» Poradna » Programy

Avast free 2014

před několika lety sem měla avast na pc a po opravě mne tam dali avg stim že bych si naistalovala avast free 2014 jen nevim zda psat někde o klič jak to bylo kdysi...poradi někdo kdo ho ma nyni a jak to vše ted je a dobrou adresu avastu frre ke staženi...děkuji za radu

Odpovědi na otázku

Na Avast free není potřeba žádný klíč. Jen se po instalaci provede bezplatná registrace.Nezapomeň však před jeho instalací AVG důkladně odinstalovat, nejlépe z Nouzového režimu!http://files.avast.com/iavs9x/avast_free_antivir...

mam se nejdřiv registrovat u avastu a pak provect instalaci a nebo až po istalaci...a mohu to instalovat na počitat kde mam xp,,,,,

Ještě jednou si přečti, co píše Juwa. Kdyby sis to přečetla, nemusela by ses znovu ptát. Mám dojem, že Avast free Tě po jeho instalaci k té registraci i sám vyzve.Můžeš ho nainstalovat na cokoli se systémy XP a novější.

ano Juwa psal i kde toto stahnout jenže pred nim nejakej ss dal adresu kde je registrace proto mne to zmatlo - raděj se zeptam vicekrat nejsem nejmladši abych pc uplně ovladala a ješte se zeptam jak mne radil že provect odinstalaci v nouzovem systemu-omlouvam se ale to potrebuji poradit co to je - ja provadim odinstalaci přez přidat a odebrat programy nebo prez cc cleren...ale rada se opět poučim

Antivir není ůplně běžný program. Drží se v PC jako "veš v kožichu". Odinstalace přes Přidat odebrat programy nemusí být úplná, zůstanou tam zbytky které dělají neplechu s novým antivirem.Proto je bezpečnější udělat odinstalaci z Nouzového režimu (najdeš tam opět "Přidat odebrat programy")Vstup do tohoto režimu: Při startu PC mačkat F8 přerušovaně.

U Avast-u Free po inštalácii máš 30 dní na to, aby si registrovala produkt. Na registráciu ti úplne stačí, aby si zadala platnú e-mailovú adresu (aj tak tam nič nepríde ) a o chvíľu je Avast on-line aktivovaný na 365 dní. Zároveň s aktiváciou bude Avast denne dostávať novú databázu vírusov (nemýľ si to s tým, že ich budeš mať v PC - sú to len kódy, aby ich poznal). Taktiež, Avast zložitejšie prípady preskenuje on-line u seba na serveri - a je to dosť rýchle!Jediné, čo budeš o Avast-e vedieť - bude ikonka dole vpravo a čas od času oznámenie o aktualizácii databázy - inak bude ticho (teda pokiaľ nenarazí na hrozbu - vtedy sa prejaví... zablokovaním stránky, upozornením).

A ešte doplním - na Avaste som od roku 2001! Od verzie 3 až po terajšiu. A zatiaľ (FREE) mi do PC nepustil žiadne svinstvo! (Ak niektorí píšu, že je to shit - tak potom sú bl*ci, ktorí s nim nevedia pracovať.)

on sa prejavy hned a najskor tym že ti nepojde to čo išlo predtym

Blbosť. Ak ti niečo nejde, tak asi preto, že to do PC nepatrí.... neloz na po*no....

Souhlasím já mám avast od roku 2006 a taky jsem žádný vir nedostal.

Co ty víš :D Avast nemusí vše zahlásit. Opět se vracíme k placebo efektu. Že máš něco v systému co tě chrání, neznamená, že to oznámí všechny problémy.Vsadím boty že MBAM ti nalezne něco málo přes 500 napadených souborů.

Ten test jsem použil jako první po instalaci všech programů a her a nic. Takže máš smůlu.Navíc je to novej pc. Takže nevím co by to tak našlo. A ve starém pc jsem taky nic nenašel.

Je to novej PC co se zapíná minut Jak jsem psal. Můj notebook starý dva roky s core 2 duo se zapíná rychlejc Jo a jen tak na upřesněnou. Když si koupíte PC tak v něm máte vir. Je to dokázané a je to přímo od Microsoftu. Něco jako sledovací zařízení. To samé když si stáhnete chrome.

A ty se divíš, že po sepsání takovejch kravin si tady z tebe dělá kde kdo legraci? Netrpíš ty nějakou paranoiou alá krajkonoš? Že by se správně nemělo z Windows chodit na net?

