Apple TV/obdoba pro PC

Ahoj,kamarád si koupil apple TV, je to taková šikovná pomůcka, která za pomoci wifi routeru naprosto jednodušše sdílí obsah v PC na televizi. Apple TV je připojen k TV pomocí HDMI takže mu umožňuje přehrávat filmy ve vysokém rozlišení. Lze něco takového uskutečnit i na klasickém PC aniž bych musel kupovat nějaké multimediální centrum?Díky

Odpovědi na otázku

1.) Připojit televizi pomocí VGA / HDMI kabelu k počítači jako další monitor2.) Použít televizi, která umožňuje DLNA / připojení k místní síti3.) Chrome Cast4.) asi deset dalších způsobů..... Málo informací. Jaká televize? (nemyslím typ, ale jaké má možnosti připojení...)?

Samsung UE40D6000HDMI/ANODLNA/ANOlze nějak stručně sdělit možnosti bodu 2)? Jeví se mi jako nejlepší řešení.

Na PC zapnete DLNA server v nem si nastavite co chcete sdilet a TV ktera je pripojena pak do stejne site jako PC muze z DLNA serveru streamovat filmy/hudbu/fotky rovnou z PC

ok, vyzkouším a napíšu.chápu tedy dobře, že i youtube videa, která pustím na pc přímo v prohližeči budou přehrávána na tv (zrcadlení obrazu jako u apple TV)? Není třeba nutné spojit PC a TV HDMI kabelem přes GPU?

Jo takhle. Pokud chcete mit i tuto funkci musite TV pripojit pomoci HDMI/VGA kabelu tim padem bude TV jako dalsi pripojeny monitor. DLNA pouze streamuje video/audio/foto ktere mate ulozene v PC a sdilite tento obsah pomoci DLNA Serveru.Pri pripojeni prez HDMI/VGA budete mit na TV klasicky plochu PC a muzete tam delat to same jako na PC osobne to mam takto resene sam v obyvaku. PC+TV+bezdratova klavesnice s mysi a slape to jak hodinky

mě se právě líbí ta možnost apple tv, to zapojíte přes HDMI pouze do TV a k PC se hlásí prostřednictvím wifi. V iMAC si pak jen zvolím ikonu sdílet plochu v TV a okamžitě se přenáší do televize aniž by muselo dojít k propojení obou zařízení HDMI kabelem (v případě delší vzdálenosti od sebe), to se mi právě líbí a zajímá mě zda lze uskutečnit.Jinak pokud nemám externí sítové uložiště NAS pak DLNA lze používat za předpokladu, že současně běží PC i TV což není úplně ono je li pravda?Nebo jak to máte řešené vy?

To si nejsem 100% jisty ale rekl bych ze tak jak to ma resene Apple TV to asi udelat nepujde. Ano pokud nemate NAS s podporou DLNA musite mit DLNA na PC ktery musi byt zapnuty zaroven s TV ale stejne by to bylo v pripade ze budete mit PC a TV propojeny pomoci HDMI.Ja to mam resene tak ze mam male PC hozene ve skrince pod TV, k TV je PC pripojene pomoci HDMI a ovladani mam resene malou bezdratovou klavesnici a mysi na stole. Takze je to vlastne jako klasicke PC jen mam misto monitoru TV. Pak je tu jeste moznost ze byste si poridil nektery z mini Android PC ktery pripojite k TV pomoci HDMI pak knemu pripojite externi disk a znej prehravate filmy atp. Toto ma tu vyhodu ze se jedna o PC s malym odberem a je tichy a zaroven stim muzete prehravat youtube poustet filmy a hudbu z externiho disku atp.

čo WiDi?