» Poradna » Počítačové sítě

Aukro.cz vydírá o peníze - dávejte si pozor také!

Dobrý den,

je to pár dní zpátky co jsem uhradil dlužnou částku za provize při prodeji na tomto serveru. Pokud tento systém znáte, tak víte, že po připsání peněz na jejich účet vám účet odblokují. Tento postup jsem už dělal x-krát a vždy nebyl problém. Nyní jsem se žádného odblokování nedočkal, a tak jsem napsal na podporu. Bylo mi odpovězeno, že byla zjištěna prokazatelná spojitost mezi účtem jak mým, tak dvou dalších, na kterých došlo v minulosti k porušení jejich obchodních podmínek. O těchto účtech (konkrétně radši nebudu zmiňovat) jsem slyšel poprvé v životě, a tak jsem jim odepsal, že jsem velice rozhořčen a že se bude jednat o omyl, protože účet mám od počátku jediný. Také jsem dodal, že trvám na prokázání této spojitosti. Bylo mi odpovězeno, že spojitost je zcela prokazatelná a že mám dořešit veškeré závazky na spřízněném účtu (ano čtete dobře, nyní se nejedná o dva účty, ale už jenom o jeden) Tady tento e-mail mě doslova zvedl ze židle. Jak někdo může vydat takto křivé obvinění a chtít ať uhradím dlužnou částku za někoho jiného? (předpokládám, že se jedná o peníze - to by mě jinak asi nechali být) Odpověděl jsem jim tedy, že opakovaně trvám na předložení důkazu o spojitosti mezi účtem mým a účty jimi uvedenými. Jejich odpověď jsem už tušil, jejich interní informace my nejsou oprávněni poskytnout. Toto je zatím poslední e-mail, který jsem od nich obdržel a teď se obracím na vás všechny, aby jste mi poradili jak mám s touto neférovou společností dál komunikovat. Na aukru jsem byl do teď seriózní prodejce a kupující (100% hodnocení, žádný problém), a proto jsem opravdu hodně naštvaný a dovoluji si tuto věc označit za vyděračství.

Opravdu moc děkuji za každou odpověď a přeji vám, aby se vám podobná zkušenost nestala také.

Odpovědi na otázku

Nijak. Vykašlat se na aukro, a zkusit ebay. Tahle česká parodie na aukční server si úbytek klientů zaslouží.

Ne že bych se chtěl přít o tom, že aukro stojí za ..., ale ebay je z naší republiky bohužel vhodné akorát tak na nákupy. Tazatel chce ale evidentně i prodávat.

Už dlouhou dobu jde i prodávat, v tom problém nevidím (jako soukromá nepodnikající osoba mám přes 150 úspěšných aukcí, nedopadla z nich jen jedna, vinou pošty - vracel jsem peníze). Navíc je tam poněkud širší okruh zákazníků, takže kupce najdu jednodušeji než když se omezím jen na náš trh. Zpátky na Aukro bych po srovnání obou zkušeností nešel ani za nic.

Já neříkám že nejde, ale málokdo je ochotný posílat se s balíkama do zahraničí. Ono s cenama ČP se to moc nevyplatí, pokud neprodáváš jenom věci co se vejdou do obálky nebo se dají odeslat elektronicky. Když pak prodáváš předmět třeba za 100 USD, ale poštovné máš dalších 40, tak se zájemci asi moc nepohrnou. Záleží prostě co prodáváš.

Nikoliv česká, ale polská!

"Jak někdo může vydat takto křivé obvinění a chtít ať uhradím dlužnou částku za někoho jiného?"

pokud to mají v obchodních podmínkách, které jste potvrdil, tak mohou...

jinak stejně nic nevyřešíš. založ si nový účet a neřeš...

Houby. Kolik let jste studoval práva?

S tím problém nemám: http://bit.ly/rbViGV...

Zaregistrovat nový nick problém není, ale aby mě někdy v budoucnu nenavštívila exekuce. To už problém je, jelikož nevím ani výši dlužné částky.

