» Poradna » Notebooky

ASUS TP550LA -CJ080H problém s touchpadem a zvukem

Ahoj. Když už tu u toho sedím. (Ale, bude to trochu delší) Mám notebook ASUS TP550LA CJ080H... Nyní používám WIndows 8.1 Pro. První problém přichází při Updatu/čisté instalaci Windows 10. Na W8.1 funguje zvuk v pořádku. Při poslechu hudby, i při filmech. Mám nainstalovaný drivery všechno běží jak má ohledně zvuku. Ale, jak přeinstaluju systém, ať update nebo čistá instalace, nastává problém. A zvuk hrozně sípe. Když nechám nainstalovat ovladače, jak přes win update, nebo ze stránek výrobců, kde je ostatně jen driver na zvuk na windows 8.1, tak nic nepomáhá. Jen když ve správci zařízení přeinstaluju driver zvuku z realteku na zvukové zařízení High Defenition, ale i tak právě zvuk při trochu vyšší hlasitosti začne nepříjemně sípat. To je první problém... A ten druhý problém je s touch padem, a je na obou systémech stejný. Když používám touch, a "jezdím jedním prstem a přiložím na pravé/levé tlačítko druhý prst nemohu s touchem pracovat.. (buď velmi zpomaleně nebo kostrbatě přejíždí, anebo je zcela nepřesný když chci něco odkliknout) Asi to zní dost podivně, ale měl jsem řadu notebooku a mám i druhý který má taktéž celodotykové ovládání ( i s pravým a levým tlačítkem) a ten takový problém nemá. Když potřebuji rychle něco odklikat nebo neco označit, nedá se s tím skoro pracovat, a nechci neustále používat myš, to by mi pak notebook byl k ničemu. Zkoušel jsem přeinstalovat drivery, nechat tam i ty přímo od ms neutrální, ale furt ten samí problém. Myslel jsem že je to právě takovýto typ touch padu, ale opravdu se někdy povede, že jednou z deseti případů funguje normálně.

Odpovědi na otázku

Ke zvuku: Jestli tam tu volbu máš, tak v konfiguraci Sound > Speakers > Dolby. Vypni Dolby digital plus. U touchpadu nevím