Arduino RTC modul DS3231 se predbiha

Zdravim, nepouzivate nekdo tento RTC (DS3231) modul ve svych projektech. Mam jeden kus a chtel bych pouzit obdelnikove impulsy s periodou 1Hz, ktery generuje RTC modul na SQW pinu. Vsude se uvadi 1Hz, ale ja nameril 1.022Hz (T=979ms). Chtel jsem to pouzit k rizeni casu sepnuti nekolika zarizeni (kazdych 15min, kazdou hodinu atd.), ale jelikoz se to predbiha o 21ms, tak nemuzu. Jedna se o vadny kus anebo je to stejne u vsech modulu?

Odpovědi na otázku

Presna hodnota sa urcite bude dat nastavit offsetom.Tech.spec hovori, ze to ma max odchylku +/-2ppm = 1 sec/~139hod (0-40 st.cels)

Ještě je ale otázka, jestli je to originální Maxim, nebo čínský padělek.

Tim jsem asi mel zacit, jedna se o modul zakoupeny na ebayi, takze je to z JiCina,.

No tak holt v Arduinu naprogramuješ, že 15 minut odpovídá 919 pulzů a co třetí cyklus 120 pulzů.

Pardon, překlep, ne 120, myslel jsem 920.

To je zjevně nepodarek :) Budeš muset udělat SW korekci, ale je otázka, jestli ta odchylka bude pořád stejná ;)

Odchylka je porad stejna, zatim. Asi to bez SW korekci nepujde, jen me zajimalo jestli ma nekdo taky cinsky modul a vsiml si stejne odchylky nebo je vse v poradku.

U těch čínských napodobenin ti fakt nikdo nic nezaručí. Prostě v RTC použili nějaký odpadní neotestovaný krystal :)

Pokud nepopletl typ, pak oscilátor je v IO: https://datasheets.maximintegrated.com/en/ds/DS3231.pdf