» Poradna » Windows (a jiné OS)

Aktualizace Windows 7

Dobrý den,přeinstaloval jsem si systém Win7 64bit, protože se mi podařilo stáhnout škodlivý vir a já blbec si nedělám zálohy. Moje chyba, ale člověk se chybami učí. Ale zpět k mému problému. Přeinstalace proběhne v pořádku, nainstaluji ovladače základní desky, poté grafické karty, atd...Poté aktivuji systém a měly by se mi vyhledat všechny dostupné aktualizace, ale tady je ten problém. Dám vyhledat aktualizace a čekám už 3 hodiny a stále nic. Stále vyhledává, a proto se tedy ptám...kde by mohl být problém, popřípadě je toto normální? Děkuji za jakékoliv rady.

Odpovědi na otázku

Stáhni a nainstaluj aktuální IE11Stáhni a nainstaluj KB3102810 a KB3138612 Potom se to už rozjede.

Kecy, ani tento "zaručený postup" nie je zárukou v prípade W7.

Bohužel to tak teď takto (ne)funguje. Trochu pomůže, pokud se počítač občas vypne (pokud už to ve vypínacím symbolu zobrazuje, že při vypnutí budou instalovány aktualizace). Nejhorší zkušenost jsem v tomto zaznamenal na jednom jednojádrovém ATOMu E3815, kdy se mi všechny aktualizace povedlo nainstalovat až v průběhu cca 14dní.Příště asi zkusím tohle:http://www.cnews.cz/clanky/portable-update-st...

Ak máš SP1, záplatu IE11, musíš trpezlivo čakať. Servery MS sabotujú tento zdochnutý OS W7.Ale moja múúdra rada:Vlez na Internetové stránky Bulletinu MS, kde si stiahni výhradne kritické záplaty. Tie manuálne inštaluj. pozn: Beztak 95% ostatných záplat tvorí nepotrebný balast. Alebo:Nechaj automatické vyhľadávanie záplat spustené, normálne sa ihraj s mašinou, ono sa v priebehu cca do troch dní niečo otelí, ako z jasného neba. Netlač na pílu. Tu ti v prípade W7 už nepomôžu žiadne kutilské dávky bat, cmd, fix_update.exe, ani špičkoví dochtori. Pri W10 alebo W8.1 tento zádrheľ so záplatami neexistuje.

1. Vypni automatický Windows Update2. Stáhni a nainstaluj IE11 pro W7 ručně a restartujhttps://www.microsoft.com/cs-cz/download/internet-e... 3. Stáhni si KB3102810https://www.microsoft.com/cs-cz/download/details.aspx4. Odpoj se od Internetu a nainstaluj KB3102810, restartuj5. Připoj se k Internetu, spusť ručně Windows Update, dostupné updaty se Ti načtou cca během 5-20 minut v závislosti na rychlosti a výkonu PC.

Předpokládám tedy, že máš Win7 SP1

Zkusil jsem Váš postup, IE11 se nainstaluje bez problému, ale KB3102810 ne. Při spuštění napíše, že aktualizace není použitelná pro můj PC. Myslíte že to může být tím SP1?

Pokud nemáš SP1, tak je to problém. KB3102810 je určena až pro SP1.

Na CD, ze kterého jsem instaloval (oficiální legální win) je napsáno, že obsahuje SP1, tak tedy netuším, kde je problém.

win + pause - čo píše?

Sorry, ten můj odkaz byl pro 32bit. Tenhle by měl jít, je pro x64https://www.microsoft.com/cs-CZ/download/details.aspx

KB3102810 pro Win7 x64

Děkuji Vám za pomoc. 64bit verze pomohla a aktualizace už naběhly.

