» Poradna » Web a internet

Aukce na ebay - problem

ahoj mam problém. dneska jsem poprvé zkoušel aukci na ebay a dal jsem směšnou částku na radio do auta 0,30 kč. potom mi to napsalo že jsem vyhrál a potom jsem si všiml že doprava stojí okolo 600 kč. ješte jsem neklikl na pay now a chci se zeptat jak to zruším. předem děkuji za rady

Odpovědi na otázku

tohle je bez debaty komentář roku :))) jen tak dál sranda musí bejt

ty seš fakt vtipnej, to nemáš nic jiného na práci ? to tě opravdu lituju

Ebay je klasicky aukcni server, takze nakupem defacto uzaviras smlouvu a jsi povinen za zbozi zaplatit. Pokud nezaplatis, tak dostanes od prodavajiciho negativni komentar, muzou ti zablokovat ucet atd...

a nedá se to nějak domluvit ?

Klikl jsi dobrovolně, tak pěkně zaplať. Lidská blbost a vychcanost je nekonečná...

větší chyba byla, že jsem napsal na tuhle kde jsou lidi kteří nemají na práci nic lepšího než přidávat idiotské komentáře na tuhle stránku. nic proti ale jste fakt ubozí. hlavně že když jsem napsal na jinou stránku tak mi tam normálně odpověděli, že ať kontaktuji toho prodejce že se s ním můžu domluvit. jinak sorry ale na téhle stránce se pohybují samí idioti až na výjimky. jinak děkuji za komentáře.

Příště budeš chytřejší jak na živě tak na ebayVědomosti ti už nikdo nikdy nevezme buď rád :))))

Idioti jsou lidi jako ty, co se chovají jako bezmozci a pak se snaží ze své odpovědnosti vyvlíknout bez ohledu na ostatní.

" na téhle stránce se pohybují samí idioti až na výjimky" -no ty jsi toho zářivým příkladem a ostatní jsou ty vyjímky.....

domluvit jde vsechno, ale musi byt vule... zkus kontaktovat prodejce....

Sorry, ale poplatek za dopravu jsi si měl zkontrolovat předtím než jsi začal přihazovat. Cos jako čekal? Že ti za 30 halířů někdo pošle zboží?

Jestli ten účet na Aukru potřebuješ (má reputaci, prodáváš etc.) tak zaplať. Jinak těžko říct, jestli tě něco může donutit zaplatit. Mně ani nedovolili založit účet, tvdili že jsem poslal vymyšlené jméno...

Co tu meleš o Aukru??? Ani číst neumíš

To neruš, je to super kup. Jen se domluv na osobním odběru. Pak stačí když si pro to do číny zajedeš.

Ale zajímá mně co by tam prodejce přibalil za ''dárek'' když se bude třepat kvůli 30 haléřům na poštu a čekat frontu :)) ale asi to nebude k jídlu :)))

A nenapadlo tě podívat se odkud prodejce je, že poštovné má 600Kč? Někdy si prodejci hodně přihodí na poštovném. A další věc, je to z druhé ruky od soukromé osoby, nebo nové od firmy? Ale to je jedno. Přihodil jsi, aukci jsi vyhrál, tak to zaplať a neremcej. Tvoje chyba. Žádný dárek tam nebude, podle mně si prodejce přihodil "pár korun" na poštovném.

To je snaha prodejce snížit poplatek za prodej zboží vůči Ebay. Takhle zaplatí podíl z aukce za 30 halířů a přitom většinu ceny zboží schová do ceny poštovného, ze kterého zřejmě pro Ebay nic neplatí.Vůči zákazníkovi tam žádný podvod není, cenu poštovného si musí hlídat kupující, protože je běžné, že třeba z USA je shipping i za blbé triko třeba 12 USD, zatímco z Číny by ti totéž poslali zdarma.

u ciny je to myslim jeste trochu jinak - cina svoje exportery primo podporuje, takze proto prostrednictvim china post je postovne temer vzdy zdarma....

Registered mail se platí. Ale ono možná ebay neřeší, zda může poštovné z číny stát třeba těch 12 USD... Ale reálně je i registered mail levnější něž těch 600 Kč, co uvádí tazatel, takže jde podle mne o ten trik, co jsem psal.

Nijak. Vyhrals, tak zaplat. Pripadne se zkus domluvit s prodejcem (ale stejne budes za vola)

Vše jsem přečetl a v podstatě nikdo nijak neodpověděl. Je tady plno lidí, kteří mají radost z toho, že se někomu něco stalo a sami ničemu nerozumí. Nevím, co jsi kupoval a odkud, ale já běžně platím za balíky do USA 600 Kč. Prodávájící tedy může být z prodeje stejně vystresovaný z nevýhodného prodeje stejně jako ty z nevýhodného nákupu. Když prodávájícího kontaktuješ a zrušíte obchod, může být spokojenost na obou stranách. A mimochodem, eBay si bere poplatek i z poštovného a Pay Pal si bere pak poplatek z příchozí platby (i z poštovného). Tím už tak vysoká cena poštovného dále roste.Protože jsem zatím ještě žádný prodej nerušil, zajímalo by mne, jestli eBay a PayPal vrátí poplatky ze zrušeného nákupu. Má s tím někdo zkušeností? Odpoví mi někdo?Vím, že tahle už nepomůže tázajícímu, ale může pomoct dalším.