Tak já nejsem paranoidní a na net se chodit může Ale když si stáhnete Chrome tak se automaticky stáváte sledovaným. Nevím jak vy ale mě vadí že mi někdo kouká co mám v koši, kontroluje historii prohlížení, zjišťuje co si píšu v chatu a de-facto ví kde bydlím......Jak si asi myslíte že vznikají reklamní kampaně? Google, Facebook atd. poskytují naše soukromé věci firmám které pak z toho vyhodnotí způsob reklamy.... A to jsou fakta která nelze popřít. To je jako tvrdit že že vláda neví kde bydlím Není to paranoidní je to pravda. Já nejsem žádný nadržený přívrženec konspiračních teorií ale tohle je pravda

Alespoň se s vámi dá normálně psát a né jako s Justinem......Ten je něco jako jeden člověk které ho znám. Za naprostou prkotinu se hned může po*rat.

Ono je trošičku rozdíl, jestli zapínáš notebook z režimu spánku/hibernace (S3/S4) a z režimu vypnutí (S5).Mě nabíhá PC taky kolem 40 sekund a to s SSD diskem.A to mám mašinku, o které si můžeš nechat jen zdát.

Mě je jedno jakou máte mašinu Záleží jak se o NTB staráte a když tam taháte blbosti tam se nemůžeme divit že než se zapne tak uvařím oběd Nechápu proč se tu peter vytahuje že má nový PC A co já s tim? Ať si ho strčí za klobouk když tam bude mít Avast tak to nebude minuta zapínání ale 2-3 za pár měsíců.

Proč by se mělo za 2-3 měsíce zpomalit zapínání.Pokud vím, tak ve winxp/vista/seven/8 funguje služba Prefetch, která naopak po několika spuštěních start zrychlí (i když ně nijak zázračně).Mimochodem, docela by mě zajímalo, co tvrdíte pod pojmem "Záleží jak se o NTB staráte", protože i při čisté nové instalaci vám systém načítá (seven) kolem minuty na klasickém HDD.Nemachruje tu peter, ale ty.

Já nemachruji jenom říkám že se vytahuje s novým PC a básní tu o Avastu. Nějak jsem ho potřeboval uzemnit tak jsem použil můj NTB. Pod pojmem starání se o PC si představuji:1)Občas vyčistit registry2)Občas defragmentovat3)Čistit od virů4)Pár krát za týden použít: Vyčištění disku ve vlastnostech disku-Rozhodně nepoužívat CCleaner(max. na ty registry)

Ad1)Čistit registry proč???Ty máš s registry snad nějaký problém?Ad2)Použij plánovač úloh a nemusíš nic řešit (navíc, pokud tedy nic neinstaluješ, tak je opakovaná defragmentace zbytečná).Ps. Defragmentace je už v základu použita i jako naplánovaná úloha, stačí ji jen inteligentněji nastavit. Ad3)Čistit od virů??Jsem zmaten, pokud vím, tak jsi tvrdil, že s tím problém nemáš.Ad4)Viz bod 2. Nemusíš pak na nic sáhnout.

Já nemám s viry problém ale to jsem nepsal o sobě. I když s nimi problém nemám tak stejně občas udělám kontrolu. Defragmentaci si můžu nastavit to vím ale nedělám to protože mě otravuje když něco dělám a najednou se mi spustí defragmentace.Čistit registry např. Ccleanerem občas neuškodí(opakuji občas tak jednou za půl roku).Tuto větu nechápu: "Viz bod 2. Nemusíš pak na nic sáhnout."

Co je na tom složitého, použij plánovač úloh a nemusíš na nic sáhnout.Pokud defragmentuješ pravidelně, pak spuštění defragmentace prakticky nepoznáš.Nakonec ono míchání jablek a hrušek, viz zloděj a vir.Rozdíl je v tom, že to jestli tě vykradou moc neovlivníš, to jestli si nachytáš hromadu virů je ovšem ve tvé režii.A onen zámek je potom tedy antivir, nikoliv projetí nějakým skenem jednou za čas.To už pak jen řešíš následky.Tj. k průseru už došlo.

Problém je v tom že nachytání virů taky nejde často ovlivnit. Já jsem odjel na 11 dní pryč a přijedu a jelikož NTB používaly příbuzní tak byl zavirovaný. Otázka zní: ovlivním to?Mohl bych si dát heslo ale to bych je zase naštval......Mám takový pocit že jsme se dostali od Avastu až po defragmentaci a zámky na dveřích takže je čas to utnout Já plánovač úloh nepoužívám protože nevím proč ale mě to spouštění těch programů baví

S těmi příbuznými je to těžké.Snad jen Zaheslovat si svůj úřet a jin nechat účet s omezenými právy, pak nenadělají tolik škod.Takže konec OT.