Nejprve tedy stáhni a instaluj SP1https://www.microsoft.com/cs-cz/download/details.aspx

Mal si použiť windows_7_all_in_one_duben_2016.iso a mal by si pokoj. Ak máš najpomalší c2d a 1 GB RAM, aktualizácie sa sťahujú dlho. Na c2d s 3 GB a vistou to trvalo ceeeez 48h. Potom NB som asi 5.4. vrátil majiteľovi a 14.4. už boli všetky aktualizácie, t.j. mohlo to trvať aj týždeň. 3h je nič. Po 33h môžeš mať reálne starosti

Mrkvosoft chce aby si uzivatele win7 instalovaly win 10 proto se snazi uzivatelum win 7 tim to pocinanim zneprijemnit zivot.Jak uz tu nekdo psal(netlac na pilu)ony aktualizace se casem chytnou.ja osobne aktualizace nepotrebuji(Herni pocitac)na ostatni veci mam notebook win 8.1

ja som pred nedávnom inštaloval W7 SP1 Home Premium na nejaký slabý netbook s 1 GB RAM a nejakým atomom a aktualizácie sa rozbehli do pár minút bez problémov

Ja som použil windows_7_all_in_one_duben_2016.iso a bol som po stiahnutí asi 60 MB v suchu

no tak ja používam radšej oficiálne ISO, lebo nikdy nevieš čo tam do toho kto pribalil okrem aktualizácií

O tom ISO tu bola diskusia. Samoz. nie je ani tu jasné kto tu píše, ale z diskusie sa dalo usúdiť, že ten človek nie je záškodník

mrkvosoft vi ze kazdy kdo si chce nechat win 7- 8- 8.1 tak ma zakazany auto aktualizace,uz Nam jednou predvedli jejich politiku kdy Nam bez naseho vedomi chteli vnutit win 10 ten prasivej paskvil!!!Nainstaluj si Win 10 a nebudes mit problem s aktualizacemi!!!Dekuji nemam zajem!!!A v neposledni rade jim jde jen o penize z reklam!!!Tak ze blokator reklam.

nepíš sem prosím ťa bludy..upgrade na W10 sa ponúka iba vtedy ak máš zapnutú inštaláciu všetkých aktualizácií, ale pokiaľ inštaluješ len dôležité aktualizácie, všetko funguje ako má a žiadny upgrade sa neponúka

Je to asi celkem normální. Já jsem měl podobné zkušenosti prakticky vždy, když jsem na nějaký počítač nainstaloval novou čistou instalaci windows a to bez ohledu na verzi. Poprvé jsem se s tím setkal snad u XP. Takže jsem si na to zvyknul a vím, že to mám nechat někdy i pár dní normálně fungovat a potom se ty aktualizace rozjedou. Vždycky se mi to projevovalo tak, že buď aktualizace neustále vyhledával a nic a nebo je vyhledal a když jsem dal stáhnout a instalovat, tak třeba půl dne viselo stahování na 0% a pak se to najednou rozjelo. Nedělal bych z toho vědu, prostě počítač normálně používej a zkus to zítra.

Máš Windows 7 SP 1 nebo Windows 7 SP 1 with Media refresh?Pokud máš SP 1 media refresh a přesto to zlobí i po na instalování IE11 + KB3102810, tak doporučuji použít pro aktualizaci WSUS Offline.http://download.wsusoffline.net/1) stáhni a rozbal ho do nějaké složky blízko kořenovému adresáři2) odeber podporu němčiny (ať to nestahuje zbytečné balíky - složka cmd, RemoveEnglishLanguageSupport.cmd)3) přidej podporu českých balíků (pokud budeš instalovat Windows Essentials a Frameworky) pomocí příkazu AddCustomLanguageSupport.cmd csy4) spusť UpdateGenerator.exe a zatrhni si, aby ti postahoval všechny aktualizace, záleží to na rychlosti linky5) zakaž UAC, otevři složku Client a spusť UpdateInstaller.exe a zatrhni Verify installation packages, Automatic reboot and recal, Shut Down after updatingPodle rychlosti systému to bude trvat dvě až tři hodiny a nainstaluje to okolo 170 chybějících aktualizací. Ty které to nenainstalovalo buď nějak souvisejí s nabídkou Windows 10, telemetrií nebo nesmysly jako časové pásmo někde na Sibiři a měnová jednotka Jižního Súdánu.

