AMD R9 270 - kterou značku?

Dobrý den, Chtěl bych poradit, od jaké značky si mám koupit tuto grafickou kartu. Mám na výběr z MSI, Asus, Gigabite a Sapphire. Předem děkuji za radu

Odpovědi na otázku

Ja bych bral MSI

ja S3

Rozhodněte se na základě provedení a konstrukce karty (chlazení, apod.)

Ja bych se take priklonil k MSI nebo Gigabyte. Mel jsem na zkousku ASUSe a zlobil. Po probuzeni z usporneho rezimu se rozpadal obraz. Zrejme neodladeny firmware a pameti. U nekoho muze hrat roli i delka zaruky. Bezna delka je 3 roky. Sapphire zasadne jen 2 i u nejdrazsich modelu.

No vidíš, já mám http://www.asus.com/Graphics_Cards/R9270DC2OC... a jsem s ní naprosto spokojen. Asi to byla chybička tvého kusu.

Sapphirehlavne si oddelej chlazeni a kup si tam svoje, ACellero za 800 Kc

no tak to nevím, proč bych si tu kartu měl kupovat . Právě proto se ptám, kterou z těhlech značek.

je jedno kterou, asi ne MSI, ale dej si tam pak chladic vlastni, mnohem lepsi a chlavne absolutni tichoSapphire ma ,,vaporr xx" radu, chalzeni ,,naparovaci komorou"

Namet jsem ti dal. Pokud mohu radit, rozhodne nezasahuj zadnym zpusobem do chladiciho systemu na karte. I jen pouhym sejmutim chladice muzes grafiku poslat na onen svet. Kolega by mohl vypravet o vymene chladice na HD2900XT. Nastesti se mu ji podarilo vyreklamovat. Dneska uz by mozna takove stesti nemel.

Ok, děkuji za tvou radu a asi zvolím Gigabite, protože na s MSI nemám moc dobrou zkušenost, co se týče základové desky a ohledně grafických karet se mi nezdá aby ten jejich chladič uchladil jádro 290X.

tomu asi moc nerozumis co ? tak zvol kartu ktera ten vzduch fouka ven ze skrine a ne nahoru na cpu a desku, jak ti mame poradit kdyz nevime jak to vypada v tve skrini . . kazdopadne Vapor X od Saphire a vseobecne Sap. ma nejlepsi a nepouziva referencni design, prave ten referencni to ale vetninou fouka ven zadni stranou, ale je hlucnejsia vubec musi to bejt ATi R9 ? nechces koupit radsi od Nvidie ?

Jedinej kdo tady tomu nerozumí seš ty, nemam peníze na rozdávání abych si kupoval nějakej "lepší" chladič na grafickou kartu. A ano, R9 to být musí.PS: Většina skříní vypadá úplně stejně: http://www.alza.cz/bitfenix-ronin-cerna-d466...

jezisimarja ty magore vzdyt si tam da jinej chladic delaj se na to desitky sad, k cemu asi ?vyreklamovat = v czc uznvaji vlastni chlazeni

Velice pochybuji, ze v CZC uznaji vlastni chlazeni, pokud tam prinesete kartu s tim, ze nefungujem, protoze se tam neco spalilo kvuli nedostatecnemu nebo spatne udelamu chlazeni.

R9 270 má dostatečné chlazení od všech výrobců. Není tedy verze, která by se přehřívala nebo nějak blbě chladila. MSI má asi nejtišší chlazení. Gigabyte je poměrně hlučná, ale jen ptoro, že má v základu nevhodně nastavené klidové otáčky. Po správném nastavení je také tichá.Sapphire limituje její pouze 2letá záruka. Ostatní výrobci dávají 3 roky.Verze od Asusu se mi do rukou zatím nedostala.Měnit na ní chlazení moc smysl nemá. Ale ta možnost tu samozřejmě je. Jen se to vyplatí až u vyšších karet, které více topí a jejich chlazení nestačí (např. R9 290/290X v referenčním provedení je bez výměny jen topící kus HW s vysokou hlučností a omezeným výkonem).

mam sice jinou kartu, ale mam pocit ze ma take nevhodne nastavene otacky, bohuzel nikde v os z redmontu nevidim moznost to zmenit

A jakou konkrétně?

AMD 280 asi

Velmi konkrétní Nicméně nastavení otáček u AMD jde už v Overdrive, které je součástí ovládacího centra od AMD:http://www.firstever.eu/wp-content/uploads/2012/0... Lépe to jde třeba v MSI Afterburner:http://www.overclock.net/t/646422/how-to-adjust-yo...

to MSI uz tam mam, ale kartu nemam od MSI, vadit by to pry nemelo, ale nejde mi to nejak, dam to ale nic se nezmenikdyz nastartuji windows, tak je to dost hlucne aniz bych zacal hrat hru, zmeni se to jakmile otevru internetovy prohlizec

MSI nebo Asus - v obou pripadech velmi dobre chlazeni a vysoka spolehlivost. GB bych radeji nebaral.

podle me ma nejlepsi chlazeni gygabyte

A kolik jste karet vyzkousel?