» Poradna » Počítačové sítě

ASUS RT-N12vC vs ASUS RT-N10E

Dobrý den,mám v plánu koupit nový wifirouter. Do oka mi padla nejen po designové stránce zařízení od Asusu. Po prozkoumání těchto dvou adeptů se mi zdá, že rozdíl mezi nimi mimo ceny je pouze v další anténě u dražšího modelu a tím pádem dvojnásobná rychlost pro režim 802.11n.Je můj amatérský úsudek správný? Nebo shledáváte i další rozdíly? Můj notebook má pouze 802.11g a tak případnou větší rychlost nevyužiji prozatím. Nechci investovat do levnějšího routeru už jsem se spálil u Tenda W311R+.odkazy na oba výrobky:http://www.alza.cz/asus-rt-n10e-d347159.htmhttp://www.alza.cz/asus-rt-n12vc-d346025.htmPředem děkuji za případné rady.

Odpovědi na otázku

Dve anteny su lepsie ako jedna.

To asi jo. Díky za odpověď. Nenajde se někdo s větší znalostí?

Co potrebujes vediet viac?Druha antena znamena vacsiu odolnost proti nahlym stratam signalu.Dvojantenove prijimace sa lepsie spravaju pri prijme za prekazkou.Ak chces mat 100% istotu, tak si pozicaj obidva routre a vyskusaj to. Tazko ti niekto povie ako to bude prave tebe fungovat. Kazdy mame iny byt, to asi chapes.Inak aj ked sa moze zdat, ze Tenda je smejdova znacka, neni tomu tak.Ciste nahodou Tenda W311U+ je jeden z mala spickovych USB wifi.Lepsi ako TP-Link TL-WDN3200, alebo Edimax EW-7711UTn a prakticky zhodny s TP-Link TL-WN722N.

ak by som si mal vybrať z týchto dvoch modelov, moja voľba by bol RT-N12, má podstatne výkonnejší procesor, viac pamäte, podporuje alternatívne firmware (dd-wrt atd..), podrobnosti:http://en.wikipedia.org/wiki/Asus_routers

Odkaz na wikipedii jsem při hledání nenašel, nenapadlo že budu moci najít takovýto přehled. Perfektní, moc děkuji za všechny odpovědi a hlavně za tu poslední. Ta mi udělala v hlavě jasno.