Apple alternativa

Zdravím. Chci upgradovat PC. Mám bednu a rád bych nějaké AiO které mi ušetří místo. Těšil jsem se na kombinaci iMac a MacBook ale včera mě Apple dost zklamal a i když jsem se těšil na práci s Mac OS, tak zvažuji zůstat u Windows. PC používám hlavně na Photoshop, Lightroom a Premiere. Dále internet, kancelář, přehrávání multimedii. Hledal jsem něco 21,5 palcovýho protože teď mám 24 palcový monitor a tam se mi celkem unavují oči. Bohužel u 21,5 Apple nemá konkurenci a jediné co mě zaujalo je Asus Zen AiO Pro který má 4K a 24palců a 21,5 mají jen ve FHD. Můžete mi doporučit nějaký dobrý All in one + lehký přenosný notebook, obojí s luxusním displejem?

Odpovědi na otázku

ASUS ZenAiO Pro je špičkový stroj. Teď na něm pracuji . A jako notebook doporučuji bezrámečkový DELL XPS 13 / 15. Oba velmi dobré.

Uznávám, Apple to trochu přestřelil.K tomu AIO, s ThinkCentre nikdy neuděláte chybu.K tomu ntb, pokud to má být super displej, tak fakt to XPSko, HP Spectre má taky super displej (i když nevím...podle mého vás Apple zklamal těma USB-C).

"Hledal jsem něco 21,5 palcovýho protože teď mám 24 palcový monitor a tam se mi celkem unavují oči."WTF! Co s tím proboha má za souvislost velikost displeje? Nebude to náhodou spíš o typu displeje a nastavení jasu/kontrastu a barev? Mám zkušenost s displeji od 12 do 27 palců a rozhodně se na 27ce neunavují oči víc než na 24ce.

Já mám syndrom suchého oka a na menším displeji se mi ty oči unavují méně.

to nechápu, jako že míň jezdíš očima do strany nebo co? Samozřejmě že k 24ce si sedneš jinak daleko než k 15ce, pokud vidíš normálně. Jinak nastavení jasu apod. není radno podceňovat - mám zkušenost, že stačí stáhnout o pár desítek % jas proti továrnímu defaultu a oči se hned unavují mnohem méně.

To ne, ale špatně mi fungují slzný kanálky, mám suchý oči který se snadno unavý. Musím si kapat umělý slzy ale i tak to není ono.

já vím, co je syndrom suchého oka, ale pořád mi není jasné, jak to souvisí s velikostí displeje. Naopak na větším displeji můžeš mít větší písmo a oči se budou méně namáhat. Stejně tak když bude vysoký jas, oči se budou hodně unavovat.Podle mne buď nemáš vhodně nastavený jas/kontrast na displeji, nebo jsi měl na velkém displeji moc malé DPI = moc malé písmo a proto se oči namáhaly mnohem víc.

A co by tedy bylo lepší? Zainvestovat do iMacu + MacBook Pro 2015 nebo to ZenPro a třeba XPS 13/15 nebo nějaký ZenBook?

já bych se teda s ohledem na používání Premiere a tudíž střihu videa bedny nevzdával. AIO jsou hrozně omezené - když odejde displej, nemáš měsíc počítač... Proč chceš tak mermomocí ušetřit místo? Jak velkou bednu máš teď? Nestačilo by vzít jen menší bednu, co se vejde na stůl?

Teď mám Fractal Design Define R4 kterej je těžkej jako kráva. A navíc tady mám bordel s kabeláží. Pokud bych upgradoval bednu tak bych musel i monitor, protože mám nějaký herní od benQ a chtělo by to něco lepšího.

A chtěl bys složit nějaký menší a skladnější počítač? Dej limit a nebude problém. AiO bych se nebál a DELL XPS 13 je určitě velmi dobrá volba.

To je výborná bedna, do který v pohodě naskládáš i víc disků, nadupanou grafiku a procesor třeba na střih 4K videa aniž by to bylo nějak víc slyšet. To s AIO neuděláš. A monitor pak můžeš koupit zcela dle libosti - osobně doporučuju IPSkové Ultrasharpy od Dell.

''nadupanou grafiku a procesor třeba na střih 4K videa aniž by to bylo nějak víc slyšet. To s AIO neuděláš.''Razer Core?

takže máš navíc bednu s grafikou - mno výborně... Nezdá se ti, že je lepší mít na stole menší cube case velikosti "popelnice" Mac Pro a v tom mít PC, než řešit patlání AIO s externí grafikou? Navíc do bedny nacpeš HW, který v AIO nemáš šanci uchladit.

https://www.czc.cz/hal3000-titan-x/169345/pr...

Sorry, ale ten počítač je předražený vzhledem k tomu, co nabídne

To byl jen příklad, co se dá nandat do takové malé bedny.

To už je pak lepší koupit ten MacPro, než HAL3000 TitanX.