» Poradna » Programy

Anti-virus nemůže najít Trojského koňě

Dobrý den, AVG mi našlo trojského koňe a nedokázalo ho odstranit. Tak jsem dal do počítače AVG Rescue CD a když dám Scan, tak ho nemůže najít. Když spustím PC normálně a kouknu do Historie > nálezy rezidentního štítu > tak tam je napsáno: Trojský kůň. Stav: infikováno.Poradíte mi prosím jak jina ho tedy odstranit?Děkuji předem

Odpovědi na otázku

Spust pocitac v nouzovem rezimu a opet zkontroluj nainstalovanym AVG. V nouzovem rezimu by mel jit odstranit.Rescue CD zrejme nema aktualni virove definice

Zkus jiný produkt(free či Trial), zda zjistí téhož Trojana a odstraň jej, např. Comodo AV, MBAM, AVAST.... Komplikované AVG mívá "někdy" málo opodstatněné nálezy a smaže i zdravé položky, záleží na nastavení citlivosti atp.

No, víte... Ostatní programy ho nenajdou a už ani to AVG ho nenajde, ale v historii rezidentního štítu je napsáno Trojský Kůň, Stav: InfikovánoTak já tedy nevím

No, víte, to že ho "AVG jednou najde, jednou ne, oststní produkty ho někdy vidí a někdy zase ne" ... o software typu antivir něco vypovídá,že? AVG, či Avast, či jiné podobné karikatury anti bla bla software můžou klidně něco hlásit, ale to vůbec nemusí znamenat že jde o vir nebo trojan ... to jsou software které hlásí kdejaký prd, ale ve skutečnosti nechytí ani rýmu ...

Za to u tebe je videt, zes chytil nejen tu rymu, ale tvoje karikatura kedlubny obsahuje notnou davku hlouposti. Ale nemej strach, imbecilita se obcas da lecit.

Imbecilita se léčit nedá a Ty jsi to transparentním důkazem

v tvém antiviru musí být napsáno, kde ten virus je, ve které je složce. Tak to otevři a vymazej ručně...

AVG ti klidně označí jako trojana tzv. Potenciálně nebezpečné programy či modifikace, pokud jsi zrovna neměl v C oddílu program s Key.........- pokud ne a zkusil jsi jiným produktem hloubkový sken s výsledkem"Vše je pořádku-bez nálezu ...", klidně AVG odinstaluj a zapomeň na něj. Musíš-li mít AV pro dobrý pocit, postačí ti zcela např. Free Panda Cloud AV; obecně je notoricky známo, že AV pracují s 60-80% jistotou, takže každý tvůrce AV může směle tvrdit, že jeho AV je ten nejdokonalejší a nejlepší, pokud zrovna neuvede, že i nejdražšší. Chceš-li placený produkt, mohl by ti postačit MalwaresBytes-AntiMalware s aktualizacemi i upgrade bez požadavku obnovení roční licence-češtinu navolíš ve volbě.

AVG RescueCD potřebuje nejdřív stáhnout aktualizace, dělá se to ručně z hlavního menu, zvládne použít většinu eth. síťových karet, pak teprve má smysl hledat viry. Ten image který je na netu ke stažení je už dost starý.Jestli máš v logu napsáno, kde ten trojan je, proč ho nezamázneš ručně?

Ak je dobre napísaný škodlivý kód zostáva v PC aj po nájdení programom a po odstránení do karantény. Po reštarte sa znovu načíta z nejakej infikovanej knihovni alebo *.exe súboru. Ak si expert môžeš sa sizyfovsky hrabať manuálne v Autoruns.exe http://download.sysinternals.com/files/Autoruns.zip (hľadať nežiaduce spustenie škodlivého programu).Alebo:Stiahni si ISO "Dr.Web Live CD/USB", cca 540MB, nainštaluj na externé médium, po nabútovaní preskenuj všetky oddiely hdd, nastav sken; root, archiv. http://www.freedrweb.com/livedisk/

Nainstaluj si opravdovy AV: http://www.360totalsecurity.com/

Na trojany je lepší používat antispyware programy, jako např. Spyboot S&D. Antiviry na to nejsou primárně určeny.

Dnes uz to neplati, AV resi vsechno. Treba AVG pre par rokmi koupil kvalitny antispyware Ewido a ten integroval do sveho AV.

Mimochodem Spybot uz to ma za sebou, dnes se hodi akurat tak na XP.

Spybot našel po placeném AVG ještě mnoho spyware. Byly to vcelku běžné kousky, nebylo jich málo a nebylo to na jediném počítači.