Alza sestavení PC

Dobrý den. Mám v úmyslu si nechat sestavit v Alze PC na míru.Máte někdo zkušenosti jak skládají PC. V jaké kvalitě?A nebo raději si nechat sestavit v CZC?Díky za názory

Odpovědi na otázku

radši v CZC je to zadarmo a kvalita velice dobra

Radši doma, pěkně sám a v klídku.. zaručená kvalita..A kdyby byl některý díl skládačky vadný, do 14ti dnů jej můžeš vrátit. S poskládaným(sestaveným) počítačem v Alze už bude s vrácením zboží nebo s reklamací docela problém..

Tak konkrétně u Alzy bych to nedoporučoval...kamarád mě poprosil jestli bych mu nesložil PV který by si pak nechal poskladat právě u Alzy..no jenže mou vlastní blbostí sem mu tam dal jeden z nejnovějších procesorů od Amd a desku která ho oficiálně nepodporuje, ale zjistili sme to až po problémech s pc (při větším zatizeni, většinou hraní her se PC vypínal) reklamaci normálně uznali s tím, že neni dostatečně nanešená teplovodivá pasta, ovšem potom to bylo pořád to stejné...na to, jak slibují "profesionální" pokládání a otestování sestavy a ani nepoznali čím to bylo...no nevim pochybuju že to vůbec testovali i když uznávám že chyba byla i na mé straně, osobně bych si to od nich sestavit nenechal ...toť můj názor

doporucim radsi CZC nebo alfu, v alze bych si nic nekoupil uz z principu, jednak nesnasim toho otravnyho zelenyho skreta a nehodlam ho podporovat a taky mi prijde dost sprosty ze jen za dovezeni na pobocku si alza uctuje 50 kdyz vsichni ostatni to maj zadara, kriply proste nepodporuju

Njn.. taky jsem se setkal s tím, že mi přirazili nějakou tu kačku k cenně zakoupeného zboží, které jsem si odebral na jiné pobočce.. i když to bylo taky v Praze, jen to nebylo v těch posranejch Holešovicích.. Ovšem Alza je dle mého názoru stále na velmi dobré úrovni oproti CZC - kde ten jejich buranskej přístup doslova nesnáším.. Prodejnu CZC na Hájích nelze s Alzou v Holešovicích vůbec srovnávat - malý prostor a de facto tam nic není ke zhlédnutí, jen samý předražený sračky.. Alza je dle mého názoru vymakanější, od konzultací na prodejně, přes objednávky, až po výdejní sklad.. Prakticky žádné dlouhé čekací lhůty i kdyby momentálně zboží nebylo skladem. Do druhého dne je k vyzvednutí.. A vrácení zboží do 14ti dnů..???.. No problem.. Postavit počítač bych si nenechal nikde.. Sestavit počítač dohromady by měl zmáknout každej alespoň průměrně inteligentní chlap.. Vždyť z čeho se vlastně skládá počítač..??? PC skříň, základní deska, procesor, paměti RAM, disk(y), DVD mechanika, zdroj.. případně k tomu grafická karta, pokud se nepočítá s využitím integrované grafiky.. a monitor. A tohle vše dát dohromady je takovej problém..??? K základní desce je manuál a k pc skříni rovněž..

Tak to si musím zapsat :D každý chlap by měl postavit dům, zasadit strom, zplodit potomka a sestavit PC :D

Jo a zapomněl jsem na chladič procesoru.. Njn.. tušil jsem, že mi tam něco chybí.. A operační systém..???.. To je snad jasný, že v počítači nějaký být musí, jinak by nám Bios neustále oznamoval, že nemá z čeho nabootovat.. a u novějších desek by nás vracel do nastavení Biosu.. sice pěkný obraz, ale stále jedno a to samé..

Díky za náměty. A ještě jsem našel firmu Hal3000. Ale to bude asi nastejno jak Alfa a CZC. Do skládání PC si netroufám mám strach že bych něco uložil nebo ohnul piny.

Hal3000 je 100Mega distribution.

No nevím. Složit klasický počítač je skoro stejně náročné, jako postavit z merkura traktorový přívěs. To už by člověk musel být docela levý. Navíc existuje spousta stránek s návody (i na toho merkura), napřhttp://www.servispckupka.cz/jak_slozit_pocitac.phpNic se nepájí, konektory mají speciální tvary a klíče. Jen zapojení ledek ve skříni se nemusí povést na první pokus .

Sice jsem našel nějaké návody, ale ten tvůj odkaz je fakt super. Je to popsáno a hlavně plno fotek a popisu. Jdu do toho zkusím si složit PC a ještě ušetřím a můžu přidat na grafice. Chlapi dík za rady.

Já bych se toho nebál, stačí si pustit nějaký video jak to složit a krom toho osazení procesoru (kór u Intelu kde jdou ty piny snadno zohnout, u AMD to snad ani nejde, aspoň u starších modelů) bych řekl že tam žádný jiný zádrhel není

Tady si to poskládej a Alza to má stejně nejlepší https://www.alza.cz/Můžeš zkusit i to CZC, ale nevím nevím