» Poradna » Počítačové sítě

APIPA,DHCP nepřidělí ip/masku/bránu

Dobrý den,NTB(lenovo G780 20138, nejnovější ovladače) připojen přes utp přímo do modemu od ISP (Motorola SB5101E, 192.168.100.1).Následující situace:ping 127.0.0.1 - 0% packet loss- okping 192.168.100.1 - žádná reakce- možná změna ve FW modemu od ISP.Dle technika od ISP se dá dostat do rozhraní modemu, mě to nejde.tracert - nenajede ani nexthop, žádná odezva od cílového serveru.Prostě to neprojde skrz modem.Co jsem pochopil z hovorů s technikem ISP...mají pravděpodobně nastavenou Statickou alokaci. Problém je, že prostě nedostanu od DHCP potřebné nastavení, všechno to kolabuje už na DHCPREQUEST/ DHCPACK..prostě už na autorizaci. Automaticky se spouští APIPA, viz. screen. Podle ISP mám mít nastaveno TCP/IP 4, DHCP+DNS -auto, to jsem udělal, nefunguje..zkoušel jsem aspoň GOOGLE DNS 8.8.8.8 + 8.8.4.4..nic.NTB přijmě pakety z vnějšku, ale z NTB pakety neprojdou na internet.Zkusil jsem 3 různé UTP kabely, 2 různé ntb.Otázka tedy zní, zda je na mojí straně nastaveno vše správně.Momentálně jsem připojen přes AP na telefonu a používám mob. data. Děkuji za pomoc.http://tinypic.com/r/208cshy/8http://tinypic.com/r/255kl6u/8

Odpovědi na otázku

Máš opravdu nejnovější ovladače? Na webu Lenova mají starý šrot. Aktuální ovladače jsou zde: https://www.qca.qualcomm.com/resources/driverdownloads/Co tam máš za antivirový program / firewall? Zkus ho odinstalovat. Programy typu Eset smart security a pod. se občas zblázní a blokují i to, co nemají.

Sice málo pravděpodobné, ale možná historický problém s DHCP Broadcast Flag. Zkuste ho zkotrolovat/vypnout:regedit -> HKLM\SYSTEM\CurrentControlSet\Services\Tcpip\Parameters\Interfaces\{příslušný_interface} a zde hodnotě DhcpConnForceBroadcastFlag nastavit údaj 0

AhojUž jsi na to přišel?Zarazil mě rozsah tvé sítě - maska 255.255.0.0Už pár let pozoruji, že to hodně routerů nezvládá. Proč? Nevím.Dají max C. 255.255.255.0

???Jedná se o autokonfigurační IP-adresu, která má vždy tuto masku. Jestli router s takovou maskou umí nebo neumí pracovat, je zcela jedno, protože když mají počítač a router IP-adresy různých sítí, tak spolu už z principu tak jako tak komunikovat nemohou.

Místo DHCP Auto si zkus nastavit:IP: 192.168.100.2Masku: 255.255.255.0Branu: 192.168.100.1DNS: 8.8.8.8 a 8.8.4.4Pak to zkus znova. Možná je jen nějaký problém s DHCP serverem.

Ten modem je v haji. Proto jeho DHCP nerozdava adresy a Vase stroje si priradi samy tyhle z k tomu urceneho rozsahu. Pak neni divu, ze se nedostanete ani na ten modem, natoz abyste se dotrasoval nekam dal.Volat ISP a chtit vymenu modemu. Samozrejme lepe az po revizi kabelaze atd.

Pokud má takové IP jaké má, tak to že se na modem nedostane a ani nic neotrasuje, je zcela normální a správné chování!Až po tom co si nastaví "teoreticky správné" ip adresy tak můžem hádám zda je ten modem v háji nebo třeba jen v lese :)

Jenze tu teoreticky spravnou IP by mu mel dat ten modemrouter. A neda, nerad.Ledaze by to DHCP nejaky sikula vypnul. Pak by mu pomohla manualne nastavena spravna IP, to ano.