...ale po cca 2 letech, což mi přijde normální vzhledem k tomu, že jsem tehdy neměl ani ponětí jak se správně k baterii chovat.Nová originál nebyla, protože jsem přímo od Asusu nikde na tento model už nenašel skladem.

Baterie je v ekulích.