Jo ukončíme protože to už zacházíme někam jinám než k Avastu Díky za diskuzi

"Jsem zmaten, pokud vím, tak jsi tvrdil, že s tím problém nemáš."Já nemám problém se zloději a přesto zamykám dům

Ano, Avast je dobrý typ, ale celou tuto operaci určitě svěř někomu znalému. Nejde jen o dokonalou odinstalaci AVG, která jde provést i jednodušším zákrokem, než jen v nouzovém režimu. Docela důležitá je i verze Avastu, kde bych určitě neinstaloval ty poslední, které jen zbytečně narostly o dalších 40-50MB. A nakonec, co určitě též nezvládneš, je jeho správné nastavení tak, aby tě zbytečně neotravoval a PC ti nezpomaloval. Víc už poradit nelze, proto si vyber správného "rádce"..

No a k čemu chcete Avast? V PC máte Eseentials a když to jednou za 14 dní projedete Combofixem, MalwareBytes a Eset Online Scaner tak OS bude v pořádku.Já si Avast nainstaloval před několika týdny a nestačil jsem se divit. Z 50 procesů to vyskočilo na 63 a spustilo to aktualizace snad všeho co v NTB mam(paradoxně to bylo aktuální) Zasekalo mi to OS a odinstalace trvalo snad hodinu. Antiviry jsou dneska k ničemu. Windows si to dokáže pohlídat svými prostředky

Spíš z AVG a Avastu se staly jenom reklamní balasty a díky reklamě si je každej stahuje a používá v domnění, že na jejich stránkách psali, že se jedná o nejlepší antiviry roku a pod. (takzvaný placebo efekt) . Jednoduše AVG ani Avast už nejsou to co bývaly a sám jsem použil Avast jednom jednou v životě a naposledy, jelikož mi totáně zdevastoval systém a musel jsem ho kvůli tomu celej přeinstalovat. Nešel korektně odinstalovat, stále hlásal že mám v systému viry, ale přitom v něm nic nebylo, blokoval mi přístup na internet, nabořil se na systémový firewall a nakonec hodil něco do truhly co už nešlo zpátky ani smazat.Od té doby jsem na MSE a nemám žádné problémy.

Přesně. Avast má xx funkcí ale to hlavní: Antivir už jaksi neumí. Hlavně že vám aktualizuje winrar a explorer kterej nepoužívám

Avast nebrat

Tebe nebrat. Já ho mám a jsem spokojený. Navíc když nebudeš jen tak někde klikat, tak se ti nic nestane. Hlavně ne prasácké stránky že?

Vy máte Avast a jste spokojený. a to že máte o 50% pomalejší PC je vám jedno

Možná tvoje stará herka. Já mám úplně novej pc. Načte win 7 za 1 minutu, tedy počítám to od zapnutí tlačítka. A pomalej jsi tak ty. Nové pc to moc nebrzdí, spíše staré.

Vám se načte PC za 1minutu a je nové? Lol tak to máte nějakého šuldu né Já mám 2 roky starý NTB s Core 2 Duo a a zapne se za 40 vteřin

Helel - mobile - nevyskakuj! Môj 4 ročný NTB s Avastom nabehne okolo 1 minúty! A tie tvoje kecy o 50% spomalení - totálna sprostosť.

Já nevyskakuju jen reaguji na vytahování tady petera který si myslí že je hrozně dobrej když má novej komp.

To jsou zase kecy.......Avast sice nemám rád, protože to je parodie na antivir, ale rozhodně nezpomalí PC o 50%. Ty když se tady objevíš, tak je to vždycky fakt perla. Jak říká Justin, pokračuj v tom, pro pobavení jsi nezbytný.

Kdyby jo, težko by ho někdo používal.

Lidi naletí v dnešní době ledasčemu. Všimnou si zpomalení, tak si hned usmyslí, že je Avast chrání líp než ostatní antivirové programy a dál to neřeší.

Tan antivir ti pc moc tedy nezpomaluje aspon ty známější a lepší antiviry. U starých pc to poznáš, ale u nových nemáš šanci něco poznat.

Proč bych si měl kvůli Avastu kupovat silnější počítač :D ?

Já myslel nový pc jako třeba s roku 2007 ne pravěk od 2000 do 2006 tam se to třeba sekalo, když máš 1 GB ram atd. To dneska už skoro nikdo nemá. Jinač ani na starém pc se to nějak nezpomalilo kvůli avastu.

