» Poradna » Počítačové sítě

Asus K50IJ - po přeinstalaci ovladače nefunguje Wifi

Zdravím. Mám notebook Asus K50IJ, Windows 7 64 bit. Protože mi sem tam vypadávala Wifi, (což ale jak jsem potom zjistil, bude chyba spíše routeru, protože se to děje i ostatním) zkusil jsem přes správce zařízení odinstalovat ovladač Wifi adaptéru. Po restartu PC se automaticky nainstaloval znovu a od té doby mi Wifi nevyhledává žádně sítě, svítí tam jen červený křížek. Ovladačů už jsem zkusil několik, instaloval jsem i ty ze stránek přímo od výrobce, ale nic nepomohlo. Taky jsem zkusil přeinstalovat ovladače chipsetu a Wireles console přes kterou se dá Wifi zapnout nebo vypnout. V Ubuntu Wifi funguje, takže problém asi nebude HW rázu. Ve správci zařízení žádný konflifkt nevzniká, hlásí, že zařízení pracuje správně. Při použití nástroje Diagnostiky systému dostanu zprávu:Pravděpodobně došlo k potížím s ovladačem adaptéru Bezdrátové připojení k síti. Nástroj na Obnovu systému bohužel nemám zapnutý. Díky moc za případnou pomoc

Odpovědi na otázku

Ak napise diagnostika systemu "potiaze s ovladacom", tak v naprostej vacsine pripadov neklame. Zrejme pomoze to dat do takeho stavu v akom si to prvy krat zapol ked si ten book kupil. Ak to pojde, tak bude zrejme podstatne nemenit ziadne ovladace, aj keby tie, ktore tam su a funguju boli stare 5 rokov. Este si spomen ci si nahodou nieco nemenil v Biose. Ak ano, treba to dat do takeho stavu v akom to bolo ked wifi fungovala.

Díky za odpověď. V Biosu jsem nic neměnil a Wifi je tam normálně zapnutá... No, když jsem v září dělal reinstall Windows, tak jsem si po nainstalování všech aktualizací naklonoval HDD, tzn., že bych to mohl použít, pokud ještě někoho nenapadne nějaké řešení...

Tak nakonec vyřešeno odinstalací Avastu free antiviru a Zone Alarm FW. Po jejich opětovné instalaci se problém znovu neobjevil.