» Poradna » Notebooky

Asus černá obrazovka

dobrý den prosím o radu po zapnutí ntb mi naskočí načítání win a pak černá obrazovka s kurzorem ale jinak nic nedostanu se nikam po restartu zkouška přes nouzový režim a i tady tento problém nevím co s tím už dělat prosím o radu

Odpovědi na otázku

A BIOS naběhne normálně?

instalační medium - opravit z bodu obnovy - pokud nepujde tak reinstall

Měl jsem včera ten samý problém: je to neustálým přehříváním odpálená grafika. Nejspíše máš v ntb nějakou Intel a přidanou super rychlou grafiku a právě ta odešla. Vyluxovat notebook, vyfoukat a zkus tohle:Také jsem zápasil s odpáleným Radeonem a IntelHD Graphics řadiči ve W7prof. Po dvoudenním úsilí (občas to šlo, chodilo to mizerně s Obecným řadičem nastaveným v nouzovém režimu, po nastartování zase nikoliv, aktivoval se znovu automaticky Radeon) jsem dospěl k řešení:1.nastartovat do nouzového režimu2.v Ovl.panelech ve Správci zařízení zakázat ten lepší driver např. Radeonu (vlastnosti).3.restartovat s napájením jen baterií. Automatika pro přepínání z úsporné jednotky GPU na GPU s vysokým výkonem (např.Radeon) rozběhne počítač na úsporný řadič Intel.4.zkontrolovat nastavení přepínatelné grafiky (pravé tlačítko na ploše Konfigurovat přepínatelnou grafiku) zaškrtnout Automaticky vybrat Úsporná jednotka GPU při napájení z baterie.5.pro jistotu nastavit Úsporná jednotka GPU, OK6.Vždy startovat/restartovat jen z baterie, teprve po najetí W případně zastrčit napájení ze sítě. Pozor po zastrčení napájení ze sítě 220V může přijít dotaz, zda se má přepnout na ten Radeon. Nepřepínat. A při skončení práce nezapomenout vytáhnout to napájení ze zdroje 220V.Díky tomu může být připojený i externí monitor (VGA-HDMI). Takových postižených je nejen na českém internetu habaděj a nikde pořádná rada. Netvrdím, že tahle moje je dokonalá, ale funguje to, pokud člověk není sklerotik a nenastartuje příště s připojenou nabíječkou.