Ale natahá vám to tam aktualizace blbostí které ani nevíte že v PC máte(v horším případě).I když to vypnete tak vás každou chvíli otravuje s něčím jiným. Ano u nových PC nepoznáte rozdíl ve výkonu ale počkejte půl roku a jste v prde*i Navíc vám Avast zapne dalších 10 procesů a pokud ho správně nastavíte tak zase neumí nic protože jako antivir je nepoužitelný

Když ho neumíš nastavit nepoužívej.

Já umím Avast nastavit ale víte co je smutné? Že když to nastavíte tak vám zbude pouze holý antivir a vy zjistíte že jste stáhly něco co by mohlo být o 50% menší(MB) a autoři se tak s*ali s funkcemi které použije 1% lidí

Zajímavé, že mě nikdy nic neoprávněne nebloknul.

Mě to dělal pořád. Stahuju a on mi to blokne že je to zavirovaný soubor. Z oficiálních stránek? A k čemu je funkce aktualizace programů? Má to být antivir a né nákupní středisko kde najdete všechno Kdyby se takovéto "funkce" které nemají v kvalitním antiviru co dělat smazali Avast by se zmenšil o 1/4 a nezpomaloval by tolik OS(jo někomu to nezpomaluje ale lidem co maj 2GB RAM a CPU z roku 2000 nepomůže ani jiný režim Avastu). Třeba MSE je kvalitně zpracován a co víc-má funkce které má antivir mít a nezatěžuje systém aktualizacemi programů které i po vypnutí zůstávají na disku(logicky že ano) takže vám stejně zpomalují OS. Protože když si tam stáhnete Avast a nabalíte to po půl roce o dalších 10 jiných "zázračných" prográmků tak ono je to znát i když na disku chybí jenom 100MB

Mobile - vytoč si linku na psychiatriu.... Avast predsa nič nezapína, nič neťahá - ibaže by si niekto (tebe podobný) ťahal Avast z nejakej pochybnej stránky, u uložto, z totrrentov - to sa potom nečudujem, že ťahá - keď ho tí, čo tom tadali, zámerne nakazili.Ak sa ťahá z oficko stránky - nič nehrozí......

Avast je blbost a já ukončuji diskuzi nikam nevede

Ale tak je to zadarmo a to je pro většinu podstatný. Ale jinak je to šmejd, s falešnou detekcí, kterej si kolikrát neporadí se základníma virama. Tak to bylo vždycky. AVG svýho času byl taky kvalitní antivir a dneska by si ho nainstaloval málokdo. Jako základ stačí bohatě to co je v osmičkách a projet to jednou za čas Eset Online Scannerem. A pak se budeš divit, co to všechno najde oproti Avastu.

Ten používám pořád a nic.

děkuji všem za nazory kdysi sem ho mela něž vyhořel pocitač a proto sem se rozhodla k němu vratit - instalace a registrace na 365 dni hotova jen mne vyjela i tabulka z avastu a upozornila mne na některe veci ktere nepouživam - nebo malo ,abych je- aktualizovala- vypišu jen namatkou co:adobe reader XI - MAM NAISTALOVANOU a mela sem aktivovat verzi9.5..... to same i quick time plaer nebo u přehravače VLC PŘIPADĚ že se toto objevi dat co ignorovat nebo ty nižši verze jako u adobe mne nežlo odistalovat-poradite??,jak na to duchodkyni....

Ve vlastním zájmu si uvedené aplikace aktualizuj.Novější verzi Adobe můžeš instalovat přes tu starou (nemusíš tu starou odinstalovávat).Pokud některou z těch aplikací nepoužíváš, zvol "ignorovat"Výstrahu Avastu, že stav počítače je kritický ber s rezervou!

A k čemu Avast? V PC máte MSE a to stačí. Mě zablokuje asi všechno co považuje za vir a nikdy se mi nestalo že by mi blokoval přístup na Youtube jako Avast Pan Justin Blb je cholerický blázen co za každou maličkost nadává lidem

MSE teda nainstalovanej nemám, používám Kaspersky. A Avast sám rozhodně přístup na Youtube neblokuje, to bude zase jen výmysl tvého chorého mozku. Pak se nediv, že je s tebou jednáno takovým způsobem.

Jo Kaspersky je dobrej ale Avast opravdu blokuje weby. Jednou jsem si objednával hru a Avast mě snad 10x upozornil že je to nebezpečné či co To že se s Avastem nainstaluje dalších 100 podprogramů které ani nejsou vidět je další věc co mi na něm vadí. Zapíná procesy a služby které použiju jednou za den Nechápu proč má Avast funkci aktualizací programů. Stav sw kritický protože nemám aktualizovaný winrar? OMG cože!Doporučené aplikace:Chrome Avast je jenom reklamní program kterej propaguje jiné aplikace a služby Já si antivir koupil k vůli ochraně před viry a né aby mi aktualizoval aplikace, zapínal zbytečné procesy a neustále mi nahlašoval že jsem si stáhl vir i když je to Java z oficiálního webu To MSE nikdy nebo ESET neudělá (MSE z části protože to neumí).

