AMD vs NVIDIA grafika

Ahoj.Koupil jsem komponenty do sestavy, ale s grafickou kartou pořád váhám. Někdo říká že 3GB na gtx 1060 stačí někdo zas ať vezmu radši rx470 co má 4GB. Peníze na 6GB 1060 prostě nejsou.. Co by jste doporučili vy? Grafika jen na GTA V (jen vysoké detaily/fullHD)

Odpovědi na otázku

Ja by som si dovolil tvrdit, ze udaj o velkosti grafickej pamate RAM udava na grafickej karte len to, kolko je na nej pamate. Ano, su verzie VGA, ktore v pripade 3GB verzie su menej vykonne ako tie s vyssou pamatou. Ale to by sme sa museli bavit asi konkretne.Co sa tyka doporucenej konfiguracie na GTAV urcite najdes aj oficialny zdroj.

Zbytek sestavy je tajný?

i5 6500, ASRock B150M PRO4 - Intel B150 , 8gb ram, 2tb hdd, zdroj je corsair cx550m

Přikláněl bych se také k rozhodování mezi RX 480 8GB a GTX 1060 6GB. Ale pokud nejsou peníze, tak alespoň RX 480 4GB. Stojí totiž skoro stejně, jako ty dvě osekaniny (RX 470 a GTX 1060 3GB):https://www.czc.cz/sapphire-radeon-nitro-rx-...

Rádo se tady s oblibou říká : 3 GB je strašně málo, ale 4GB už jsou naprosto ok - fuck da logic... Najdi si testy u her co chceš hrát a dle toho se rozhodni... Ideálně vem 1060 s 6 GB nebo RX 480 :) Když budeš šetřit teď nakrev, stejně do roka-dvou budeš kupovat další grafiku, protože ani ty neuvěřitelně přeceňované RX470 budou v budoucnu low-end (750ti se už dnes neřadí pomalu mezi herní grafiky a RX 460 je u mě total epic fail (no flame pls.))

Rekl bych, ze RX470 by mohla na 2 roky stacit alespon na medium-high.Sam bych 3/4GB verzi nekupoval, naroky na VRAM budou stoupat rychleji nez na vykon GPU.

Proto píšu, ať koupí RX 480, nebo gtx1060, ale plnohodnotnou... zase takovej brutální rozdíl tam není...

1060 bych 3GB verzi nebral, má hlavně "ošizené" jádro oproti 6GB verzi. S RX470 na tom ale nebudeš o moc líp, pokud to chceš na lowend hraní na pár let, kup 6GB, ve výsledku ušetříš.

no u mě sežere GTA 5 - 3,5GB paměti z grafiky když dám vše na max FHD. mám 4GB grafiku takže asi tak

Ono jde o to, že pokud máš 3 GB, tak prostě grafika vezme méně, někde se to tu řešilo na fóru že to žralo skoro 5 GB - takže si prostě vezme co může... Stejně tak když budeš mít třeba 8 GB vram, tak si to umí některé hry zabrat komplet celé, znamená to, že na jakékoliv nižší to nejde ? Těžko... (třeba novej deus ex nemá problém brát přes 4 standardně, vezme klidně i nějak přes 7) - pak by byl skoro nehratelný na jiných grafikách ?

Tak tak, Hra si postupne natahava textury a pak premazava ty, na ktere se nejakou dobu nesahlo. Takze je to vlastne takova cache.Nicmene prave pro GTA 5 s maximalni kvalitou textur se doporucuje VRAM pres 3GB.

Nepotřebuju to hrát vše na maximum, stačí vyšší.

S R9 270X to běží docela obstojně kolem 40fps a to je docela LOW karta takže bych se nebál

Nedívej se na paměť, ale na benchmarky. http://gpu.userbenchmark.com/Compare/Nvidia-GTX-1060-3...