Doporučuji to řešit s nějakým právníkem, pokud chceš ušetřit, tak zkus první nějakou on-line právní poradnu, ale je to šetření na špatném místě. Fakt je lepší nějaký normální právník někde u tebe ve městě, cena by neměla být vysoká. Toto není IT, ale právní problém. Jak říkáš, aby tě v budoucnu nenavštívila exekuce, protože exekutor si k tomu připočítá cca 10 000 jako náhradu nákladů.

A řešíš to ve foru na aukru? Proč to řešíš tu a ne tam? Tu většina lidí používá antivir.

Pokud ti nechtějí sdělit informace, zkusil by jsem se na to zeptat ve Sdružení obrany spotřebitelů http://www.spotrebitele.info/...

Řekl bych že pokud mi informace o spojitosti nebudou předloženy tak se obrátím na policii.Po tomhle by mohli změknout.

Na policii? Nechápu? A co s tím udělají? Víte od čeho je tady policie?

vy, co jste dali mínus mi to teda vysvětlete, co by s tím nadělala policie? No chytráci!

Ja bych to zaplatil a priste uz nedelal podvody. Zjistit se to da celkem lehce. Pred kazdym prihozem proto nejdrive zjistuji, kolik ma prodejce "bratricku". Vyjedu si seznam uskutecnenych prodeju a historii prihozu. Pokud se neustale opakuji stejni prihazovaci - nekupci, jedna se s vysokou pravdepodobnosti o "bratricky".

skvělý, tomu říkám hezký přístup a napadlo tě někdy mimochodem, že hromada prodejců je prověřená a nají tzv stálé zákazníky, kteří si je dali mezi oblíbené a dlohodobě sledují jejich aukce a hromady z nich se taky zúčastňují ?

Stali zakaznici nekupuji stale stejne zbozi po jednom kuse v aukci s prihazovanim.

Kdyby ale ti "bratříčci" měli něco společného .... Obchod jsem s nimi nikdy žádný neprovedl, dokonce nekoupil jedinou stejnou věc. Nevím, jak by jsi to mohli spojit, napadá mě adresa IP, ale kolik lidí ji dneska nemá stejnou, že?

Nevim na co si stezujes jarine
Vsechno vcas zaplat a nebudes mit problemy

Jarin jsi tady ty :) Přečti si to pořádně a nepiš tady takové ....

Na Aukru obchoduji už hodně dlouho a vím,že jsou to šmejdi non plus ultra, před cca dvěma lety ho koupili od původního majitele nějací poláci a od té doby to stojí za kulový!

Aukro bylo polské vždycky ne? Nebo alespoň mnohem déle než dva roky.

http://uptime.netcraft.com/up/graph/...

inetnum: 193.23.48.0 - 193.23.48.255
netname: Allegro-Net-Poland
descr: QXL Poland sp. z o.o.
Vždy polské!

Ja mam zkusenosti take spatne.. neochota z jejich strany neco resit.. na Aukro jsem davno skoncil..

Dobrý den, mám naprosto stejnou zkušenost a po mé informaci, která jim nebyla pod nos, kdy jsem všechny kupující varoval před platbou PayU, která směřuje peníze jinam, než na účet prodávajícího, mi smazali všechny aukce, stránku "o mě" bez náhrady a vyhrožují mi, že pokud budu sdělovat pravdu kupujícím o jejich účtu PayU, že mi odstřihnou možnost přístupu na Aukro!! Je to hrubé porušení občanských práv a svobod, především svobody projevu. Podotýkám, že jsem nikde neužíval hrubá slova ani přirovnání (což mi osobně činilo potíž) a sděloval jen a pouze popis, jak se Aukro zlodějsky chová a bez souhlasu prodávajícího mění aukce - přidává si svoje logo PayU a popisuje, že na tento účet je možné platit! Kdo se chce přidat k trestnímu podání na porušování občanských práv a svobod na Aukru ať píše na:

foto@email.cz

domluvíme společnou žalobu, podle právníků je kauza jasná a Aukro používá pouze ostentativně vyhrůžky a mazání aukcí k zastrašování! Lidé spojme se proti AUKRU a jeho neřádským metodám!