» Poradna » Mobily

Android na starom tablete

Dobrý deň mám tablet s Android 4.1 tablet má už dva roky a pomerne dosť seká a naviše batéria málo vydrží skúšal som factory reset a nepomohlo to.Tablet používam len na internet (Ninesky browser) a niekedy si na ňom zahrám aj staršie hry.Premýšlal som že by som na tablet dal nejaký starší android 2.3 a nizšie.Chcel by som vedieť ako presne to mám spraviť tablet som kúpil už s nainštalovaním Androidom 4.1 nieje to žiadni upgrade z nizšej verzii.Parametre tabletu sú:Procesor:Jednojadrový 800mhzRam:512mbRom:4gbOs:Android 4.1Vopred ďakujem za odpoveď...

Odpovědi na otázku

osobně bych to spíš rootnul a vyházel některé aplikace. Docela dost brzdí systém věci jako Google+ (můžeš vesele používat i z browseru), Mapy Google (taktéž), taky tam občas bývají různé aplikace na sociální sítě... Myslím, že se daj v pohodě vyhodit i Hangouts pokud je nepoužíváš a asi i leccos dalšího. Pak by to i s těmi 512 MB RAM mohlo být celkem slušné...

Nemusí dělat root a vyhazovat je, stačí deaktivovat přes správce aplikací. Stejně si ale s těmi 512MB moc nepomůže, dnes je použitelné minimum 1GB a to ještě nic moc. Aplikace (bohužel včetně služeb google, což uživatel neovlivní) za poslední rok hodně nabobtnaly a berou mnohem víc RAM, než před rokem. Navíc to je nejspíš nějaký neznačkový low-end, takže tam se nedá ani čekat slušné vyladění systému výrobcem.

1) neexistuje žádný univerzální android, musí být zkompilovaný přímo pro konkrétní typ tabletu. A je velmi nepravděpodobné, že by někdo tvořil ROM se starou verzí. Dělá se to spíš naopak2) je to marná snaha, tablet má jen 512MB RAM, což je bohužel už za zenitem a dnešním aplikacím to už nestačí. Můžeš akorát tak odinstalovat aplikace, které zabírají hodně RAM na pozadí (menu nastavení - aplikace - spuštěné). Typicky bere hodně RAM Facebook, messenger, viber, skype, whatsapp a další komunikátory, taky třeba Avast a podobné zbytečnosti.