» Poradna » Windows (a jiné OS)

Automatické mazání složek s uživatelskými daty.

Zdravím, potřeboval bych poradit. Máme ve škole PC, které chceme připojit k Office 365 a Azure AD, aby měl každý žák svůj pracovní prostor, ale nechceme investovat do Windows Serveru, neboť ho nepotřebujeme. Připojení PC k Office 365 se mi povedlo, ale nejsem si jist, zda se po smazání žákova účtu z Admin portálu Office 365 smaže i jeho složka uživatele, která se vytvoří ve složce Users. Pokud se sama nesmaže, jde nějak docílit toho, aby se smazala sama třeba za půl roku, když se k účtu nikdo nepřihlásí. Jen pro upřesnění, jsem student. Ve škole s touto preblematikou pomáhám. Předem děkuji za pomoc. :D

Odpovědi na otázku

Jo studeníku, když s touto preblematikou pomáháš tak tam domluv aby jeden den šli všichni studenti někam na brigádu a budete si moci dovolit pořídit i Microsoft Server. Ono ochcat všechno nepomáhá, víme?

Tuhle odpověď si strč do pr****. Mě zajímá to, jak to vyřešit pomocí Office 365 a Azure AD.

a opravdu se škole vyplatí Azure? není tam pravidelný licenční poplatek za uživatele? nevyšel by ten samostatný Win server levněji?

To jsem už studentíkovi navrhoval ale poslal me někam...

No my jako škola mame office 365 zadarmo pro studenty a ucitele a Azure AD k tomu.

Existuje DeepFreeze a podobné programy které udržují systém ve stavu v jakém jej "uzamkneš". Uživatel může cokoli nainstalovat, smazat nebo uložit, nevadí. Návrat k původnímu stavu může nastat při restartu, nebo odhlášení uživatele. Videl jsem ho na jedné VŠ a admin si ho chválil

Ne toto já nepotřebuji. Máme Office 365 a počítače v učebně napojené na azure AD. Mě zajímá, jestli když žák skončí školu a my mu vymažeme online účet, jestli se vymaže i složka v Users

Aha, tak to jsme jinde . Každopádně, ADčko (Server 2012) to by default nedělá, když zruším účet, adresáře profilu na počítačích zůstanou.

a nevíš jak by se dalo docílit toho, aby profil smazal třeba windows sam při nepřihlašeni třeba po dobu pul roku ??

jako kdyby byl profil pul roku neaktivni

Nechal bych schedulerem jednou za (třeba měsíc) spustit PS skript který se podívá do USERS, složky lokálních účtů vynechá a ostatní ověří že mají uživatele na ADčku, jinak je smaže.

Dík a nevíš jak ten skript vytvořit

Oprava - nevíš jak to vytvořit

skriptem v PS . Příkazy poradí google

Hledal jsem, ale nenašel. Neporadil bys ??