ASUS RT-AC1200G Plus - zkušenosti

Používá někdo wifi router ASUS RT-AC1200G Plus? Jaké máte s routerem zkušenosti /dosah signálu, rychlost přenosu atd.?

Odpovědi na otázku

Niekto to uz testoval, akurat mi nieje jasne ako budes vediet z toho urcit aky dosah to bude mat u teba...Old brick house, big square flat 144 m2, RT-AC1200G+ in the middle.About ~20x overlapped 2,4Ghz on wifi analyzer, only my 5Ghz channel (not overlapped)odroid c1 arch linux as server with iperf3 (192.168.1.16)I have only mobiles devices @home.Magic iperf android aplication as client.iperf3 -c 192.168.1.16 -i 10sender/receiver [Mbit / s]Lenovo vibe P1m (android 5.1) 2,4Ghz 150Mbit 802.11nsame room ~1m, 93/94behind 1 wall ~4m, 82/83behind 2 wall ~8m, 17/20behind 3 wall ~12m, 5/8packed loss - not testedSamsung S4 (i9506 CM13 android 6) 433Mbit 802.11acsame room ~1m, 251/250behind 1 wall ~4m, 169/169behind 2 wall ~8m, 151/151behind 3 wall ~12m, 25/27packed loss - not testedNotebooks with dual ants can be muth better for speed and reception ExclamationUSB speed samba read/write [MB / s]fat32 2,5" HDD ~10/10100% CPU usage, 100/128MB RAM used during data transferext4 not testet yetntfs not tested yetexFAT not supported3G/4G USB dongleHuawei E1750 works fine

To je pekne, priam čanané, ale neodpovedal si na moju otazku.

Měřeno Asusem Zenbookem i7 303LN a sítovkou Intel AC 7260 - max 870 mbit.5Ghz: 1 metr od zařízeí: 350 Mbit za sec5Ghz: 5 metrů a jedna zeď 44 cm cihla: 300 Mbit/sec5Ghz: 10 metrů a dvě zdi 44 cm: 160 mbit/sec5Ghz: o patro výše a dvě zdi: cca 64 mbit/sec2,4Ghz => 60mbit, max. 80/90 mbit/sec1Gbit lan: max: 980mbit.

mam ho druhy tyzden, signal OK, rychlost OK, ale je akysi nestabilny, vydrzi bezat max 2 dni potom sa sam restartuje, vypnem LEDky a rano alebo najneskor popoludni su zapnute, vypnem USB 3G funkcionalitu, kliknem apply a po znova prihlaseni je funkcia stale zapnuta a tak dookola... kopec funkcionalit bolo default zapnutych, vsetko som povypinal, ale nepomaha.

Mám naprosto stejnou zkušenost. Došlo to tak daleko, že jsem ho vypnul, strčil do krabice, vrátil se ke starému ZyXel-u a čekám na novější firmware.

Nevím jestli to ještě někomu pomůže, ale po delší době jsem asi před měsícem a půl router vybalil z krabice a nahrál do něj v té době nejnovější firmware 3.0.0.4.380.3865. Po jednom dni se opakoval klasický problém. Na routeru svítila LED že vysílá, v logu webového rozhraní bylo uvedeno že vysílá, ale nevysílal. Reset přes web rozhraní nestačil Pomohlo až vypnout/zapnout. Odnesl jsem router na reklamaci. Za tři týdny jsem dostal nový kus. Do něj jsem nahrál ještě novější firmware 3.0.0.4.380.3971, nakonfiguroval, nechal přes noc zapnutý a druhý den zase. LED svítí, wifi nikde. Odnesl jsem ho znovu na reklamaci. Dnes je to tři týdny a nic se neděje. Router používám v režimu AP a nemám na něm nastaveného vůbec nic neobvyklého. Dokonce jsem pro jistotu přestal používat i automatické vypínání wifi v určitý čas.

Ahoj, mám úplně stejný problém, router má asi už rok a půl a poslední půlrok katastrofa . Existuje nějaký typ jak tomu zabránit aby se stále neztracel signál a reset. Nechci kupovat nový .

treba reklamovat

Mám stejné problémy. Asi začnu hledat doklad

Podobne vyvadza aj RG1200+, taktiez sa nahodne restartuje, a blbne... neviem cim to moze byt ale myslim si ze router za 80 eur by toto robit nemal.

Tie isté problémy šaliem z neho asi mu pohrozím nejakým ťažším kladivom lebo je to fakt na nevydržanie stále odpája a odpája a odpája neustále najhrošie na čom som kedy bol napojený. Mobily idú fajn ale na notebooku sa nedá pracovať

je to uz asi trosku mimo,ale dostal sem ho darem,protoze se s*al,restart tak co 5 minut,dost se hreje,zkusil bych vetracek..konkretne myslim otevrit a posadit na ten velkej chladic,ale pokud de o zaruku,tak mozna postaci na ti dirky z boku,nebude to tak cool,ale mohlo by to pomoct

Je to divne ze mate zle skusenosti. Ja by som ho naopak vychvalil do neba ako uplne bezproblemovy rychly router. Pouzivaju ho 5ti ludia na 100mbit optike, stabilne funguje aj 150dni nonstop.

Taktéž, nonstop provoz už přes 2 roky. Vypnuto jen když jsme odjeli na dovolenou, to se vyplo vše v bytě, jinak naprostá spokojenost.

Taky žasnu nad těmito zkušenostmi. Sám má doma dva (hodně dlouhý barák s kamennými zdmi) a naprosto bez problémů již rok. Navíc je v krámu docela vesele prodáváme a pokud vím, tak zatím bez jediné reklamace.

Mám jen verzi ac1200, vypnuté 5ghz a relativní spokojenost. Bez restartovani a zatuhavani. Někde jsem četl, že když je vytížený, ze se prehriva a kvůli tomu blbne. Řešením je dostatečné chlazení, třeba dát pod něho podložku.