No a samozřejmě neposlouchej ty pablby a za žádných okolností NEprováděj instalaci z různých Uloz.to Windows7-All-in-one - jsou buď kompletně zavšivené breberkami nebo aktualizovány tak, že se ti systém po instalaci pár aktualizací sesype.

Mne sa nič nerozsypalo (testujem W7 na starom PC), aj W10 mi to ponúka (aj keď na ten stroj nejde ani W8 32 bit), aktualizácie sa po nejakom 20.3.2016 doinštalovali. Ak tomu oolinvan nedôveruješ, urob vlastnú inštalačku s dátumom 18.4.2016. Znalosti na to máš

A proč bych proboha integroval aktualizace, když existuje WSUS?Na pořadí instalace (a vlastně i integrace) většiny aktualizací záleží a nesprávná integrace má za důsledek nespolehlivý systém. Pořadí instalace je uvedené v wsusscn2.cab poskytovaném a aktualizovaném pravidelně Microosftem.

Tiež pravda, len sa integraciou trošku ušetrí čas

Integrace čas nešetří. Integrace je vhodné pouze z krátkodobého hlediska - nainstalovat Windows zintegrovanej integrátorama, vybrat prachy a pak se už se zákazníkem nebavit. Chudák ten, co bude muset po dotyčným dávat počítač dohromady!

Navyše, Juwa2 a spol. "expertov" na geniálnu zdochlinu v podobe W7 na ktorú nedajú dopustiť "aj kdyby čert na koze jezdil", vnucujú v každom vlákne tie ich svinstvá, dve KB-čka, ktoré aktivujú GWX, Appraiser, Telemetriu a spol. , pričom sa dotyčný človek do troch dní bude na zive cz sťažovať, že má na mašine znenazdajky nechcenú, bonzujúcu, americkú špiónku z NSA v podobe vyladeného, vymakaného, bezpečného, rýchleho, úsporného, stabilného OS W10 1511. Napríklad KB-čka:http://www.christian-reincarnation.com/Win10E.htm

To je Cibulkův seznam v angličtině? Na KB3102810 není nic závadného - dokaž mi opak.

Ještě poprosím o vysvětlení, co je závadného na aktualizacích zvyšujících bezpečnost nebo opravujících chyby:-- KB2966583 (oprava a přidání nových funkcí pro DISM bez dotazování uživatele)-- KB3080079 (oprava bugu TLS u vzdálené plochy)-- KB3095649 oprava technologie obdobné WHQLA pokud je vadný KB3079821, potom by podle té zvrácené logiky měl být závadný i KB3058168.Netvrdím, že telemetrie neexistuje, ale bludy, co jsou na těch stránkách napsané, hraničí s konspiračními teoriemi pitomců s alobalovou čepičkou na hlavě po prodělané lobotomii.

Všem z této poradny, kteří poradili, děkuji za pomoc. SP1 jsem měl bez Media refresh, ale nedošlo mi, že jsem instaloval 32bit KB3102810 na 64bit systém. Pomohla 64bitová verze KB3102810 a aktualizace jsou již nainstalované.

Do budoucna si stáhni tyhle image (to U v názvu znamená Media refresh, je to vlastně jen mírně aktualizované SP 1):cs_windows_7_professional_with_sp1_x86_dvd_u_677077.isoSHA-1: 2a241308ede6d17541c37cd20a0cbacc60176a43 cs_windows_7_professional_with_sp1_x64_dvd_u_676956.isoSHA-1: c2efa73179240349b1081f1608fb9e145645a1f6Stačí z nich pak odmazat ei.cfg a během instalace můžeš zvolit edici, kterou potřebuješ. Ty jejich hashe jsou důležité - jenom tak poznáš, že se v nich nikdo nerochnil a neintegroval do nich nějaké breberky.

mam stejni problém neaktivoval se a vičkal ažbude aktivac automatycky no bohužel chyba je v microsoftu vnucuje za každov cenu win.10