» Poradna » Ostatní

Amplitudová modulace (frekvenční pásmo)

Dobrý den, potřebuji poradit s odvozením vzorce (vztahu) pro frekvenční pásmo amplitudové modulace. Zadání je následující: nosný signál 100 Khz, modulační signál 100 - 8000 Hz a modulační zdvih 50 %. Děkuji za všechny případné odpovědi a rady.

Odpovědi na otázku

Díky za odkazy, ale nedokázal by mi někdo sepsat ty vzorečky popořadě, jak bych mohl vypočítat to frekvenční pásmo? Nebo alespoň co, za co dosadím a stačilo by malé vysvětlení. Byl bych moc vděčný. Vím, že vypadám jako neuměl, ale v matematice ve spojení s elektronikou opravdu moc silný nejsem.

Dobrý den, chtěl bych se zeptat, když podle zadaných parametrů chci dosadit do vzorce 10 uvedeného zde http://fyzika.jreichl.com/main.article/view/1389-am... ... a nemám zadánu amplitudu Un a amplitudu Um. Tak si určím sám např. Un=1V a Um=0,5, aby mi to vycházelo do vzorečku hloubky modulace? Lze to takto udělat pokud nemám zadány tyto amplitudy nebo je nějaký vzorec na zjištění amplitudy z těch třech zadaných veličin? Protože, když to dosadím tak, jak říkám, vychází mi postranní pásma v mínusu. Je to možné?