» Poradna » Windows (a jiné OS)

Aktivace windows 10

Čau, mám dotaz. Když si koupím product-key na windows 7 a provedu čistou instalaci windows 10 na počítač, kde není žádnej systém, tak mohu na ty 10 použít ten key z těch 7? Slyšel jsem, že by to mělo jít, ale chci se raději ujistit. Díky

Odpovědi na otázku

áno, ale Windows 7 sa už oficiálne nepredáva pokiaľ viem

Ano, ale pouze příští dva měsíce díky tomu získáš digitální nárok na win 10 zadara, po 29. 7. 2016 máš smolika.

Být tebou tak se toho klíče urychleně zbavím, po 29. 7.. 2016 budou win 7 klíče neprodejný, protože zadara upgradovat na win 10 nepude a takovou mrtvolu jako je win 7 nikdo nechce už teď.

Právě naopak. Budeš se divit, ale ještě teď po mně lidi chtějí počítač s WXP.

Přesně tak, když to je jenom na brouzdání na netu tak já zase doporučuji linux (ZorinOS - lze dát W7/XP... styl oken).

No tys musel zase včera vypadat

No třeba na aukru se prodávají ty klíče... Jo díky jinak. A předpokládám, že není problém i když si nainstaluji windows 10 bez klíče a aktivuji si ho zpětně že? Že bych si to nainstaloval hned a nemusel čekat na ten klíč. Bude mě vůbec ten windows v něčem omezovat než ho aktivuju?

Nebude, kľudne inštaluj desinu. Prípadne dočasne ju aktivuj nejakým generickým kľúčom povaľovaného voľne na Internete. Tiež Je možné použiť dočasne na tri mesiace niektorý z KMS. Alebo inovovať W7 aktivovanú daz_loader na desinu. Možností je neúrekom.