» Poradna » Notebooky

Antivirový program? Čistící program?

Dobrý den, chtěla jsem se zeptat jaké antiviry by jste mi doporučili a jaký čistící program?Děkuji.

Odpovědi na otázku

Nejlepší ochranou je a vždy bude vlastní rozum..

To je pravda. Navíc bych však přidal ještě bitovou zálohu systému.

Vzhledem k tomu, že se ani náznakem nezmiňuješ o jaké systémy se jedná, soudím, že z tvé strany jde o hloupou, blbou a tupou provokaci. Nekrmit.

Na co jinýho kromě Windows dávat antivirus?

Ještě je tu Mac a Linux. Teda, za předpokladu, že nejste naivní uživatel Linuxu nebo iOvce ;)

antivir - placeny/neplaceny. nejlepsi cistici program je uzivatel 2.0

Tento dotaz,by již konečně měl od "Živě" obdržetcenu za "neobvyklý dotaz".

Velmi slušný čistící program má Domestos.

Neobsahuje účinnú látku likvidujúcu RNA vírusy. Na vírusy jedine Savo: chlornan sodný, aktivný chlór.

Nezapínat PC

Antivir třeba Avast! Free Antivirus nebo Eset nebo Comodo. A na ty čističe bych se vyprdnul. Vlastní zkušenost mám takovou, že to čistí bůhví co a pak akorát víc věcí nejde.

Třeba CCleaner bych nezatracoval v případě že člověk ví co dělá, umí to dělat i bez něj, nepoužívá nesmysly typu čištění registrů a používá CCleaner jen jako usnadnění práce.Pokud to tupě zapne a prokliká všechny funkce co to má, souhlasím. Nejsnazší cesta jak si rozbít systém.

To je právě to... člověk musí vědět co dělá. Spousta lidí zapne takovýto nástroj, dá zkontrolovat vše, ono to vyplivne seznam co vše to našlo, uživatel zajásá, klikne na ok a je rád že mu to uvolnilo tolik MB. Už dlouho jsem CCleaner nepoužíval, takže nevím co vše teď umí, ale aby se mi hrabal v registrech to se mi nikdy moc nelíbilo a nechat ho mazat nějaké duplicitní soubory na disku (třeba je mám schválně duplicitně), taky moc ne. Takže jsem jen zkouknul co mi zobrazil a zas vypnul. Spíš jsem zastáncem toho, že dokud systém funguje, tak je lepší se v něm moc nehrabat a když přestane, tak udělat reinstalaci(nebo obnovu ze zálohy).

1.Bitdefender Free Edition2. Windows Čistění disku

osobně na čištění Win stroje používám Ccleaner v default nastavení, protože jsem líný to promazávat ručně. Do registrů pochopitelně běžně nehrabu - to je hodně špatný nápad. Jako antivir jsem používal Avast Home, ale prý v pohodě stačí Windows Defender. Aktuálně mám stejně na většině kompů linux, tak neřeším ani jedno.

Nejlíp najdeš takové věci zadáním do okénka Hledej. Odpadne ti pocit, že se to nikdo řádně nevěnuje nebo jinak. Počteš si tak v minulých dotazech a odpovědích.Místo Mogulu používám Malware bytes a další, které zde již doporučil kdo zná a velmi zřídka se uchýlí k nějaké nepatřičné poznámce

jako antivir dobře poslouží integrovaný Windows defenderpokud chcete komplexenější ochranu, pak jakýkoli placený antivi (Eset, AVG, Kaspersky, je jich hafo. Placené verze mají zpravidla navíc kontrolu pošty, skenovaní webových stránek před načtením, firewall, ochranu v reálném čase, apod.na čištění PC čas od času pustím Eset online scandalší čistítka typu CCleaner vůbec nejsou potřeba, nesprávné použití může vést k nestabilitě systému a některé funkčnosti (např. smazání historie prohlížeče) jde udělat bez nichnejúčinnější metodou, jak udržovat PC v "kondici", je správné chování uživatele1/ nestahovat kdejaké blbosti a neověřené / nelegitimní programy2/ neotvírat nevyžádanou poštu3/ nezapojovat cizí flešky4/ nečučet na porno

Antivir je od Win 8.x soucasti OS. Opravdu potrebujes jiny?OS se cisti sam. Na rucni docisteni staci standardni cleanmgr.exeMP