» Poradna » Mobily

Aktivace telefonu Xiaomi

Dobrý den,včera mi nefungovala zamykací obrazovka u Redmi 9C NFC a jedinné co šlo bylo telefon vypnout, restartovat, přepnout do režimu letadla a ztlumit ho. Tak jsem ho dal do továrního nastavení a po naběhnutí mi naběla obrazovka s aktivací. Tak jsem vyplnil heslo, dal ověřovací kód z smsky ale telefon stále zůstává na té samé obrazovce. Nevíte někdo co s tím?Předem díky za odpověď

Odpovědi na otázku

Jakým postupem jsi ho dal do továrního nastavení, když nic nefungovalo?Jakou aktivaci mobil chtěl po továrním nastavení (tov. nast. = jako když jej nový vytáhneš z krabice)?Když koupíš nový mobil a vytáhneš ho z krabice, tak po tobě nechce ani heslo ani ověřovací kód - v jakém stavu se mobil nachází?Kam ti přišla SMSka, když mobil nefunguje a jaká SMSka a od koho?Pokud chceš poradit, tak je třeba, aby jsi upřesnil informace.

Nejspíš chce google účet

"Jakou aktivaci mobil chtěl po továrním nastavení (tov. nast. = jako když jej nový vytáhneš z krabice)?"Když dát do továrního nastavení libovolný Android a neodstraníš předtím Google účty, není jako když jej vytáhneš novy z krabice, ale chce přihlášení k tomu Google učtu, co tam byl předtím a bez toho se prostě neposuneš dál.

Jen bokem mimo téma: u čistého androidu tohle zabezpečení bohužel není. Stačí potvrdit heslem tovární nastavení a je hotovo.
Telefon jako z krabice. Není nutné mazat účet.

Pokud jsi neudelal tovarni nastaveni v menu telefonu (zaonuteho, odemceneho), tak jsi musel delat pomoci dvojhamtu a nyni to po tobe vyzaduje prihlaseni google uctem, se kterym byl telefon propojen. Bez toho dal nedojdes...

Přihlášení ke Google to chce vždy, bez ohledu na to, jakým způsobem to tovární nastavení uděláš. Pokud někdo to přihlášení nechce, je potřeba ty Google účty z telefonu nejprve smazat.

To tu ctu casto, ale nesouhlasim.
Mam za sebou tovarka telefonu a taetu vsech znacek za poslednich 15 let. Vzdy kdyz se to dela v menu telefonu, tak je telefon cisty bez nutnosti identifikovat posledniho uzivatele.

Jak sem psal výše, také nesouhlasím.
Čistý android (pixel+Motorola) nikdy po továrním nastavení telefon nechtěl přihlašovací údaje. Prostě továr se uskutečnil a telefon jel nanovo.
Naposledy vyzkoušeno cca měsíc nazpět A12 pixel5, kde jsem dělal tovární nastavení po dvou letech a po nově instalaci A13.

Co Ti na to řekli v servisu?

Tazatel musi upresnit vic veci ale dle meho nazoru to chce prihlaseni k Xiaomi uctu jelikoz bylo na telefonu aktivavane vyhledavani (to od Xiaomi). Nasledne po prihlaseni do Xioamni uctu to bude chtit jeste Google ucet a pokud i na nem byla aktivavána ochrana (gesto, pin, otisk..) bude to chtit ten puvodni Google ucet ktery tam byl. Kazdopadne nyni bych udelal tovarni nastaveni. Vypnout, Volume + a zapinaci a v menu dat wipe data (vse z telefonu bude odstraneno). Po spusteni vyplnit pozadovane ucty (jak jsem psal nahore) . Telefon musi byt pripojen k internetu.Pokud to nepujde tak servis...

Také se přikláním k Xiaomi účtu. Je potřeba login do Xiaomi, ne Google.

Už jsem to vyřešil, stačilo když jsem dal telefon do nižší verze MIUI. Ale jenom pro úplnost, chtělo to přihlášení do Xiaomi účtu, ale vždy když jsem se "přihlásil" tak mě to nepustilo dál v nastavování ale zůstal jsem na té obrazovce s aktivací