AMD FX 8300/50 vs Intel i5-4460

Dobrý den, skládám si počítač do 20 000,- který by měl sloužit k hraní her (převážně Dota 2, CS:GO) a občasnému streamování. Pořád jsem se nedokázal rozhodnout který z procesorů si vybrat, jestli AMD FX 8300, AMD FX 8350, nebo Intel i5-4460. Za každou radu a odůvodnění budu moc rád.

Odpovědi na otázku

To bude do dalšího vlákna: http://www.zive.cz/poradna/pc-sestava/sc-20-...

seš kokot prober se

syntetickej benchmark řekne o výkonu CPU uplný, ale úplný HO... Já bych vzal fx8300 a ušetřený prachy dal do grafiky...

za 22000 bych ti nechal fx 8350 s gtx 780, 120 gb ssd, 1tb hdd, odhlučněná skříň a pár větráků...vše cca 1,5 roku v záruce

1. Pořád tam nejsou všechny klíčové komponenty.2. Nevím jak jsi s tím zacházel.3. Nepotřebuju HDD.3. Chtěl jsem poradit, né nakoupit.

Na hraní těhle her bude určitě lepší i5. Jediné na co bude lepěí FX bude nějaká konverze videa, rendering a takové věci. Ano existuje pár her, které dokážou využít více, než 4 jádra, ale v zásadě platí, že na hry bude i5 lepší nebo srovnatelné, pokud FX nepřetaktiješ tak na 4,8 ghz. na což potřebuješ trochu štěstí na kus, slušnou desku a vodní chlazení(nebo aspoň NH-D14). A to už potom to i5 vyjde levněji zvlášť s nějakou h81/b85 deskou. Sám používám Xeon 1220v3(v podstatě to samé bez integrovaného gpu) s h81 deskou a nataktované na 3,5ghz (max turbo pro všechny jádra i v zátěži, hodně desek to umožňuje), výkonu to má víc než dostatek.

Takže při koupi 8300 rozjezdu většinu her na high/veryhigh detaily?

Tak na integrované grafice asi ne, že.To záleží na tobě, jakou grafiku zvolíš, odhaduju to na GTX 960 za cca 6.000Kč.

Pokud nemáš které jedou jen na cpu a ne grafiku. Mám fx 8350 a ultra full hd. Ale chce to grafiku r9 290/x nebo gtx 970.

Budu volit 280 nebo 280x .