» Poradna » Web a internet

Animovaný Banner

Ahoj, potřebuji poradit jak udělám z animovaný banner (v gifu nebo html5). Do html si nevím rady jak to dát a gif mi vytvoří 35mb soubor

Odpovědi na otázku

Banner Maker

GIF je jen sada statických obrázků, které se automaticky střídají. Takže záleží čistě na tobě, jakou bude mít velikost. Nejspíš tam máš prostě moc obrázků. Buď animaci celkově zkrať a nebo prodluž intervaly střídání obrázků třeba na 4-násobek a nech tam jen každý čtvrtý obrázek a ty mezi nimi odstraň.

A dá se nějak potom nastavit, že se u posledního snímku se animace zastaví?

To nevím jistě, ale dost o tom pochybuju. Ne vzpomínám si, že bych někdy viděl GIF, který se přehraje jen jednou a potom se animace zastaví. Zjisti si, jaké parametry se GIFu dají nastavit a uvidíš.

Dá. V nastavení animovaného gifu najdeš mj. Loop N times a volbu Loop continuously.