» Poradna » Windows (a jiné OS)

Aktivace windows z čísla na case?

ZdravímV práci se rušila pobočka a odprodávaly se počítače zájemcům z řad zaměstnanců. Já jsem si na něj nahrál debian a zkoušel nastavit jako domácí server, ale skončil jsem u MacMini s OS X a PC skončil na skříni.Nyní matce odešel její PC, tak jí chci dát tenhle. Některé distribuce Linuxu jsou userfriendly, ale ne pro mojí matku, protože "ta ikona vypadá jinak"...takže chci nazpět nahrát windows.Pomiňme prosím, zda je to úplně legální, ale dá se na PC nainstalovat distribuce Windows se zadáním kódu na štítku, který je nalepen na case? Je tam Win7, takže předpokládám, že by se na serverech MS snad dala ještě najít nějaká verze v ISO, ale bude to takto fungovat?

Odpovědi na otázku

Předpokládám, že tam byl W7 Pro. Takže ho tam klidně nainstaluj a aktivuj číslem na bedně.

Zde jsou odkazy na stažení přímo ze stránek MS:W7 Professional SP1 CZ 64bit (pro 4GB+ RAM):https://software-download.microsoft.com/pr/Win7_Pro_SP1_Czech_x64... W7 Professional SP1 CZ 32bit (pro max 3GB RAM):https://software-download.microsoft.com/pr/Win7_Pro_SP1_Czech_x32... Pokud máš na štítku jinou verzi, napiš kterou.

Mám Windows 7 CZ 64bit (není uveden servicepack, ale předpokládám, že je to jedno).Takže moc děkuji za pomoc s odkazem a radu.

SP, jazyk, 32/64bit je jedno. Záleží pouze na verzi Starter, Home Basic, Home Premium, Professional nebo Ultimate.Podívej se tedy, co přesně tam máš. Ale u firemních PC je v 99% Professional.

A až to tam nainstaluješ a aktivuješ, určitě ti nebudou fungovat aktualizace (=nekonečné hledání). Takže mrkni na "Krok #5: Korektní instalace aktualizací":http://forum.zive.cz/viewtopic.php#1, #2 a #4 se tě netýkají. Podle #3 si můžeš vyrobit instalační flashku. Já pro to ale používám toto (je to podstatně jednodušší a výsledek je stejný):http://www.stahuj.centrum.cz/utility_a_ostatni/zalohov... Doporučuje ho i MS:https://www.microsoft.com/cs-cz/download/windows-us...

To Bobos jestli byl původně nainstalný OS Win 7 bez SP1, to je opravdu fu(c)k. Instalačku si stáhneš s tím, že bude označená jako SP1 a aktivace proběhne naprosto bez problémů. Takto je to ověřené. Měl jsem kdysi notebook, na kterém jsem měl původně od výrobce nainstalované Win 7 bez SP1. Později jsem si stáhnul komplet instalačku i s tím SP1 a s aktivací jsem nikdá neměl problém.. Kdo se bojí, nesmí do lesa..

Když použiješ médium stažené od Microsoftu a OEM klíč ze štítku, možná to bude chtít aktivaci po telefonu.

Na 99% nebude a i kdyby, tak to aktivuje po telefonu a je to. Jen je to hrozný vopruz tam zadávat ten milion čísel.

No je to rozhodně menší opruz, než nainstalovat Windows 7 bez SP a pak stahovat a instalovat extra deset různých aktualizaci aby to jakš takš fungovalo.