Já Avast lidem vždycky odinstalovávám, protože to nikdy nebyl antivir. A tyhle s.ágory sis tam nainstaloval sám, protože tohle se tam samo nestáhne. Musíš stáhnout jen antivir a ne celej balík Internet Security.

Paradox je že když jsem Avast měl tak jsem měl vždy viry v PC a teď ho nemám a je to ok Pokud člověk nechodí na porno weby, nestahuje 24 hodin denně a nekliká na každou srág*ru co na něj vyskočí tak žádný Avast a jiný antivir nepotřebuje. Já mam jenom MSE a NTB se i neseká a viry tam nejsou

Dělám stejný postup, bohužel ale v drtivé většině se Avast brání odinstalaci a nelze ho odinstalovat ani přes tu utilitu Avast uninstaller v nouzovém režimu. Takže to stejně nakonec skončí u formátu celýho systému.

Tak to má nějaký jiný avast. Já avast mám odinstalovaný za 4 minuty. A nijak se nebrání. Asi bordel v pc.

Ano, pravděpodobně zabordelený Avast v systému.

Ano, s tím jsem se taky setkal. Většinou pomohlo odebrání z nouzáku, s tímhle jsem se nesetkal. Je to zmetek, nechce se mu z těch compů pryč no.

Zmetek není. Já jsem tedy žádný problém neměl a používám ho od 2006.

Pánové uvědomte si že tahle diskuze vede jenom na jedno místo-do pr*eleHádáte se tu už snad celý den a ke kloudnému výsledku jste nedošli. Neopotřebovávejte proto své klávesnice a vys*rte se na to,bude vám líp

Normální člověk přeplácaný AVAST či AVG ignoruje a odmítá se o nich dohadovat, tím méně je obhajovat- aby fungovaly jak chce uživatel, je nutné jim přitáhnout uzdu, tj. zredukovat jejich doplňky, snížít citlivost atd. Dodrbaných instalací jiného SW z jejich snaživých aktivit je řada, většina tyto AV odinstaluje a vrátí se k méně otravnému MSE vč. vlastního nastavení (nikoli doporučeného) + doplněk, např. MBAM s odloženým startem-stačí jedna koupě na neurčito, žádné roční lhůty.

Antivir nebrat ani zadarmo.

Myslim, ze comodo je ok.

Avast nedavat, Panda CLOUD

To jsi dej někam.

Já bych se vykašlal na všechny antiviry co jsou na netu zadarmo a i na ty za lowásky bych se většinou raději vykašlal. MSE, občas prohledat Eset online scaner popř. MalwareBytes.Toď vše a ušetříte místo na disku a mírně zrychlíte OS.

*toť

avast použivam asi 7 roku a v pohodě nemam žadnej vir jednou za 3 měsíce projedu pc esetem on line scaner a nenajde nic eset

Tak k čemu máte Avast když jste si jistý že tam viry nemáte? To znamená že antivir nepotřebujete a stačí vám méně náročný MSE.

K ****** Na co asi antivir se nedává až máš vir. Ale proti tomu aby ti něco udělal. Ale vysvětlovat to někomu jako tobě je zbytečný.

Chápeš že když má 7let Avast a měl tam minimum virů tak je mu k ničemu? To je jako mít na dveřích 10 zámků ale nikdo vás nikdy nevykrade je to jenom zbytečnostMSE je stejně kvalitní a je zdarma při plné verzi.

nebo si instalujte Win 8.1 to má v sobě Defrauder a Securitas Essential od Microsoftu a nepotřebujete nic dalšího instalovat, podle mě to neodhalí skoro nic, ale je to na stejné úrovni jako Avast

Defrauder? A čo ideš defraudovať? Čie prachy to budú?.....

Vy nechápete že MSE nebo Defender vám bohatě stačí na základní ochranu kterou vám poskytuje i Avast. Avast je použitelný pouze ve verzi free a to za předpokladu že ho přenastavíte tím způsobem že zakážete všechno ostatní krom antiviru Otázka tedy zní: k čemu tam jsou ty další funkce?

Souhlasím s vámi Avast a jiné kokotinky jako AVG nebo ESET od těch ruce pryč. ESET bych ještě bral ale Avast ne.

Mám avast antivyrus 2014 ale něčím jak jse tam přihlásit poradí tě my nekdo mám ho jen krátkou dobu