» Poradna » Počítačové sítě

ASUS RT-AC66U ako na VPN ?

Zdravím, nastaví mi niekto VPN cez teamviewer? Juwa2, Fiala, a pod.Som lama, proste mi to nejde.Dík za prípadnú serioznu pomoc.

Odpovědi na otázku

No super, tak som ten router kupoval zbytočne.

Myslím že ano. Nastavit to není nic složitého. Vesměs vše je na jedné obrazovce. viz: https://www.youtube.com/watchAle aby to fungovalo tak musíš mít veřejnou IP adresu, většinou musí být přímo na tom routeru, jakmile je to někde NATováno tak to nemusí fungovat a to i v případě že jsou forwardované porty. Prostě na wan rozhraní toho routeru musí být veřejná IP adresa.Ovšem co jsem shlédl to video tak to vypadá že ten router umí jen PPTP, které bylo prolomené v roce 1998! a dnes by to prolomil i mobil, takže VPNku s takto mizerným zabezpečením bych osobně nepoužíval. To jaksi postrádá smysl.

Tak to asi bude tou verejnou IP adresou. Som si ju síce objednal u providera a aj funguje, ale je žiaľ iba forwardovaná a tak ju ten router nevidí (iba 10.xx)Zaujímavé je že keď forwardujem port 8080 tak na počítači bez problémov rozchodím HTTP fileserver, ten si tú IP adresu nájde v pohode a funguje. A mašina za 146 Euro si nevie poradiť.Tak iné riešenie.1.PPTP mi nevadí, nie som až taký paranoik.2.Výmena firmveru za DD-WRT by možno pomohla. Ak si to niekto trúfne urobiť, a bude to fungovať, rád za to zaplatím.3. Poraďte router na ktorom by VPN fungovalo aj s forwardovanou IP adresou.

Tak záleží jak forwarduje apod.. zrovna PPTP vyžaduje ještě GRE protokol. Pokud forwarduje jen TCP/UDP, tak máš s PPTP smůlu. HTTP na 8080 je jen na TCP, takže tam to fungovat může.

Dle https://www.asus.com/cz/Networking/RTAC66U/spe... umí OpenVPN.. ten si spusť a je s ním obvykle nejméně problémů (běží klasicky na TCP/UDP portech). Jen je nevýhoda v nutnosti použít SW klienta (není součástí Windows)

No žiaľ, aj na OpenVPN router protestuje že nemá verejnú IP.

Tak ať si protestuje, to je jedno. Fungovat to bude, jenom se musí upravit soubor .ovpn pro klienta. Na řádku, kde je příkaz remote bude místo remote 10.x.x.x port napsáno remote veřejnáIP port.

Je to tak, ale aj ked som ten port prepísal na verejnú IP 84.xx tak dojde ku spojeniu aj na konfiguračnej stránke routru to vidieť že je účastník pripojený , ale na internet sa cez to stejne nedostanem. Stále je používané pripojenie pôvodné a nie cez VPN (kontrola ip adresy to potvrdzuje). čo ešte treba zmeniť/nastaviť aby mi išlo internetové pripojenie cez VPN ? Inak to predsa nemá zmysel.

Už som z toho na prášky.

Musíš si s tím kapánek pohrát.. a o to pak půjde.. Trochu zagoogluj, študuj.. až to nastavíš sám, budeš z toho mít větší radost. Jestliže jsi požádal providera o veřejnou IP za příplatek, mělo by ti být i sděleno od jakého zúčtovacího období tu veřejnou adresu budeš mít.. ono to totiž nejspíš není hned.. !.. Mám levnější Asus router, který umí FTP server, iCloud a VPN.. a jsem spokojen. Ze vzdálené práce se v pohodě protuneluju pomocí VPN na domácí router, vidím oba domácí počítače v síti(jsou-li zapnuté) a jakékoliv usb, které bych měl zapojené v routeru. Počítač můžu probudit z iCloudu nebo rovnou v nastavení routeru, do kterého se dostanu odkukoli přes webový prohlížeč.

OpenVPN neznám tak s konkrétním nastavením neporadím, ale z obecné roviny je nutné toto:na VPN je nutné nastavit režim "vzdálené výchozí brány" čímž ten tvůj PC se bude snažit komunikovat přes VPN nikoliv napřímo.A pak je na routeru nutné povolit komunikaci mezi VPN a WAN, aby jsi se z vpn dostal na internet a né jen do své interní sítě.Ale neporadím ti co kde zakliknout aby se to takto nastavilo.Já mám zkušenost jen s L2TP/IPSec který jsem si doma na mikrotik routeru nastavil. A taky to nebylo úplně bez problému protože mám podobnou situaci. Tj sice mám od poskytovatele veřejnou IP, ale on neumí/nechce dát tu veřejnou IP až na můj router a je to natované někde u něj a já na routeru mám neveřejnou. Takže to musím NATovat ještě jednou u mě, abych mi pakety chodily s tou skutečnou veřejnou IP adresou. IPSec je na toto hodně citlivý.

V Advanced Settings povol Respond to DNS a Direct clients to redirect Internet traffic. Může tam ale být jen možnost Redirect Internet traffic. Po změně tohoto nastavení nech vygenerovat nový .ovpn soubor pro klienta a zase ho uprav.

ĎAKUJEM. BOLO TO PRESNE ONO.ODTERAZ SI MOJ GURU.