AMD nebo Intel - MSI nebo GIGABYTE?

ZDravíčko všem PC maniakům jako sem já... už delší doby přemýšlím jestli procesor Intel nebo AMD to samo se základovkou MSI nebo GIGABYTE? Už od jak živa nedám dopustit na AMD a GIGABYTE, ale řek jsem si jestli nestojí za to zkusit něco jiného. PC použivám na hry a na grafiky ne často takže nepotřebuji žádně grafické dělo. Má představa v rámci mých financí:CPU) http://pcmega.cz/detail.phpZakladní deska) http://pcmega.cz/detail.phpGPU) http://pcmega.cz/detail.php

Odpovědi na otázku

FX + 760G je blbost. A když už levnou grafiku, tak alespoň R7 250X, stojí méně než ta R7 250 a je na tom lépe:http://www.czc.cz/sapphire-r7-250x-1gb-gddr... Pokud ti jde o prachy a šetříš, kde můžeš, tak jdi do i3. Stojí stejně jako FX, má ve většině případů podobný výkon (nakopáno dostane jen tam, kde je potřeba hodně jader) a vystačí si i s levnou ojebanou deskou (žere málo, takže ji tolik nezatěžuje jako FX).

A hraní na lepší a horší výrobce je více méně blbost. Zvlášť v tomto levném segmentu, kde je to všechno stejně ojebané. Tam překvapivě dobře vychází Asrock. Je levnější, desky má většinou o něco vybavenější za podobnou cenu a co jsem zatím někam osadil, tak fungují dodnes.

http://www.czc.cz/60adcvkkgag7pbk5me4atfp3v... Cena je stejná, ale výkon ve hrách je úplně jinde. G3258 jde taktovat až na +-4,5GHz, kdy ve většině případů poráží i i3.V desce ale musí být aktuální BIOS, jinak ho nepozná (G3258 vyšlo až dlouho po té desce) a doma ho bez podporovaného CPU nepřehraješ! Je tedy nutné u prodejce trvat na ověření a případném přehrání.

Vypadá to hodně slibně hlavně skrz GPU. Penize ušetřené na CPU a základní desce a vražené do GPU. To se mi hodně líbí. BIOS by nebyl problém to bych hodil známému. Jen se chci na CPU spolehnout na pár let. Nejsem velký gamer takže mi nezáleží na tom aby mi rozjel hry budoucnosti. ten Watch dogs nebo něco trochu min naročnějšího to bude stačit. Dal sem si prostě za ukol abych aspon jednou v životě rozjel GTA IV na plno :D....

Výhoda 1150 je pro tebe i ta, že teď v tom můžeš mít to levné a zatím slušné G3258, ale časem do toho můžeš dát i5 nebo rovnou i7 (či jeho levnějšího bráchu pod názvem Xeon), které v budoucnu můžeš koupit levně v bazaru. Tím tomu dost prodloužíš život. U AM3+ jsi omezaný jen na FX-83x0 (s opravdu dobrou a drahou deskou i na topinkovače FX-9xxx s TDP 220W). Jsou to sice slušné CPU, ale na i7 nemají.Ale není to úplně růžové. To pentium bude mít problémy tam, kde bude potřeba více jader. Zatím to takový problém není, ale na věky to tak nebude. Pak bude výměna za i5 znamenat až +100% výkonu navíc.

CPU jednoznačně Intel, alespoň i3 a deska je úplně jedno. Grafika je taky jedno, jestli AMD nebo nVidia, aspoň něco nad 2500 Kč, nespoléhat na integrovanou, když to má být na hry.

Pokud chceš amd tak jedine fx 8350 nebo pak 9000 i když to už je moc. Deska radši asus.

Radši dej limit.

Ono ve většině případů stačí bohatě FX-6300. Ty dvě jádra navíc už to moc nevytrhnou. A nechápu, proč stále doporučuješ FX-8350, když FX-8320 stojí o 1100,- méně a na frekvenci FX-8350 si ho umí přehodit každý blbec zadarmo.Řada FX-9xxx je opravdu jen pro skalní fandy a potřebuje pořádnou desku. V běžných herních PC s grafikou střední třídy (GTX 770 / R9 280X) si vystačíš s FX-8320 (ono na 4,5Ghz není od toho FX-9xxx zase tak daleko) a s odřenýma ušima ve většině her i s taktovaným FX-6300.Ale pro tazatele to opravdu není, protože když koupí alespoň trochu slušnou desku + FX-6300 + chladič, tak už nemá na grafiku.

Tak našetřit. Dneska grafiku za 2500kč nevím nevím. A r9 280x nevím zda fx 6300.

U drtivé většiny her jde fakt jen o grafiku a tak 280X většinou uživí i i3 nebo FX-4300. Já bych k FX-6300 viděl rozumné maximum R9 280. Ale pokud k tomu někdo narve i lepší, tak to většinou na škodu nebude.Ano, pokud našetří, tak si může vyskakovat více. Ale to je na něm. Z toho, co má (cca 6500,- podle těch věcí, co sem dal) to na nic lepšího než to G3258 + R7 265 nebude. Maximálně na X4 760, které stojí jen o něco více a i desku k tomu sežene za podobnou cenu (takže by byl tak na 7000,- se stejnou grafikou).

Mimochodem R7 265 je přetaktovaná stará dobrá HD 7850. Stále slušná grafika, pokud ti nevadí trochu očesané detaily v AAA titulech.

To jo, ale dneska musí mít všichni hráčí full hd a ultra. Já ještě na starém pc 512MB grafika amd HD 2600 pro AGP. A jen low deaily a nezbláznil jsem se.Je to na něm, ale na ultra ful hd může zapomenout, třeba crysis3 a další hry.

Jak už jsem psal, pár AAA her omezí, ale většinu to zvládne ve FullHD dost dobře. Většina her jsou totiž jen recyklované staré hry, takže nároky mají jako x let staré kousky.